Zobacz temat - Poszukiwany MG ZS/Rover 45 lift - ktoś sprowadza ? Opinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Poszukiwany MG ZS/Rover 45 lift - ktoś sprowadza ? Opinie

ADI-mistrzu - Pią Maj 11, 2012 10:55
Temat postu: Poszukiwany MG ZS/Rover 45 lift - ktoś sprowadza ? Opinie
Witam,

Poszukuję autka do kupna, uparłem się na MG Zr po lifcie koniecznie 4/5 drzwi i benzynka :mrgreen:

Może ktoś ma jakieś dojścia za granicą? Bo w Polsce to ciężko o coś takiego... Silnik może być nawet trup, najbardziej zależy mi aby blacha była ok.

I kilka pytań mam:
1. Jak wiadomo w R200 powyżej 80km/h zaczyna wiać, czy w modelach po lifcie także tak jest?
2. Zmieniali coś pod maską w wersjach po lifcie czy jest to samo co w R25 przed liftem?

Pływak - Pią Maj 11, 2012 11:31

Tak dlugo na forum, a nie wie, ze jest dzial osobny od tego typu pytan :P
ADI-mistrzu - Pią Maj 11, 2012 11:45

Przepraszam :oops:
Stanislaw - Pią Maj 11, 2012 15:06
Temat postu: MG ZR
Witaj,podaj za jaka cene chcesz go kupic i czy odbierzesz sobie go z Francji,jest kolo mnie kilka ogloszen
ADI-mistrzu - Pią Maj 11, 2012 15:12

Myślałem aby w 15tys się wyrobić, ale wiadomo, czasem trzeba naciągnąć cenę.

Pewnie mógł bym odebrać, ale słyszałem że Francuzi raczej nie dbają o auta, porysowane, zderzaki używają do rozpychania się itp.

haszczyc - Pią Maj 11, 2012 15:46

ADI-mistrzu, no tak to lepiej kup sprowadzanego z Francji który jest w Polsce który jest już wyklepany itp? moim zdaniem lepiej kupić auto z Francji gdzie sam sobie po nie pojedziesz, jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż kupno od handlarza w Polsce....
ADI-mistrzu - Pią Maj 11, 2012 16:09

No to wiadomo, dlatego za każde informacje będę wdzięczny :wink:
A ktoś się orientuje ile kosztuje ściągnięcie auta? Jak po nie jeździcie? Samolot czy coś innego?

Myślałem aby w Belgii czegoś poszukać albo bliżej czyli z Niemiec. W Szwajcarii patrzyłem (wujek tam siedzi) ale sprowadzenie z tamtą auta i rejestracja to spore koszta :neutral:

hudy23_1985 - Pią Maj 11, 2012 16:10

Jak chcesz to mój tato przymierza sie do sprzedania swojego Roverka 25 po lifcie
Silnik 1.4 103 KM
Kolor Czarna Perła
Felga 16
Wersja limitowana PGA

ADI-mistrzu - Pią Maj 11, 2012 16:11

Właśnie wolał bym MG, przód mają ładniejszy :wink:
hudy23_1985 - Pią Maj 11, 2012 16:15

hmm chyba tylko zderzak jest inny bo lampy te same
ADI-mistrzu - Pią Maj 11, 2012 16:18

Progi, zderzak, tylna lotka, w środku wygląda fajniej ten siwy środkowy panel niż imitowane drewno w 25...
Dlatego chyba łatwiej jednak MG :wink:

Stanislaw - Pią Maj 11, 2012 19:41
Temat postu: MG ZR
adi-mistrzu Co do dbalosci o auta to masz troche racji,faktycznie Francuzi nie dbaja za bardzo o wnetrze auta,mozesz tam zobaczyc za przednim siedzeniem na podlodze stos reklam,przeglad menu MC Donalda jesli sa dzieci i kurzu dosc duzo,ale to raczej mniej istotne w zakupie auta.Wazne jest to ze auta nie sa naprawiane przez roznych Jozkow pod blokiem tylko u garazysty ktory nie bawi sie np. w wymiane przegubu przy kole tylko wymienia cala poloske,klient za to placi i placze,przeglad techniczny przy sprzedazy auta musi byc zrobiony przez sprzedajacego-aktualny nie sprzed roku czy kilku miesiecy,jest obligatoryjny,nie ma cofania licznikow,bo nikt takiej uslugi tu nie robi,pozatym jest to karalne bardzo mocno,nie mowie o zorganizowanych grupach tylko o normalnym sprzedawcy,drogi po jakich jezdzi auto to juz jest inna bajka. a dojechac do Francji to zaden problem autobus,samolot.
Wczoraj sprzedalem swojego R45 musialem rano zrobic kontrol techniczna,poszedl bez problemu bo autko dobre mimo opinii ze czesci drogie itd.
Co do oplat za sprowadzane auto to nie znam za bardzo tematu
I ostatnia uwaga bardziej z moich obserwacji oplaca sie kupic auto w Belgii niz we Francji

ArO - Sob Maj 12, 2012 12:04

co racja to racja :) w Belgii sa bardzi tanie samochody, trzeba sprawdzic sobie kiedy sa gieldy i sie wybrac :) ewentualnie ogloszenia, ja swojego roverka sprowadzilem z holandii
leszczu - Sob Maj 12, 2012 13:21

ADI-mistrzu napisał/a:
2. Zmieniali coś pod maską w wersjach po lifcie czy jest to samo co w R25 przed liftem?

Konstrukcyjnie to cały czas te same auta. :wink:

Firq - Sob Maj 12, 2012 15:42

ADI-mistrzu, ja kupiłem MG ZR (uszkodzone) z francji opłaty wcale nie tak duże bo około 1500 zł całość jesli chodzi o stan auta to moje było i jest naprawde dobrze utrzymane :) mam wszystkie faktury napraw i takich tam, jeden wlaściciel w francowni :) kupiłem auto w polsce od gościa co frachty robi Polska-Europa i jak jest coś ciekawego to bierze sobie na handelek :) a moje zdanie jest takie jak ktoś ci nagra we Francji jakieś ładne MG ZR to jedź ale jeśli chcesz jechać na pałe że może coś się kupi to powiem Ci odrazu Wrócisz z pustymi rękami bo żeby w Żabowni kupić auto dobre auto to trzeba mieć układy układziki wiem coś o tym bo mój szef siedzi we francji cały czas juz ile lat i auta lorami nam przysyła i jak kiedyś powiedziałem żeby mi ZR albo ZS przywiózł to powiedział że jak całe jest takie auto tam i w BDB stanie to cena kosmos i w żadną strone nie pasuje ;]
Pływak - Sob Maj 12, 2012 18:43

Z Francją racja tu rysa tam wgniota bo się Francuzi czy Włosi nie przejmują takimi pierdołami ;) Mam Alfe z Francji i skończyło się na tym, ze pomalowałem w końcu całą bo jestem "pedantem" samochodowym i może ze 3 elementy były bez żadnej małej wgniotki czy ryski, reszta posiadała jakieś drobne otarcia. Z tym, ze auto z Francji czy też Włoch kupisz o wiele taniej niż z Niemiec. Co prawda w Niemczech jak dorwiesz dobry egzemplarz to będzie igła ale niestety prywatna osoba Ci tam auta tanio nie odda i ceny są kosmiczne. No chyba, że kupisz bezwypadek od niemieckiego turasa, który to był po dzwonie ale przyjechał do PL na klepanie i malowanie i wrócił na niemiecki plac już jako bezwypadek :D
maniaq - Nie Maj 13, 2012 00:26

Doloze swoje 5 groszy, jako ze jezdzilem ZR-em 2004 i 2005 - posiadam nadal, ujezdza go prywatna zouza ;) - moje najwieksze rozczarowanie to srodek. To ze to auto nie jest szczytem luksusu, zawsze sie godzilem, ale po lifcie plastiki sa tandetne, skrzypiace, twarde. Skora - nie jest skora, tylko pseudo skora - to jeszcze zalezy kiedy wypuszczony bo widzialem rozne kombinacje.

Konstrukcyjnie nie rozni sie. Roznice to zderzaki, spojlery, progi. Kwestia gustu, ale ja wolalem 2004 ;)

Osobiscie szukalbym 2004 koncowki produkcji tak jak ja mialem czarnego bandziora . Zalety, miekkie- takie gumowe, piankowe, miekkie plastiki deski. Skora na siedzeniach byla skora. To ze estetycznie po FL moze wyglada lepiej... ale tylko wyglada.

Silniki i mechanika... to nadal to samo auto :)

Markzo - Nie Maj 13, 2012 00:59

Tomi_114 czasem fajne R/MG ściąga z Belgii, podpytaj ;)
ADI-mistrzu - Nie Maj 13, 2012 11:13

maniaq nie podoba mi się tylko 4 oki R25 :razz:
Środek faktycznie po lifcie taki sobie, no ale... przynajmniej na zewnątrz ładny. Skóry także nie chce, nie praktyczne i w cale mi się to nie podoba, wolę welurę.

A jak z magistralą olejową? Podobno w od któregoś roku była nieco inna? Od razu z R25 (2000r.) czy jakoś później?

Właśnie czekam, może Tomi_114 się sam odezwie bo nie chcę chłopakowi głowy zawracać :wink:

[ Dodano: Nie Maj 13, 2012 11:13 ]
Aaa a jak jest z wyciszeniem?
W R200 wiadomo że powyżej 80km/h to robi się huk, powietrze z zewnątrz dostaje się każdą dziurką itd.
A jak z R25 przed liftem i po? Poprawili? Dalej słychać przeciągi czy już lepiej?

maniaq - Nie Maj 13, 2012 13:06

wyciszenie w kazdym to samo :) wiec powyzej 120 ciezko pogadac :D jak dluzej lece powyzej 140, to jest tak jakbym zodrzutowca wysiadal :D

Chyba od czasu 25 jest w kazdym tak samo. Niestety mechanicznie to auto jest z innej epoki O_o ma to swoje plusy bo silnik, jako klocek, nie ma wiekszych wad i nie pali wiele, a daje frajde i jest trwaly. Nie przeladowali go elektronika jeszcze, ale nie ma CR... zalezy czego szukasz i czego oczekujesz. Masz kilak ZR-ow w klubie to przymierz sie ;)

ADI-mistrzu - Nie Maj 13, 2012 13:21

No CR miał być, ale nie wszedł w końcu bo upadli...
Jak tylko swojego sprzedam to na spot pewnie się przejadę i poproszę o przejażdżkę ZR :wink:

maniaq - Nie Maj 13, 2012 14:00

na zlot sie wybierasz? to pewnie beda i przed FL i po :)
ADI-mistrzu - Nie Maj 13, 2012 14:43

Na zlot nie, brak kasy i czasu więc niestety...

[ Dodano: Nie Maj 13, 2012 14:43 ]
Aaa... jak jest ze skrzynią biegów? Dalej 3tys obrotów przy 100km/h ? Jaka tam jest w silnikach 1.4 i 1.8?
Bo zauważyłem że w streetwise jest inaczej, tam skrzynia jest dłuższa i jest 2.5tys obrotów przy 100km/h.

hudy23_1985 - Nie Maj 13, 2012 16:14

Skrzynia PG1 ma dłuzsze przełożenia
3 Tyś obrotów to masz 115 km/h
Co do wygłuszenia to niestety lipa
U taty jest opona 205 wiec powyżej 100 strasznie szumi
Przy 120 mój lekko wygłuszony R200(drzwi i sciana grodziowa) jest cichszy
Wiec ogólnie to rewelacji nie ma :nook:

ADI-mistrzu - Nie Maj 13, 2012 16:25

A jak to jest z przeciągami w końcu? W R200 słychać jak powietrze gdzieś się dostaje z okolic drzwi a w R25? Poprawili to czy także słychać wiatr?
A jak z tą magistralą olejową? Kiedy się zmieniła?
Aaa.. dalej jest podwójna cewka za blokiem czy wsadzili już układ zapłonowy bezpośrednio z fajką na świecę?

To jak sobie go kupię to pierwsze co to wygłuszę cały :wink:

hudy23_1985 - Nie Maj 13, 2012 16:47

Wiatr jak hulał tak dalej hula w drzwiach
Co do silnika to brak jest kopułki i palca
Cewki są dwie(jedna na 2 cylindry)
zmienił sie komputer(Map sensor przeniesiony w kolektor ssący
Ogólnie to auto wydaje sie gorzej wykonane niż R200(wkońcu firma już plajtowała)

ADI-mistrzu - Nie Maj 13, 2012 17:02

Trochę niedobrze...
Będzie trzeba w takim razie trochę poprzerabiać, bo wiatr hula przez kiepski parapet okienny.
No ale... mam zamiar autko kupić na dłuższy okres więc trzeba będzie po poprawiać to co fabryka zwaliła.

hudy23_1985 - Nie Maj 13, 2012 17:12

a Powiedz usunąłeś ten problem u siebie ??
Ja wygłuszyłem drzwi, lusterka, nadkola ale własnie gdzieś mi jeszcze w okolicy lusterek szumi powyżej 110

ADI-mistrzu - Sro Maj 16, 2012 22:35

Drzwi są do przeróbki.
Pierwsze co to trzeba wzmocnić belki w drzwiach bo są zbyt delikatne i się wyginają w krańcowych położeniach szyby.
Druga sprawa to ten pierdzielony parapet, będzie trzeba pomyśleć czy jakiś sztywniejszy z innego samochodu nie pasował bo nasz jest do niczego.
Przydała by się także ciaśniejsza uszczelka na szybę, ale skąd to już nie wiem... będę miał auto to o tym pomyślę.

[ Dodano: Wto Maj 15, 2012 12:52 ]
Mam takie pytanko, jak to jest z przekładką silnika?

Doczytałem się że między 1.4 a 1.8 jest różnica w łapach silnika, ale na zdjęciach nie widzę żadnej różnicy. Czy to 1.8 czy 1.8VVC łapy są takie same jak 1.4.

[ Dodano: Sro Maj 16, 2012 22:35 ]
Od teraz szukam już do kupna MR ZR po lifcie, koniecznie 4 drzwi.
Z tego co widzę to silniki pod maską mają te same łapy (benzyniaki) więc jaki silnik to mi obojętne i w jakim stanie, byle benzyna.

Głównie zależy mi aby blacha była w jak najlepszym stanie. Pojadę tez za autem zza granicę, tylko najlepiej aby ktoś np. tam mieszkający sprawdził auto i powiedział czy w ogóle warto się wybierać.

Markzo - Czw Maj 17, 2012 12:49

ADI-mistrzu napisał/a:
Od teraz szukam już do kupna MR ZR po lifcie, koniecznie 4 drzwi.
Z tego co widzę to silniki pod maską mają te same łapy (benzyniaki) więc jaki silnik to mi obojętne i w jakim stanie, byle benzyna.

Głównie zależy mi aby blacha była w jak najlepszym stanie. Pojadę tez za autem zza granicę, tylko najlepiej aby ktoś np. tam mieszkający sprawdził auto i powiedział czy w ogóle warto się wybierać.

zobacz temat Kozika, łapy nie są takie same, przecież masz inne skrzynie chociażby.

leszczu - Czw Maj 17, 2012 12:59

Markzo napisał/a:
ADI-mistrzu napisał/a:
Od teraz szukam już do kupna MR ZR po lifcie, koniecznie 4 drzwi.
Z tego co widzę to silniki pod maską mają te same łapy (benzyniaki) więc jaki silnik to mi obojętne i w jakim stanie, byle benzyna.

Głównie zależy mi aby blacha była w jak najlepszym stanie. Pojadę tez za autem zza granicę, tylko najlepiej aby ktoś np. tam mieszkający sprawdził auto i powiedział czy w ogóle warto się wybierać.

zobacz temat Kozika, łapy nie są takie same, przecież masz inne skrzynie chociażby.

Tylko, że przypadku R200 mocowanie boczne różniły się, a w nowszych k-series boczne mocowanie w 1.4 i 1.8VVV z tego co patrzę, nie różnią się niczym. :wink:

ADI-mistrzu - Pią Maj 18, 2012 08:44

leszczu napisał/a:
...
Tylko, że przypadku R200 mocowanie boczne różniły się, a w nowszych k-series boczne mocowanie w 1.4 i 1.8VVV z tego co patrzę, nie różnią się niczym. :wink:

Właśnie o to chodzi, to że w R200 jest inne to wiem, ale jak patrzę to już w R25 niema różnicy, przynajmniej tej bocznej silnika.

A jak z pozostałymi?

[ Dodano: Pią Maj 18, 2012 08:44 ]
Czy przednie błotniki nie są przypadkiem takie same w R25 przed liftem jak i po?

leszczu - Sob Maj 19, 2012 19:04

ADI-mistrzu napisał/a:
Czy przednie błotniki nie są przypadkiem takie same w R25 przed liftem jak i po?

Będzie to samo. :wink:

ADI-mistrzu - Sro Maj 23, 2012 18:00

Ma ktoś w ogóle możliwość patrzenia zza granicą za autkiem?
sTERYD - Sro Maj 23, 2012 23:56

każdy ma :cool:
www.autoscout.de
www.blocket.se
http://compraventa.ebay.es/
itp.itd

ADI-mistrzu - Czw Maj 24, 2012 07:52

Źle trochę w słowa ująłem :razz:
Chodzi czy ktoś nie jeździ w zagraniczne trasy lub nie mieszka zza granicą aby mógł np zobaczyć egzemplarz. Bo wiadomo, ogłoszenie jedno a realia drugie.

Jednej osobie już bardzo dziękuję z Francji za pomoc :wink:

kzrr - Pią Maj 25, 2012 09:39

Adi zobacz na tego ;) 5D ZR i do tego wszystkie w elektryce :)

http://otomoto.pl/mg-zr-1...-C23903159.html

ADI-mistrzu - Pią Maj 25, 2012 09:42

Ale przed liftem, a ja na tego poliftowego się uparłem :razz:
Po za tym moja ukochana kategorycznie zabroniła kanarkowego koloru :wink:

[ Dodano: Pią Maj 25, 2012 09:42 ]
P.S.
Kiedy wprowadzono czujnik poziomu wody w zbiorniczku wyrównawczym? W modelach przed liftowych już był czy dopiero te po ?

HiS - Pią Maj 25, 2012 09:44

Szczerze to "przed liftowy" bardziej oryginalniejszy, powiedziałbym że wręcz bardziej drapieżny ;) takie moje odczucia.
ADI-mistrzu - Pią Maj 25, 2012 09:49

A u mnie właśnie odwrotnie, te zespolone światła bardziej mi się agresywne wydają :razz:
No i grill moim zdaniem ładniejszy.

Po za tym te światła przypominają mi merca albo BMW, za czym za bardzo nie przepadam... Z takimi oczami jedynie streetwise mi się podoba, ale streetwise robić na 160KM ? Aż dziwne :razz:
Po za tym rok 2004 kosztuje tyle co MG 2005.

Bumelant - Pią Maj 25, 2012 10:00

HiS napisał/a:
Szczerze to "przed liftowy" bardziej oryginalniejszy, powiedziałbym że wręcz bardziej drapieżny ;) takie moje odczucia.


+1

dodatkowo ciut lepsza jakość (z końcem produkcji już pchali co popadnie i byle jak), ciut lżejszy i immobilizer mniej nacudowany w kwestii replikacji pilotów chociażby :rotfl:

Dla mnie jak ZR to MK1 jak ZS MK2 - zdecydowanie - ale to oczywiście subiektywna opinia.

Pomyśl Adi o ZS - dużo lepsze zawieszenie z tyłu - to czuć - jeździ się znacznie lepiej i pewniej szczególnie na naszych drogach niezaciekawych. Mimo, iż nie narzekam na swoje auto - gdybym kupował drugi raz MG to wybrałbym ZSa. ZR to taki fajny sprinter na miasto dla jednej góra dwóch osób. Na trasie jazda w układzie 2+1 to już udręka.

ADI-mistrzu - Pią Maj 25, 2012 10:24

Dlaczego udręka? Przecież dzieciak normalnie na tylne siedzenie wejdzie.

O ZS też myślałem... ale właśnie trochę duży jest, mimo wszystko ZR łatwiej gdzieś się wcisnąć :wink:

Pogadam jeszcze dzisiaj z moją lubą bo kurcze jej też ten przedliftowy się podoba...

