Zobacz temat - Podłączenie pompy głębinowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Podłączenie pompy głębinowej

rovek - Sro Maj 09, 2012 18:14
Temat postu: Podłączenie pompy głębinowej
Mam nietypowy problem, do nawodnienia malin zakupiłem pompę głębinową, lecz okazuje się że do niej muszę założyć stycznik, wyłącznik termiczny oraz czujnik kolejności i zaniku fazy, więc znalazłem ale bez żadnych schematów CKF Styk 1Z, wyłącznik termiczny CHINT nr2-25 i styczni CHINT nc1-12. Czy mógłby mi ktoś po kolei wytłumaczyć jak połączyć to w całość?
Jak na razie z instrukcji jakie dostałem od sprzedającego podłączyłem źródło prądu razem z obwodami sprawdzającymi kolejność faz ckf'u do stycznika L1, L2, L3 oraz NO, do stycznika podłączyłem wyłącznik termiczny na wyjście faz T1, T2, T3, z wyłącznika termicznego podłączyłem T1, T2, T3 na pompę oraz NC 95 i 96 sterowanie ckfu seregowo z włącznikiem lecz włącznik nie załącza, stycznik załącza pompę tylko przy ręcznym styknięciu.

kris-tofer - Sro Maj 09, 2012 18:21

pytaj też na forum elektroda.pl
azor77 - Sro Maj 09, 2012 19:43

rovek, jaki włącznik i wyłącznik zastosowałeś do sterowania stycznikiem :?:
rovek - Sro Maj 09, 2012 20:46

Dostałem już schemat podłączenia, problem wynikał z mojej niewiedzy, nie wiedziałem, że stycznik uruchamia cewka, króra potrzebuje do tego napięcia. Podłączyłem według tego schematu:
I wszystko zaczęło działać.

azor77 - Sro Maj 09, 2012 21:02

rovek napisał/a:
że stycznik uruchamia cewka, króra potrzebuje do tego napięcia.


Właśnie dlatego pytałem jak sterujesz stycznikiem.
Ale skoro problem rozwiązałeś to życzę powodzenia i bezpiecznego użytkowania :wink: