Zobacz temat - Kompatybilność głośników i złączek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Kompatybilność głośników i złączek

The_Baca - Wto Maj 08, 2012 19:27
Temat postu: Kompatybilność głośników i złączek
Witam wszystkich :) Pożyczyłem od kolegi dwa głośniki niskotonowe, powiedział, że jak będą pasowały do mojego auta to mi je odstąpi. Tutaj nasuwa się mój problem. Chciałem coś pokombinować z tylną półką, podłączyć te głośniki zamiast seryjnych "jajkowatych" które nie grają jakoś specjalnie dobrze. Nie podepnę ich jednak pod to seryjne złącze, bo wejścia się różnią. Szukałem jakiś przejściówek itp ale bezskutecznie. Czy zostaje tylko lutowanie? Nie krzyczeć, nie znam się na kabelkach :razz: Znalazłem w necie zdjęcie wejścia w głośniku, który chcę zamontować, pod nim wejście w R:




greg-si - Wto Maj 08, 2012 20:03

Ale górne to inne a dolne to inne kostki.
Najlepiej jest kupić konektory damskie o takiej szerokości jak jest konektor w głośniku. Przylutować kabel do konektora, założyć koszulkę termokurczliwą i masz piękną kostkę :)

Ewentualnie jazda na szrot i tak chodzisz po samochodach i szukasz.

The_Baca - Wto Maj 08, 2012 20:19

greg-si czy mówisz o takim czymś: http://allegro.pl/koncowk...2321938596.html i ile tych konektorów? trzeba 4 tak jak wejścia w głośniku czy dwa jak kable od seryjnego głośnika?
keczu - Wto Maj 08, 2012 20:56

Daj sobie spokoj z tymi glosnikami, te z gornej fotki to fabryczne glosniki z jakiegos auta grupy VW. Na takie kepskie glosniki to szkoda czasu cos kombinowac. Mam tez dwa takie wyjete ze Skody Octavi , mozna sobie na nich wiadomosci posluchac. I tak wogole to co chcesz pokombinowac. Sam "bas" do tylu wsadzic w polke to nie ma sensu. Musial bys miec radio z opcja filtra na tylne glosniki lub wzmacniacz ,ktory zabil by je momentalnie. Te glosniki nadaja sie na smietnik lub dla kogos kto tylko potrzebuje sluchac normalnie radia. Jesli uzywaz 4-ech glosnikow do sluchania muzyki to przynajmniej potrzebujesz "szerokopasmowych" glosnikow , takie co maja srednie i wysokie tony w jednym glosniku (2 glosniki w jednym). I nie sa to glosniki nisko tonowe tylko srednio tonowe i do tego kiepskiej jakosci. Kup co kolwiek innego znanego producenta lub nawet mniej znanego i zagra lepiej. Albo jak nie chcesz kasy wydawac to nie rob nic bo lepiej nie bedzie. Pozdr.

[ Dodano: Wto Maj 08, 2012 19:56 ]
The_Baca napisał/a:
trzeba 4 tak jak wejścia w głośniku czy dwa jak kable od seryjnego głośnika?


Te cztery wejscia sa po to zeby glosnik sopranowy podlaczyc. Wystarcza dwa piny i obojetnie czy podlaczysz je wyzej czy nizej ,aby tylko obok siebie to bedzie wydawac dzwiek.