A jak jest z spasowaniem reflektorów ze zderzakiem? Podobno zostaje niezła szczelina i nie da się tego lepiej spasować.

bociannielot - Pią Maj 25, 2012 10:55

No jak ZR to większość woli przedlifa, łatwiej znaleźć Ci Adi będzie, w razie czego jakby jakaś nie daj boże stłuczka była, łatwiej też o części blacharskie itp. Co do zawiechy, to fakt że ten tył i belka to poracha ale za to taniej niż wielowachacz wychodzi w eksploatacji Adi 200-tę już miał więc wie na co się pisze - nie straszmy go na zapas :grin:
ADI-mistrzu - Pią Maj 25, 2012 10:58

Ja się nie boje, niech leci co chce, byle blacha była zdrowa, to najważniejsze, z reszta dam sobie radę :mrgreen:

To zobaczymy... Bo jak coś to MG ZS też nie za wiele jest.
A niech ktoś mi powie, jak to jest z tymi światłami? Dobrze to spasowane jest ze zderzakiem czy ni groma?

Bumelant - Pią Maj 25, 2012 11:09

Nie bardzo kumam o co chodzi ze światłami mój egzemplarz z 2002 wygląda tak i jest raczej dbane autko - z tego co widziałem nieraz faktycznie w ogłoszeniach z tymi szparami wyglądało to różnie:

ZR MK1

ADI-mistrzu - Pią Maj 25, 2012 11:13

A to dobrze spasowane... :wink:
Bo kiedyś widziałem streetwise gdzie światła były jak by za głęboko i robiła się spora szczelina między kloszem a zderzakiem. Byłem ciekaw czy i tutaj tak nie jest ale dobrze to wygląda.

bociannielot - Pią Maj 25, 2012 11:45

Adi - zależ kto składał przód po dzwonie i jakie miał doświadczenie z modelem :wink: . Bo tamten który widziałeś pewnie miał jakąś przygodę z przodu za sobą :wink: .
ADI-mistrzu - Pią Maj 25, 2012 11:55

bociannielot napisał/a:
Adi - zależ kto składał przód po dzwonie i jakie miał doświadczenie z modelem :wink: . Bo tamten który widziałeś pewnie miał jakąś przygodę z przodu za sobą :wink: .


:bezradny:

Będę też patrzył na te okularniki w takim razie, chodź nie ukrywam że jednak po lifcie bardziej mi się podoba :razz:
Tym bardziej że z tyłu jest gładka klapa, ze znaczkiem źle to nie wygląda a jest mniej miejsc gdzie rdza może wyskoczyć :mrgreen:

Chodź wnętrze nie ukrywam... wcześniej było ładniejsze.

bociannielot - Pią Maj 25, 2012 12:10

ADI-mistrzu napisał/a:
Tym bardziej że z tyłu jest gładka klapa, ze znaczkiem źle to nie wygląda a jest mniej miejsc gdzie rdza może wyskoczyć
widziałem wczoraj ZR miało rdzę na klapie, ale w moim żadnym R nie było tam rdzy także jak nie trafisz bitego w klapę to będzie dobrze :ok: .
kzrr - Pią Maj 25, 2012 12:34

ADI-mistrzu napisał/a:
Po za tym te światła przypominają mi merca albo BMW,


No a te po lifcie to przeciez prawie takie same jak w E46.

ADI-mistrzu - Pią Maj 25, 2012 12:51

Mi tam nie przypomina, klosze mają inny kształt, jedynie w czym są podobne to w tym zaokrągleniu na dole, ale jest pojedyncze a BMW ma 2.

Przed liftem mimo wszystko bardziej mi się kojarzy bo jednak to te 2 marki (Mercedes i BMW) najbardziej kojarzone były z okularami.

Ale jak się nie znajdzie tego co się chce to trzeba będzie się przyzwyczaić...

leszczu - Pią Maj 25, 2012 18:15

Cytat:
P.S.
Kiedy wprowadzono czujnik poziomu wody w zbiorniczku wyrównawczym? W modelach przed liftowych już był czy dopiero te po ?

Dopiero wprowadzili po lifcie, niestety. Ale to nie problem sobie taki czujnik wstawić. :wink:

[ Dodano: Pią Maj 25, 2012 18:15 ]
A i jeszcze jedno. Ja też szukałbym ZS po lifcie z silnikiem KV6. Buda R200 z czasem i dla ciebie będzie mała. Zobaczysz. :grin: No i silnik 2.5 robi swoje i tam już uszczelki pod głowicą nie wydmuchasz. Chyba, że się mocno postarasz. :mrgreen:

Ciufa - Sob Maj 26, 2012 07:54

leszczu napisał/a:
No i silnik 2.5 robi swoje i tam już uszczelki pod głowicą nie wydmuchasz.



ADI-mistrzu - Nie Maj 27, 2012 11:34

No i mnie przekonaliście, MG ZS lub ewentualnie 45 też wchodzi w grę :wink:
Byle w hatchback był.

leszczu - Nie Maj 27, 2012 11:45

ADI-mistrzu napisał/a:
Byle w hatchback był.

Hatchback :/ ?? Sedan dużo ładniejszy. :grin:

ADI-mistrzu - Nie Maj 27, 2012 11:46

Właśnie Hatchback bardziej mi się podoba :razz:
Sedan mi się ze schowkiem kojarzy :>

kzrr - Nie Maj 27, 2012 11:50

MG ZS Hatchback z takim tyłkiem jak tutaj jest miliard razy lepszy od sedana :P

http://auto.webmake.pl/1/mg/13.jpg

leszczu - Nie Maj 27, 2012 11:54

ADI-mistrzu napisał/a:
Sedan mi się ze schowkiem kojarzy :>

kzrr napisał/a:
MG ZS Hatchback z takim tyłkiem jak tutaj jest miliard razy lepszy od sedana :P

http://auto.webmake.pl/1/mg/13.jpg

Kwestia gustu, a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje. :grin:

ADI-mistrzu - Nie Maj 27, 2012 12:22

Oj zgadzam się z kzrr jak najbardziej :mrgreen:
imejdz - Nie Maj 27, 2012 12:29

ADI-mistrzu, Jakbyś chciał obejrzeć poliftowego sedana to daj znać;)
Pogadam z bratem ;P

HiS - Nie Maj 27, 2012 12:37

Moim zdaniem sedan ma ładniejszą "sylwetkę", linię... ale to właśnie każdy ma inne zdanie ;)
7Tomi - Nie Maj 27, 2012 14:20

HiS napisał/a:
Moim zdaniem sedan ma ładniejszą "sylwetkę", linię... ale to właśnie każdy ma inne zdanie ;)


W hatchbacku linia jest identyczna a zalednie delikatnie krótsza. Przewagą sedana są dużo ładniejsze tylne lampy ale za to hatchback jest 10 razy bardziej funkcjonalny. System rokladanych foteli w miejsce siedziska i duża równa podłoga powoduje, ze jest prawie jak kombi ;)

kzrr - Nie Maj 27, 2012 14:56

Tylko tak naprawdę dostać Hatchback'a w jakimś konkretnym kolorze, silnikiem etc to w Polsce graniczy niestety z cudem. :(
7Tomi - Nie Maj 27, 2012 15:09

kzrr napisał/a:
Tylko tak naprawdę dostać Hatchback'a w jakimś konkretnym kolorze, silnikiem etc to w Polsce graniczy niestety z cudem. :(


E tam :P Jeden sie robi drugi przyjedzie niedługo :P

kzrr - Nie Maj 27, 2012 15:35

Tomi_114 napisał/a:

E tam :P Jeden sie robi drugi przyjedzie niedługo :P


Taaa do tego jeden na allegro, jeden gdzieś jeździ po kraju i mamy całe 4 sztuki :D

Ostatnio jakaś tendencja chyba jest że wszyscy wybierają ZS'y :)

ADI-mistrzu - Nie Maj 27, 2012 15:41

kzrr napisał/a:
...
Ostatnio jakaś tendencja chyba jest że wszyscy wybierają ZS'y :)

E tam tendencja, chciałem ZR ale że nima to będzie ZS :mrgreen:
I może sporo osób tak robi, chce 5 drzwi, ZR mało a ZS w standardzie ma :wink:

[ Dodano: Nie Maj 27, 2012 15:41 ]
P.S.
Widzę kzrr że Łony słuchasz :cool:

kzrr - Nie Maj 27, 2012 15:49

Szkoda ze nie ma czegoś pomiędzy ZR a ZS chociaż ciężko sobie coś takiego wyobrazić, auto łączące cechy jednego i drugiego.


PS: Na temat Łony to mógłbym godzinami rozmawiać. A najbardziej lubię pytania: " o co chodzi z tym napisem - Dobrze Wiesz na Twojej koszulce" :D :D :D :D

ADI-mistrzu - Nie Maj 27, 2012 16:01

Właśnie dziś ojciec też o tym myślał, i się zapytał "czemu niema R35?" :mrgreen:

Może ZR z wnętrzem ZS i zegarami z ZT ? :mrgreen:
A pod maską KV6 :cool:

kzrr - Nie Maj 27, 2012 16:15

Raczej ZS z wyposażeniem z 75/ZT i zwinnością i zwrotnością ZR :) a pod maską dokładnie 2.8 KV6 z 210 kucami :P :P takie coś było by idealne :)
flapjck1 - Nie Maj 27, 2012 16:55

idealnie pomiedzy 25 a 45 wplasowywuje sie mgf/mgtf :P nie sluzy do nieczego innego jak jezdzenia

ale za to jak to robi ;)

maniaq - Pon Maj 28, 2012 14:39

IMHO hatchback w ZS wyglada srednio, wole osobiscie sedana, jednak funkcjonalnosc bagaznika na pewno inna ;) ale jak chcemy funkcjonalnosci to albo ZR albo cos w kombi IMHO. bo w ZS jest cos pomiedzy sedanem, a pelnym hetchbackiem w ZR, bo szyba mocniej opada z ZS

widze Adi , ze jestes bardzo zdecydowany co chcesz :D

ADI-mistrzu - Pon Maj 28, 2012 16:14

Wiesz maniaq, dużego wyboru to niema :cool:

Jeszcze się zastanawiałem nad tymi 2 egzemplarzami:
http://otomoto.pl/rover-4...-C23367395.html
http://allegro.pl/rover-2...2374526124.html

[ Dodano: Pon Maj 28, 2012 16:14 ]
P.S.
Mocno te plastiki w środku trzeszczą?

imejdz - Pon Maj 28, 2012 16:22

to drewno w 45 jest okropne :P Adi rezygnujesz z MG?
szylozbi - Pon Maj 28, 2012 16:49

Jest na allegro taki ZR jakiego szukasz, ale cena do mocnej negocjacji:

http://otomoto.pl/mg-zr-j...-C24421273.html

Powoli też się rozglądam za jakimś poliftowym ZS-em i martwi mnie brak ciekawych ofert. Jest 1 w Bielsku ale cena kosmiczna.

leszczu - Pon Maj 28, 2012 17:23

ADI-mistrzu napisał/a:
Jeszcze się zastanawiałem nad tymi 2 egzemplarzami:
http://otomoto.pl/rover-4...-C23367395.html
http://allegro.pl/rover-2...2374526124.html

No nie powiem, ta 25 wygląda ładnie, 45 ma trochę krzywo spasowaną maskę, a tak poza tym też jest ok. :grin:

ADI-mistrzu - Pon Maj 28, 2012 17:39

Rezygnować nie rezygnuję, ale wiecie... jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma :???:

Pewnie że bym wolał ZS'a w szarym metaliku w 1.8VVC, ale niema takiego albo cena kosmiczna :mrgreen:
Tego ZR'a widziałem, ale właśnie cena odstrasza, a nie wydaje mi się abym 6tys z negocjował, chyba że poczekać 2 miesiące, bo by może trochę ten ktoś uległ :wink:
Z drugiej strony tak się zastanawiam czy to nie jakiś użytkownik na naszym forum :cool:

[ Dodano: Pon Maj 28, 2012 17:39 ]
Tak się nawet zastanawiam...
Przed liftem kokpit ma tą taką miękką powierzchnię i jest to jakiś materiał chyba na cienką gąbkę naciągnięty i to wszystko na plastiku.
Może dało by się coś takiego po lifcie zrobić? Nie wie czy ktoś oferuje takie rzeczy? Bo mimo wszystko ten twardy plastik jest okropny :neutral:

kzrr - Pon Maj 28, 2012 18:28

ADI-mistrzu napisał/a:
jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma :???:


Jak się nie ma co się lubi.....to się kradnie co popadnie :D

leszczu - Pon Maj 28, 2012 18:36

ADI-mistrzu napisał/a:
Może dało by się coś takiego po lifcie zrobić? Nie wie czy ktoś oferuje takie rzeczy? Bo mimo wszystko ten twardy plastik jest okropny :neutral:

Chyba tylko flokowanie w chodzi w grę.

ADI-mistrzu - Pon Maj 28, 2012 18:52

leszczu napisał/a:
Chyba tylko flokowanie w chodzi w grę.


:nook: Średnio to mi się podoba.

W końcu skończę ze zwykłym streetwise przed liftem :???:

leszczu - Pon Maj 28, 2012 19:05

ADI-mistrzu napisał/a:
W końcu skończę ze zwykłym streetwise przed liftem :???:

W Streetwise też decha nie jest taka jak R200, jeśli chodzi o jakość materiałów. :wink:

ADI-mistrzu - Pon Maj 28, 2012 19:12

A w tym przed liftem? Bo przed 2005r. była deska taka jak w R200/R25 tylko tam gdzie jest w R200 miejsce na masety jest zmienione.
leszczu - Pon Maj 28, 2012 19:13

ADI-mistrzu napisał/a:
A w tym przed liftem? Bo przed 2005r. była deska taka jak w R200/R25 tylko tam gdzie jest w R200 miejsce na masety jest zmienione.

Też. Już w R25 nie jest to samo co w R200. :wink:

ArO - Pon Maj 28, 2012 21:46

ADI-mistrzu, a ten http://allegro.pl/mg-zr-160-km-i2348392585.html
Jedyna wada 3D

ADI-mistrzu - Pon Maj 28, 2012 22:12

3D całkiem odpada, nie wyjdę z samochodu w garażu, za wąski mam.
Pływak - Pon Maj 28, 2012 22:36

ADI-mistrzu napisał/a:

Tak się nawet zastanawiam...
Przed liftem kokpit ma tą taką miękką powierzchnię i jest to jakiś materiał chyba na cienką gąbkę naciągnięty i to wszystko na plastiku.
Może dało by się coś takiego po lifcie zrobić? Nie wie czy ktoś oferuje takie rzeczy? Bo mimo wszystko ten twardy plastik jest okropny :neutral:


Zawsze możesz deskę w skórę dać, cenowo to tanio nie wyjdzie ale jak się chce na siłę kupić R/MG mimo, ze nie spełnia naszych oczekiwać to trzeba kombinować :p

maniaq - Pon Maj 28, 2012 23:00

adi zapoiwedz sie to podjade ZRem po lifcie, porownasz np z JOA-si przed liftowym... ZS-em wpadnie moze ktos inny... bo mi na 2 auta ciezko bedzie przyjechac ;)

najlepiej zobaczyc pomacac , usiasc itp itd :)

ADI-mistrzu - Pon Maj 28, 2012 23:06

maniaq na spota? Nie mam czym przyjechać :???:
maniaq - Pon Maj 28, 2012 23:24

z okolic legionowa przyjezdzaja ludki ;) daloby rade sie zgadac pewnie ....
ArO - Pon Maj 28, 2012 23:25

Ja sie zakochalem w ZS hatchbacku, nic tylko zbieraac kasiore :)
imejdz - Pon Maj 28, 2012 23:26

Adi troche już pomacał poliftowego ZS'a i jakoś nie bylo widać entuzjazmu :P

ADI-mistrzu napisał/a:
maniaq na spota? Nie mam czym przyjechać


niestety ja chyba nie pomogę bo w niedziele mam szkołe do 20;/

ADI-mistrzu - Pon Maj 28, 2012 23:30

Noo deska nie zachwyciła, środkowy panel też taki sobie... ale wiesz, zobaczyło by się kontrastowo więcej egzemplarzy to inaczej opinia się tworzy :wink:
No i jak coś to z moją lubą bym przyjechał, jednak ma ona też coś do powiedzenia (głównie jeśli chodzi o wygląd :mrgreen: )

Ja raczej ani w tą ani w przyszłą niedzielę nie dam rady, sesja :???:

imejdz - Pon Maj 28, 2012 23:38

ADI-mistrzu napisał/a:
Noo deska nie zachwyciła, środkowy panel też taki sobie.


no szału nie ma ale w sumie kto kupuje ZS'a dla komfortu :P Z reszta moim skromnym zdaniem deska jest porównywalna albo i ciut lepsza niż w fabii z 2007roku :P

maniaq - Wto Maj 29, 2012 09:30

a w jakim budzecie sie obracamy ? czy musi byc ZR/ZS >? bo imho jak chcesz wybierac w slabszej serii K, to te silniki sa fajne jak na swoje czasy, ale nie sa demonem predkosci, maja swoje bolaczki z HGF na czele, nie sa to mlode technologicznie auta...

Wiem co mowie, bo sam zaczynam sie rozgladac za innym autem, bo rover z konca produkcji, 04/05 to nadal technologicznie lata 90 O_o tego nie zmienimy, porownywalne innej marki bedzie 2 generacje do przodu. glosnosc przy predkosciach przelotowych , kolo 130-150 jest juz meczaca, a ja szukam czegos czym z rowerem pojade, na narty itp itd.

Mi nie pasuje zaden R i MG< bo szukam najchetniej diesla, z 6 biegami, najlepiej kombi... ZTT mi nie podchodzi, bo 5 biegow, w trasie meczy i nie ma ekonomi, a silniki wcale rewelacyjne nie sa... jezeli mowa o dieslu. Wiec moj ZR bedzie za jakis czas na sprzedaz...n za ile nie wie nikt :D

Markzo - Wto Maj 29, 2012 13:41

mysle, ze ADI ma w nosie motor bo i tak bedzie tam próbował pchac VVC+turbo ;) stad poszukiwania odpowiedniego nadwozia ;)
leszczu - Wto Maj 29, 2012 13:50

Markzo napisał/a:
stad poszukiwania odpowiedniego nadwozia ;)

No to tylko ZS. :wink:

ADI-mistrzu - Wto Maj 29, 2012 17:08

Markzo dobrze węszysz... :mrgreen:
Dlatego jakakolwiek benzyna, bo łapy silnika są takie same i nie trzeba rzeźbić :wink:

Zależy w jakiej kwocie trafi się autko, jeśli faktycznie będzie to ZS to niestety... będzie wybebeszany kompletnie.
Już się nawet rozglądałem nad skórą (sztuczną) zamiast tego plastiku do środku, jak to robią itd.... trzeba tez popatrzeć jak inni producenci wygłuszają auta i coś tam skopiować, bo autem mam zamiar dość długi okres czasu jeździć.
Czuje właśnie ten ból co maniaq też ma i będę chciał się tego pozbyć. Najgorsze są te parapety przy szybach, straszne badziewie i przez nie sporo hałasu do środka się dostaje. Gorzej że nie wiem co z tym zrobić.... :/

No ale, trzeba wypatrywać, może coś fajnego się trafi :wink:

Markzo - Wto Maj 29, 2012 17:18

ZS ma jeszcze jedną bardzo istotną przewagę nad 25/zr -> zawias ;)
ADI-mistrzu - Wto Maj 29, 2012 17:21

Słyszałem, z tyłu ? A co tam się dzieje w ogóle?
Raptile - Wto Maj 29, 2012 17:31

wahacze zamiast belki ;]
ADI-mistrzu - Wto Maj 29, 2012 17:38

E tam, czyli to co z przodu. Co tam może pójść? Guma się zerwać?
kzrr - Wto Maj 29, 2012 17:42

No raczej nie chodzi oto co może pójść, tylko o prowadzenie auta i sztywność. :)
Raptile - Wto Maj 29, 2012 17:54

kzrr, :ok:
ADI-mistrzu - Wto Maj 29, 2012 18:11

Nie można mieć wszystkiego drogi Panie... a szkoda.
kzrr - Wto Maj 29, 2012 18:20

I odpowiada równie filozoficznym zdaniem....


Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :rotfl:

Pływak - Wto Maj 29, 2012 21:12

Można mieć tylko trzeba szukać w innych markach :D
ADI-mistrzu - Wto Maj 29, 2012 21:15

Raczej można mieć, tylko trzeba sobie zrobić :>
Niestety raczej za każdemu będzie to "a mogli by..." :wink:

Pływak - Wto Maj 29, 2012 21:25

Dlatego ja wychodzę z założenia, ze już na starcie trzeba szukać auta, które spełnia jak najwięcej naszych wymagań, a nie podchodzić na zasadzie, a "to jest do dupy to się wymieni, to też wiec się przerobi no i tamto się zmieni i jakoś to będzie" ;)

Jeśli już koniecznie i bezapelacyjnie musiałoby być coś ze stajni R/MG to jeśli o mnie chodzi jedynie poliftowy ZS180 z modyfikacją w postaci LPG ;)

pelson91 - Wto Maj 29, 2012 21:27

Pływak napisał/a:
Jeśli już koniecznie i bezapelacyjnie musiałoby być coś ze stajni R/MG to jeśli o mnie chodzi jedynie poliftowy ZS180 z modyfikacją w postaci LPG ;)

Dokładnie tak. :)
Pływak napisał/a:
Dlatego ja wychodzę z założenia, ze już na starcie trzeba szukać auta, które spełnia jak najwięcej naszych wymagań, a nie podchodzić na zasadzie, a "to jest do dupy to się wymieni, to też wiec się przerobi no i tamto się zmieni i jakoś to będzie" ;)

Również potwierdzam, słowa Pływaka muszę potwierdzić w tym temacie dzisiaj od początku do końca (o dziwo :D ) ;)

Zrób sobie listę rzeczy wymaganych przy kupnie auta, a znaczek zostaw na końcu ;) Wtedy trafisz na najlepsze auto "pod siebie", a nie będziesz musiał wtedy już aż tak rzeźbić :roll:

Pływak - Wto Maj 29, 2012 21:35

hehe strasznie mnie to cieszy ;)

Już nie raz pisałem na tym forum, ze mimo szczerych chęci zostania przy marce to niestety konfrontacja MG vs AR nie pozostawiła mi żadnych złudzeń. Auto przestarzałe konstrukcyjnie bo nadal to jest ta sama buda co w 95r, a co za tym idzie wyposażenie i komfort też bardzo słabe jak na auta powyżej 2000r. Po pierwszym wejściu do 147ki nie byłem jeszcze w 100% pewny, że padnie na Alfe ale za to po tym jak zobaczyłem co może oferować auto >2000r. byłem już w 100% pewny, ze nie padnie na ZR'a ;)

ADI-mistrzu - Wto Maj 29, 2012 22:40

Gdybym nie był tylko taką wybredną bestią...

Ford odpada, VW, Audi, BMW, Opel także. Francuza też chciał bym się wystrzec, alfy mają swój styl, ale jednak nie do końca w mój gust wpadają :wink:
Patrząc dalej, mamy subaru, ale drogie i trudne w naprawach. Fiata nie chce.

Chevrolet Lacetti jakoś tam wygląda, w środku przypomina mi ZS tylko lepiej wykonany, tył ładny ale przód już takie sobie...

Do 15tys można także nissana almere zdobyć, z przodu nawet, wnętrze trochę dziwne ale ujdzie. Ale tył...

Hondy (głównie civic) w tej kwocie (7 gen.) wygląda paskudnie.

Seat Leon nawet fajny, ale dopiero ten 2 gen. a jego cena już ponad 20tys.

Mazda też droga.

Dlatego na razie R/MG pozostaje, mimo że konstrukcja już trochę leciwa, to jednak wygląda ciekawie.
Co do silnika to nie jest tak naprawdę tak źle, w brew pozorom to dobra jednostka nadal jest, chodź fakt faktem mogli już ją trochę bardziej rozwinąć.
Tylko to wnętrze... W ZR ten środkowy panel jeszcze jakoś tam wygląda ale w ZS to już polecieli po całości... awaryjne wrzucone tak jak by to była naklejka, a reszta to plastik z wyciętymi otworami na przyciski, zero kunsztu czy kształtu.
Fajnie wygląda połączenie białej i czarnej tapicerki (R45 wyżej), nawet ta imitacja drewna jako łącznik między białym a czarnym świetnie pasuje, ale ten środkowy tunel...

Czasami naprawdę idzie się załamać gdy nie widać nic dla siebie :sad:

szylozbi - Wto Maj 29, 2012 22:42

Z pomniejszych spraw mogę dodać, że w ZR-ach jak i R25 jest lepsza tapicerka na drzwiach, taka sztywniejsza i jest jej mało, w tym przypadku to duży +. W ZS-ach, które widziałem tapicerka odkleja się najczęściej przy klamce wewnętrznej i w rogach, poza tym welur i trochę tandetnie to zrobili, widać że oszczędzano na materiale. Sam niedługo będę zmieniał tapicerkę na boczkach, bo męczy mnie ciągłe podklejanie w różnych miejscach. Nie zmienia to jednak faktu, że w porównaniu z R25, który wcześniej posiadałem ZS wypada o wiele lepiej w całokształcie. Dlatego następnym autem będzie również ZS tylko poliftowy. :wink:
flapjck1 - Wto Maj 29, 2012 23:36

w zetesach byla jeszcze polskora i skora. one sa spoko
welur sie odklejal juz w 400cie :)

mi osobiscie wnetrze r45/mg zs sie podoba, ale to kwestia gustu jak zawsze
no i nie ma sie co czarowac, te samochody sa tak stare jak pierwsze r200/r400, zmian jest bardzo malo

imejdz - Sro Maj 30, 2012 18:09

ADI-mistrzu, a może coś takiego:

http://moto.allegro.pl/sa...2372896538.html

http://otomoto.pl/saab-9-...-C22362283.html

http://otomoto.pl/saab-9-3-aero-C22159895.html

osobiście gdybym miał pieniążki żeby to kupić to mocno bym się nad tym zastanowił ;P

ADI-mistrzu - Sro Maj 30, 2012 18:35

No ten konstrukcje wyglądają trochę leciwie, kokpit jak w samolocie chodź siedzenia fajne, wyglądają na wygodne :wink:

Czyli z zewnątrz taki po prostu, nie wzbudza we mnie żadnych emocji ani negatywnych ani pozytywnych... po prostu samochód :razz:
Wewnątrz ten kokpit strasznie wielki się wydaje, ale silnik... potwory, 100KM na 1L? :neutral: Ale pewnie doładowane więc dlatego taki wynik :razz:

Pokaże mojej lubej, ale coś czuję że to chyba nie to... :razz:

Jakoś zaczynam się przyzwyczajać do myśli kupna R45/ZS po lifcie i poprawie wnętrza.
A może faktycznie ZS przed liftem... ale dylemat :???:

leszczu - Sro Maj 30, 2012 18:39

ADI-mistrzu napisał/a:
Jakoś zaczynam się przyzwyczajać do myśli kupna R45/ZS po lifcie i poprawie wnętrza.
A może faktycznie ZS przed liftem... ale dylemat :???:

Z tego co piszesz, to nowym autem chcesz trochę pojeździć, wiec proponuje polifotwego ZS. Zawsze to trochę młodsze auto. :wink:

ADI-mistrzu - Sro Maj 30, 2012 18:52

A może to?
http://allegro.pl/prawdzi...2369088721.html

Co o nim myślicie?
Tylko trzeba by dorwać skądś (tylko skąd?) głowicę VVC i kompa do tego.

leszczu - Sro Maj 30, 2012 18:57

ADI-mistrzu napisał/a:
A może to?
http://allegro.pl/prawdzi...2369088721.html

Co o nim myślicie?

No nie powiem, wygląda ładnie, tylny zderzak jakby trochę odcieniem się rożni, no i hatchback ;/

[ Dodano: Sro Maj 30, 2012 18:57 ]
ADI-mistrzu napisał/a:
Tylko trzeba by dorwać skądś (tylko skąd?) głowicę VVC i kompa do tego.

I zapewne wiązkę silnika od 1.8 VVC. :wink:

ADI-mistrzu - Sro Maj 30, 2012 19:01

No właśnie hatchback ma być :>

Łatwiej by było mieć od razu 1.8VVC niż potem szukać części do tego.

leszczu - Sro Maj 30, 2012 19:06

ADI-mistrzu napisał/a:
Łatwiej by było mieć od razu 1.8VVC niż potem szukać części do tego.

No niestety. Do takiej przekładki najlepiej mieć całe auto. W tym przypadku ZR. :wink:

imejdz - Sro Maj 30, 2012 21:05

ADI-mistrzu napisał/a:
Wewnątrz ten kokpit strasznie wielki się wydaje, ale silnik... potwory, 100KM na 1L? Ale pewnie doładowane więc dlatego taki wynik


kokpit sprawia takie wrażenie ale tak naprawdę jest bardzo przyjemnie w środku. To jest w sumie to samo co 9-5 tylko hatchback;) Wygodny jest jak cholera, no i wykonanie wnetrza jest na dobrym poziomie. Mój wujek miał 9-5 2.3l w automacie to kolo 11-12l w miescie mu wychodzilo :P i faktycznie to są uturbione silniki. Wbrew pozorom nie takie paliwożerne:)

ADI-mistrzu napisał/a:
A może to?
http://allegro.pl/prawdzi...2369088721.html
ten na zdjęciach sympatycznie wygląda. Szkoda ze na drugim końcu Polski.. bo jak jechać to już raczej z zamiarem zakupu :P
pelson91 - Sro Maj 30, 2012 21:11

Jeździłem 9-3 coupe, decha rozdzielcza faktycznie jak w samolocie :D Tak wysoko wszystko jest, i jednak trochę oldschoolowo. Auto nie wygląda zbyt świeżo jednak ;)
ADI-mistrzu - Sro Maj 30, 2012 21:35

No właśnie, a może ktoś jest z tamtych okolic i był by w stanie zobaczyć autko i napisać coś o nim?

Chodzi o Rovera 45 ze śląska.

szylozbi - Sro Maj 30, 2012 22:19

Jak w miarę blisko to mogę go zobaczyć, tylko w ogłoszeniu nie jest podana miejscowość a jedynie województwo. Auto jest do opłat, lampa po stronie pasażera jest zaparowana, ciekawe co jest tego przyczyną. Można jakoś zweryfikować, że rozrząd był faktycznie wymieniany?
ADI-mistrzu - Sro Maj 30, 2012 22:49

Aaa... co do lamp to trzeba sprawdzić czy faktycznie jest zaparowana czy zmatowiała, może to być bolączka tego modelu.

Przypomnę link do R45 lift:
http://otomoto.pl/rover-4...-C23367395.html
Jutro może dowiem się gdzie stoi dokładnie.

Też też ciekawy i niedaleko mnie:
http://allegro.pl/rover-2...2374526124.html

Ale i tam będę czekał na Tomi_114, może coś ładnego ściągnie bo przyznam że trochę się napaliłem na tego ZS'a po lifcie :grin:

szylozbi - Sro Maj 30, 2012 22:53

Jeśli oglądałbyś tego R25, mógłbyś sprawdzić też tego ZS-a?

http://allegro.pl/mg-rove...2355367812.html

Mało jest ZS po lifcie w hatchbacku, znalazłem tylko jednego:

http://www.autoscout24.pl...px?id=206201939

ADI-mistrzu - Sro Maj 30, 2012 23:00

Właśnie też przed chwilą na niego spojrzałem i raczej na pewno bym obydwa auta zobaczył na raz.

[ Dodano: Sro Maj 30, 2012 22:58 ]
Ale już widzę że przednia szyba ma rysę od wycieraczek więc taki ideał to nie jest :neutral:

[ Dodano: Sro Maj 30, 2012 23:00 ]
Widziałem tamtego ZS (zagranica), ale cena jest zabójcza.

szylozbi - Sro Maj 30, 2012 23:21

No niestety takie są ceny, najtańszy po lifcie to chyba ten:
http://www.autowereld.nl/...45/details.html

Marzy mi się, że kiedyś wejdę na allegro i wyskoczy do kupna taki ZS :)
http://s743.photobucket.c...nt/MGZSForSale/

ADI-mistrzu - Czw Maj 31, 2012 10:55

No i dostałem odpowiedź od lubej że saab na pewno nie :razz:
Chyba nie lubi samolotów :mrgreen:

A był by ktoś wstanie luknąć tego:
http://allegro.pl/prawdzi...2369088721.html

Jest ze starogardu szczecińskiego.

[ Dodano: Czw Maj 31, 2012 10:55 ]
R45 jest do obejrzenia w okolicach Oświęcimia czyli 40km od Katowic.

HiS - Czw Maj 31, 2012 11:15

Wszystkie te ZSy sportowe tylko z wyglądu, bo silniki marne.
Pływak - Czw Maj 31, 2012 11:57

ADI-mistrzu napisał/a:
No i dostałem odpowiedź od lubej że saab na pewno nie :razz:

Podziwiam związki gdzie kobieta wybiera auto dla faceta :lol: No chyba, ze to ona płaci wtedy ok ;)

ADI-mistrzu - Czw Maj 31, 2012 12:01

Wiesz, liczę się ze zdaniem, jak by to ona wybierała to możliwe że punto bym jeździł :mrgreen:
bociannielot - Czw Maj 31, 2012 12:02

ADI-mistrzu napisał/a:
Wiesz, liczę się ze zdaniem, jak by to ona wybierała to możliwe że punto bym jeździł
a moja nie chciała punto jak ja chciałem kupić :razz:
hudy23_1985 - Czw Maj 31, 2012 16:12

No ja tego MG ze stargardu mógłbym luknąć w weekend
ADI-mistrzu - Czw Maj 31, 2012 17:05

Ooo wdzięczny bym był :grin:
Ja może te z ostrowca w przyszłym tyg zobaczę.

szylozbi - Czw Maj 31, 2012 18:19

Ok, jak nie będzie padało to w weekend go sprawdzę. Sprzedający powiedział coś więcej przez telefon?
ADI-mistrzu - Czw Maj 31, 2012 19:22

Nie bardzo.
A tak się zapytam z ciekawości, zainteresowałeś się tym ZS z ostrowca ? :wink:

szylozbi - Czw Maj 31, 2012 19:54

Tak, pytałem o niego już wcześniej na forum, ale nikt nie odpowiedział. Ten z Ostrowca to chyba jedyna opcja w tym momencie, oprócz tego z Bielska za kosmiczną cenę. Nie spieszy mi się z nabyciem od zaraz poliftowej wersji, bo i tak muszę najpierw sprzedać swojego, a mam do niego spory sentyment bo jak do tej pory odpukać nic się nie dzieje. Do tego z 5000 zł na dołożenie muszę mieć, więc muszę trochę dozbierać. Wertuję na bieżąco oferty i gdyby ten z Bielska kosztował koło 16500 zł co uważam za normalną cenę, to pewnie byłby już mój, ale sprzedawca niezbyt jest skory do negocjacji. Właśnie takiego koloru jak ten z Bielska szukam bo poliftowy trophy blue graniczy z cudem. Jeśli zaś chodzi o tego z Ostrowca to nie zauważyłem wcześniej tej rysy na szybie i szkoda że nie ma przeciwmgielnych. Gdybym miał już teraz kasę w ręku to kto wie możliwe, że bym go kupił. :)
hudy23_1985 - Czw Maj 31, 2012 20:03

Coś mi sie wydaje ze ten ze stargardu to od tego samego handlarza co R25 taty(musze poszukac telefonu do niego u taty)
Facet sprzedaje Mazde Premacy pisze ze bezwypadkowe a kupił przez allegro lampe tylną to tego modelu
Ale jak ADI chcesz to moge sie przejechać i obejrzeć

HiS - Czw Maj 31, 2012 20:18

Już na pierwszy rzut oka widać że coś było chociażby po lewej stronie z przodu, mowa o spasowaniu takich elementów jak błotnik, zderzak i kierunkowskaz, na zdjęciu widać delikatne odstępstwa od normy ale zwykle na żywo gdy widzimy auto z bliska efekt jest zwielokrotniony.
Pewnie była w tym miejscu delikatna stłuczka ale jednak była, a auto oczywiście "bezwypadkowe"...

Oczywiście trudno szukać ideału, auto ogólnie ładnie się prezentuje, cenowo również dobrze ale warto zrobić dokładne oględziny. Silnik jak dla mnie za słaby na miano sport, turbo i inne puste slogany ale po zagazowaniu może być to fajne i dość oszczędne auto.

ADI-mistrzu - Czw Maj 31, 2012 20:36

Czy ja wiem.... dla mnie lew i prawa strona jest taka sama, ale wiadomo, to zdjęcia tylko.
HiS - Czw Maj 31, 2012 20:37

Być może ;) może ja mam tylko przewrażliwione oko ;)
ADI-mistrzu - Czw Maj 31, 2012 21:03

Tak patrzę na to wnętrze po lifcie... ono by naprawdę nieźle wyglądało jak by je obszyć skórą (czy nawet pseudo skórą) i do tego np. siwa nitka. Ten pieruński przycisk awaryjnych jak by dostał obramowanie z szwów to by nawet dobrze wyglądał :grin:
Wzdłuż środkowego tunelu po bokach też skórka z szwami z przodu, ale co ze środkiem zrobić? On najbardziej psuje wnętrze....
Może jakieś wzdłużne chromowane listwy oddzielające np. radio od sterowania klimą, klimę od popielniczki itd?

imejdz - Czw Maj 31, 2012 21:15

ADI-mistrzu napisał/a:
ale co ze środkiem zrobić? On najbardziej psuje wnętrze....
Może jakieś wzdłużne chromowane listwy oddzielające np. radio od sterowania klimą, klimę od popielniczki itd?
obkleić to "drewno" jakąś stonowaną folią.. Moze kolor nadwozia? mysle ze to duzo zrobi. bo gdy nakleisz chromowane listwy to bedzie widać ze to nie oryginalny element. Inaczej jakby było jakieś przetłoczenie.. to wtedy może by to jakoś wyglądało :) Podziwiam Cie że chcesz to obszyć wszystko skórą ;P
Pływak - Czw Maj 31, 2012 22:24

Czarna skóra + szara nic + panel hydrografika z wzorem carbon i masz wnętrze jak trzeba tylko koszta takiego zabiegu spore bo dobry tapicer się ceni, a kiepski spieprzy robotę i będzie jeszcze gorzej
SmoK - Sob Cze 02, 2012 08:57

Wiem ze nie chciałeś 3D ale jak go zobaczyłem strasznie mi się spodobał może komuś też wpadnie w oko ;-)
http://otomoto.pl/rover-2...-C15946356.html

ADI-mistrzu - Sob Cze 02, 2012 09:41

Ufff ten samochód jest na sprzedaż już sporo czasu :razz:

Po za tym 3D i diesel, więc 2x odpada :wink:

kondzio508 - Sob Cze 02, 2012 10:47

temat na 8 stron i nic z tego nie wynika :razz: :wink: może pora coś zakupić nie tylko gdybać :?: ja tam jak zobacze ogłoszenie auta to jade ogladam i biorę . Po co sie rozwodzić tyle na temat zakupu :D
ADI-mistrzu - Sob Cze 02, 2012 11:08

Bo raczej nie kupujesz w ten sposób:
"O jedzie panda na sprzedaż, kupie!" :razz:
Stwierdzasz jaki samochód chcesz (lub samochodu) i ich szukasz. W r200 jest prościej bo jest tego mnóstwo, a jak szukasz czegoś co pół roku było produkowane to wiesz... patrzysz, patrzysz i nie widać.

kzrr - Sob Cze 02, 2012 13:40

Adi może zrób sobie listę jakiś wstępnych samochodów nad którymi warto się zastanowić :)
ADI-mistrzu - Sob Cze 02, 2012 14:05

Chyba krótka będzie:

1. Rover 45 po lifcie
2. MG ZR po lifcie
3. MG ZS przed jak i po lifcie, jeśli przed to minimum 2003r chodź wolał bym jak najmłodszy
4. Rover 25 lift ale to już ostateczność
Wszystkie haychback i 4/5 drzwi, silnik benzynowy.

Jeśli chodzi o te co są w sieci to:
1. MG ZS przed liftem: http://allegro.pl/prawdzi...2369088721.html
2. R45 lift: http://otomoto.pl/rover-4...-C23367395.html
3. R25 lift: http://otomoto.pl/rover-25-klima-C21434956.html

kzrr - Sob Cze 02, 2012 14:27

I kompletnie nic z innych marek ?
ADI-mistrzu - Sob Cze 02, 2012 14:53

W moim budżecie nic nie widzę (do 15tys).
kzrr - Sob Cze 02, 2012 15:01

Czyli tak do 15 tysięcy, koniecznie 5D i Hatchback ? Silnik benka ?
ADI-mistrzu - Sob Cze 02, 2012 16:26

Tak, to są 3 konieczności od których niestety nie odstąpię. A z pieniążkami to jest tak, że im dłużej się czekam tym więcej się odkłada :wink:
szylozbi - Sob Cze 02, 2012 20:30

Byłem dziś w Oświęcimiu, ale sprzedawca powiedział mi przez tel. że go nie ma. Także nici z oglądania auta. Zastanów się czy na pewno warto trwać przy tym R45. Jak ktoś może w ogłoszeniu podawać tylko województwo bez nazwy miejscowości i oferować w dodatku auto do opłat. Oznacza to zapewne umowę "na niemca" a ja bym na to nie szedł. Facet przez telefon zaufania też nie wzbudza, rozmowa była krótka, szczegółów o aucie ani słowa, tylko gdzie samochód stoi i że go nie ma. Jak wpiszesz jego nr tel. na goglach to wyskakuje więcej aut w tym inny R45. Czuję niesmak po tej wizycie w Oświęcimiu, przynajmniej chociaż wycieczkę do muzeum zaliczyłem.

ps. W Ciechanowie jest do sprzedania R45 po lifcie:
http://otomoto.pl/rover-45-C24251947.html

HiS - Nie Cze 03, 2012 11:26

ADI-mistrzu napisał/a:
Chyba krótka będzie:

1. Rover 45 po lifcie
2. MG ZR po lifcie
3. MG ZS przed jak i po lifcie, jeśli przed to minimum 2003r chodź wolał bym jak najmłodszy
4. Rover 25 lift ale to już ostateczność
Wszystkie haychback i 4/5 drzwi, silnik benzynowy.

Jeśli chodzi o te co są w sieci to:
1. MG ZS przed liftem: http://allegro.pl/prawdzi...2369088721.html
2. R45 lift: http://otomoto.pl/rover-4...-C23367395.html
3. R25 lift: http://otomoto.pl/rover-25-klima-C21434956.html


A czemu akurat benzynowy? Pytam bo z tych benzyniaków i tak wybrałeś silniki dość ekonomiczne, których moc również nie powala. To w tym przypadku może jakiś "dizelek". Czasy są jakie są, fatalne... więc może i również duży nacisk położyć na spalanie?
Chyba że chcesz instalować LPG, ale szczerze mówiąc ja mam sekwencję i mając na uwadze wysoką już cenę gazu, koszt instalacji, droższy przegląd, i niewiele większa oszczędność w ilości przejechanych km względem ropniaka to w instalację LPG już więcej pchać się raczej nie będę. Oczywiście to mój tylko luźny wywód ;)

ADI-mistrzu - Nie Cze 03, 2012 12:02

Diesle w R/MG są dość... zacofane i to jest w sumie główny powód :wink:
Po za tym benzynowy znam już bardzo dobrze a z racji że mam zamiar nieco pomodzić z nim to przekładka z 1.4 na 1.8 to żaden problem bo łapy pasują.
Po za tym nauczyłem się nimi jeździć i spalał mi w R214 około 6.5L benzyny, więc jak dla mnie nawet ekonomicznie :mrgreen:

Co do R45 z Ciechanowa, szkoda ze w komisie stoi, ciekawe ile właściciel by za niego chciał.
I jedna rzecz rzuciła mi się w oczy, środkowy tunel nie jest brązowy. Czyżby ktoś pomalował czy były takie wersje?

leszczu - Nie Cze 03, 2012 12:08

ADI-mistrzu napisał/a:
I jedna rzecz rzuciła mi się w oczy, środkowy tunel nie jest brązowy. Czyżby ktoś pomalował czy były takie wersje?

Chyba takie wersje się zdarzały.

szylozbi - Nie Cze 03, 2012 13:13

Były takie wersje bo R75 też widziałem całe czarne w środku, to jest ta sama imitacja drewna, tylko kolor inny, przykłady:

http://www.autoscout24.pl...px?id=215094924
http://otomoto.pl/rover-4...-C22078877.html
http://www.autoscout24.pl...px?id=211304815

Ten z Ciechanowa wygląda ok i jest do negocjacji, można urwać końcówkę biorąc pod uwagę mały popyt sprzedawca powinien się zgodzić i za to dokupić choćby takie albo podobne fele:

http://allegro.pl/felgi-2...html#tabsAnchor

HiS - Nie Cze 03, 2012 13:30

Moja osobista uwaga jest taka że jak na rocznik tych aut to design konsoli jest bardzo przestarzały, jak dla mnie wygląda to wręcz paskudnie, szczególnie patrząc na rozwiązania u konkurencji z tych samych lat.
flapjck1 - Nie Cze 03, 2012 13:43

kwestia gustu
ADI-mistrzu - Nie Cze 03, 2012 13:56

Ale fakt faktem, to czarne chyba najlepiej wygląda ze wszystkiego, najmniej w oczy kole.
leszczu - Nie Cze 03, 2012 14:20

Mi np.: deska w R45/MG ZS po lifcie bardzo się podoba. Nie wiem jak z jakością, bo nie miałem jeszcze przyjemności pomacania. :mrgreen:
ADI-mistrzu - Nie Cze 03, 2012 14:36

leszczu napisał/a:
...
Nie wiem jak z jakością, bo nie miałem jeszcze przyjemności pomacania. :mrgreen:


:blee: Pomacaj obudowę filtra powietrza, to ten sam plastik i te same wrażenia (noo może deska nieco czystsza).
Po za tym środkowym tunelem to wnętrze dobrze wygląda.

szylozbi - Nie Cze 03, 2012 18:29

Z ciekawości zobaczyłem sobie jakie auta z podobnej kategorii można kupić do 14000 zł. I wśród konkurencji podobnej cenowo wyskoczyły:
Dacia Logan; Renault: Thalia, Laguna, Megane; Peugeot 206; Fiat Punto i jeden Mitsubishi Lancer. Wśród nich żaden szału nie robi, deska i konsola wg mnie jest w każdym z nich taka sama albo jeszcze gorsza, no może w Lagunie jest trochę lepsza. Jechałem Fiatem Punto z 2004 roku, miałem wrażenie, że przyciski mi w ręce zostaną taka tandeta, także design może w R/MG jest przestarzały ale nie ma się wrażenia że coś się rozleci.

ADI-mistrzu - Nie Cze 03, 2012 18:53

dlatego moim zdaniem R/MG to najlepsza opcja :wink:

[ Dodano: Nie Cze 03, 2012 18:53 ]
Ja jechałem grante punto i źle wspominam. Przednia szyba jest za daleko i przednie słupki za szerokie przez co stając jako pierwszy na światłach nie widać świateł na gorze (bo mamy dach) a po bokach szerokie słupki nam zasłaniają.
Na egzaminie na prawko je miałem, za pierwszym razem oblałem egzamin bo urwałem dźwignię od otwierania maski...

ArO - Nie Cze 03, 2012 21:36

ADI-mistrzu napisał/a:
Na egzaminie na prawko je miałem, za pierwszym razem oblałem egzamin bo urwałem dźwignię od otwierania maski...

Silny z Ciebie człowiek Adi :lol:

a fiat stilo?

ADI-mistrzu - Pon Cze 04, 2012 08:09

Nie chce fiata... ani francuza ani Niemca :razz:
Wiem, właśnie odrzuciłem większość aut no ale...

A z tą klamką to wypadek, skąd miałem wiedzieć że to taki badziew :razz:

kzrr - Pon Cze 04, 2012 10:01

bierz alfe i po kłopocie ;p
ADI-mistrzu - Pon Cze 04, 2012 22:20

Jeszcze drobne pytanie mam, czy mi się wydaje czy k-seria nigdy w żadnym modelu samochodu nie miała czujnika spalania stukowego?
Markzo - Pon Cze 04, 2012 23:18

w kv6 chyba jest,..
Pływak - Wto Cze 05, 2012 00:30

ArO napisał/a:

a fiat stilo?

Miałem też go proponować w wersji Abarth ale się Adi uparł, zę nie chce Fiata i nie 3 drzwi wiec niech szuka nadal wymarzonego MG ;)

leszczu - Sro Cze 06, 2012 12:37

ADI-mistrzu, nowy ZS się pojawił. :grin:
http://moto.allegro.pl/mg...2400657063.html

Przodek robiony i 1.8. :/ Ale kolor wymiata. :grin:

Raptile - Sro Cze 06, 2012 15:26

leszczu, spasowanie tez "wymiata" :lol:
leszczu - Sro Cze 06, 2012 15:31

Raptile napisał/a:
leszczu, spasowanie tez "wymiata" :lol:

Co poradzisz. :neutral:

ADI-mistrzu - Sro Cze 06, 2012 15:32

Sedan :nook:
I moim zdaniem lepszy jest szary/grafitowy kolor, też fajnie wygląda a dłużej wygląda na nie ubrudzony :mrgreen:

imejdz - Sro Cze 06, 2012 17:21

leszczu napisał/a:
ADI-mistrzu, nowy ZS się pojawił.
Wg. Mnie marny, szału nie robi :P Zderzak dziwny z tyłu. Ładniejszy był tamten srebrny, za 15tyś i klimatronik miał, a tutaj manualna klima ;P
ADI-mistrzu - Sro Cze 06, 2012 18:06

Na razie najciekawszy jest ten:
http://allegro.pl/prawdzi...2369088721.html

Gdyby tylko był po lifcie... :cry:

[ Dodano: Sro Cze 06, 2012 18:06 ]
Muszę przyznać jedno, środkowy tunel wygląda znacznie lepiej z manualną klimą niż z klimatronikiem.

bociannielot - Sro Cze 06, 2012 19:54

ADI-mistrzu, w pagani zonda ten sam panel był klimatronika :ok: a Ty wybrzydzasz ;-)
ADI-mistrzu - Sro Cze 06, 2012 20:16

Sam klimatronik ok, chodzi o to ze jest znacznie mniejszy przez co robi sie sporo nie wykorzystanej powierzchni co po prostu brzydko wygląda :razz:
ArO - Sro Cze 06, 2012 21:15

zawsze mozesz wmontowac Twoj komputer pokladowy ;d albo CB radio :)
ADI-mistrzu - Sro Cze 06, 2012 21:20

zobaczymy, na razie trzeba jakiś znaleźć samochód :wink:
flapjck1 - Czw Cze 07, 2012 08:41

zderzak tyl w tym mg jest z wersji kv6 2,5l
sobrus - Pią Cze 08, 2012 14:48

Ależ w tym wątki przewijają się smakowicie wygladające ZSki :)
mniaaam...

Mała uwaga która wynikła ostatnio na forum: ZS180 ma jakiś nietypowy czujnik położenia wału nie-do-dostania w PL ani żywy ani martwy, a na rimmerbros jest za 226 funtów szterlingów :shock:

ADI pewnie sobie z tym by sam poradził przy pomocy lutownicy, spinacza i programatora EEPROM, ale warto chyba o tym wspomnieć.

Tutaj więcej informacji:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79475

ADI-mistrzu - Pią Cze 08, 2012 19:42

Nie chce V6, trochę więcej pali. A tego Zs'a ze Stargardu chyba już zwinęli... :/
kondzio508 - Pią Cze 08, 2012 19:58

ADI-mistrzu napisał/a:
A tego Zs'a ze Stargardu chyba już zwinęli...



ADI-mistrzu, nie obraź sie ale sie nie dziwie ze zwineli , bo jak ktos szuka auta w tak zawęzonym kregu co do wymogów i odległosci i jeszcze pewnie nie ogladał żadnego dalej to mozna jeszcze i 100 stron na forum napisać i nic z tego nie bedzie z takim podejsciem do zakupu :D

hudy23_1985 - Pią Cze 08, 2012 21:23

Oferowałem sie koledze ADI-emu ze podjadę
Skączyła sie oferta na Alledrogo a pewnie autko dalej stoi
Wiec moze nic straconego

leszczu - Sob Cze 09, 2012 16:18

http://moto.allegro.pl/ro...2408109631.html
ADI-mistrzu, a ten ??

ADI-mistrzu - Sob Cze 09, 2012 20:55

Diesel... gdyby nie silnik to łatwo by było wybrać samochód bo diesli jest mnóstwo, jakoś każdy się teraz tego pozbywa.

[ Dodano: Sob Cze 09, 2012 17:00 ]
Ale ten przykuł moją uwagę:
http://otomoto.pl/rover-4...-C24674544.html

Tylko kurcze czarny... gorąco i będzie zawsze uświniony :???:
I brak alu.

[ Dodano: Sob Cze 09, 2012 20:55 ]
Samochód pozostawiony w rozliczeniu, kupiony zza granicą ale jeżdżony w Polsce od 2006r. wzięty w kredycie. Tak mówi sprzedający.
Na drzwiach kierowcy jest niewielka wgniotka, maska była malowana i pewnie wymieniana bo się otworzyła w trakcie jazdy i tutaj pytanie, co z dachem?
Rozrząd przy 48tys robiony.
Brak książeczki serwisowej, jest komplet kluczy i pilotów, klima nabita.

Tyle się dowiedziałem, trochę ta maska psuje sytuację...

sobrus - Sob Cze 09, 2012 21:03

Bardzo fajna cena jak na 2005 :)
Ale pare rzeczy mi sie nie podoba.
Np czemu rozrząd robiony prz 48tys skoro robi się go co 100tys?

Poza tym nie ma książki serwisowej, a auto przyjechało do PL jak miało zaledwie rok.

ADI-mistrzu - Sob Cze 09, 2012 21:27

Koleś będzie jeszcze dzwonił do tego od którego wziął i się dopyta czy ma książkę.
Tak samo podobno zdjęcia ma z tej chwili gdy maska mu się otworzyła, więc zobaczymy...

Raptile - Sob Cze 09, 2012 22:37

ADI-mistrzu napisał/a:


Tylko kurcze czarny... gorąco i będzie zawsze uświniony :???:




O losie :lol: ta napewno odczujesz te 0.5% róznicy temperatury ;]

:hm: nie brudzące sie auto , chciał bym takie ;]

flapjck1 - Sob Cze 09, 2012 22:54

sobrus napisał/a:
Np czemu rozrząd robiony prz 48tys skoro robi się go co 100tys?

Poza tym nie ma książki serwisowej, a auto przyjechało do PL jak miało zaledwie rok.


rozrzad robi sie co X tys km lub co 5-6 lat - pasek sie po prostu starzeje

a ksiazka? pewnie auto z ubezpieczalni wiec nie ma kompletu dokumentow :P

szylozbi - Nie Cze 10, 2012 17:06

Pojawił się nowy ZR jakiego szukasz:

http://allegro.pl/mg-zr-2...2393050097.html

Dobrze że cena niska, bo żeby doprowadzić go do dobrego stanu kilka tyś trzeba włożyć. Prawdopodobnie ten ZR kiedyś był już opisywany na forum tak z rok temu albo więcej, być może jak miał poprzedniego właściciela.
To chyba ten:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66159

ADI-mistrzu - Nie Cze 10, 2012 17:23

Diesel :nook:

[ Dodano: Nie Cze 10, 2012 17:23 ]
Diesli jest mnóstwo, każdy się teraz tego pozbywa, ile R45 po lifcie ropniaków jest...

szylozbi - Nie Cze 10, 2012 17:49

Ludzie nie pozbywają się aut dlatego, że to są diesle, a raczej dlatego że chcą kupić np. nowszy model również w dieslu. Jak będę zmieniał to właśnie z tego powodu i myslę że właśnie większość osób tak robi. Rynek jest zapchany ropniakami bo wcześniej był duży popyt na nie (myślę że dalej jest), więc teraz gdzieś muszą znaleźć ujście. Ropa jest teraz tańsza od benzyny, dlatego uważam że ludzie dalej szukają głównie diesli. Nie znam osobiście niezadowolonych użytkowników R/MG w dieslu, nic dziwnego bo nie są zbyt awaryjne chociaż w artykułach motoryzacyjnych można sie spotkać z negatywnymi komentarzami. Ja się nie przesiąde na benzynę dlatego że w chwili obecnej spalanie jest dla mnie bardzo istotną kwestią, pali 5,5L/100km czyli koszt 100km koło 32zł (leję tylko V-Power diesel). Miałem juz R25 na gaz (1.4i) i spalał 10L gazu i trochę benzyny też, więc koszty były porównywalne, ale z gazem było więcej kłopotu. Dlatego jak już to tylko diesel, ale to juz od Ciebie zalezy :)
imejdz - Nie Cze 10, 2012 20:24

ADI-mistrzu napisał/a:
Diesli jest mnóstwo, każdy się teraz tego pozbywa,


a przedliftowych ZS'ów jak na lekarstwo :( a akurat takiego szukam...

ADI-mistrzu - Nie Cze 10, 2012 21:16

Ooo... też autko zmieniasz :wink: ?
imejdz - Nie Cze 10, 2012 21:20

No chce coś większego i z dieslem :) Nie mam ciśnienia, pewnie jeszcze z miesiąc minie zanim zacznę konkretnie już szukać.. ale plan jest. Tata kupuje 45kę a ja chce kupić ZS'a ale nie ma w czym wybierać..
ADI-mistrzu - Nie Cze 10, 2012 21:49

imejdz napisał/a:
... ale nie ma w czym wybierać..

Mów to mi :mrgreen:

imejdz - Nie Cze 10, 2012 23:04

jesli nie znajde klekota to bedzie brana pod uwage opcja PB + LPG, tylko ze nie wiem jak to zachowuje sie z gazownia i jak wychodzi eksploatacja... 2.5 V6 to za duzo chyba ;P
ADI-mistrzu - Wto Cze 12, 2012 19:25

Z racji że trzeba czymś jednak jeździć to dziś złożyłem sobie szorta, szatana i demona prędkości w jednym:

Jak to ktoś powiedział, wygląda jak po tsunami, ale pali i prawie jeździ :mrgreen:

Raptile - Wto Cze 12, 2012 21:09

Motorynka Pony 1.4 ? 8v czy 16v ? :rotfl:
ADI-mistrzu - Wto Cze 12, 2012 22:07

1.8Vi diesel supercharged VIS widlasty :mrgreen:
meteo1985 - Wto Cze 12, 2012 23:31

Witam. Mam ogromna prośbę czy mógł by ktoś podjechać i obejrzeć tego Mg ze Stargardu Szczecińskiego. Nie można się połączyć z podanym numerem. Z góry dziękuje:)
ADI-mistrzu - Sro Cze 13, 2012 09:22

Ogłoszenie jest już raczej nie aktualne.
hudy23_1985 - Czw Cze 14, 2012 22:21

No ja moge ale na darmo jechać nie bedę
Trzeba by zadzwonić i sie na weekend umówić

kzrr - Sro Cze 20, 2012 14:47

Jakiś postęp w sprawie :D ? Kupiłeś coś ? bo w temacie cisza....
ADI-mistrzu - Sro Cze 20, 2012 15:11

:nook: Nadal na motorynie śmigam.

Coś tomi ściągnął i może na początku tyg będę miał zdjęcia, więc a nuż... zobaczymy w jakim stanie no i ile będzie chciał :wink:

leszczu - Wto Cze 26, 2012 20:47

A ten ??
http://moto.allegro.pl/mg...2445734027.html
Trochę odcienie lakieru na drzwiach kierowcy i tylnym zderzaku się nie pokrywają zresztą, ale tak auto wygląda w porządku. :grin:

[ Dodano: Wto Cze 26, 2012 20:47 ]
Następny kandydat. :grin:
http://otomoto.pl/mg-zr-1...-C24916957.html

imejdz - Nie Lip 08, 2012 16:25

ADI-mistrzu, jak tam sytuacja wygląda? upatrzyłeś już coś?:)
ADI-mistrzu - Nie Lip 08, 2012 17:14

Nic, dalej brak.
Adrian - Nie Lip 08, 2012 17:44

http://allegro.pl/rover-4...2465751970.html

Poproś sTERYDa, niech go obejrzy.

ADI-mistrzu - Czw Lip 12, 2012 20:58

Dzwonił§em, malowany z każdej strony.
Jeden i drugi bok był obtłuczony a i klapa malowana.

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 20:58 ]
Tak na tego ZS'a patrzę:
http://www.autoscout24.pl...px?id=217465169
Całkiem ciekawy, tylko cena już mniej... :???:

Tej R45 jest ciekawy, z Belgii i jakieś 12tys by wyszła cała zabawa sprowadzenia i rejestracji:
http://www.autoscout24.pl...px?id=217302452
Tylko wersja najuboższa...

Ten R45 bliżej i bogatsze wyposażenie:
http://www.autoscout24.pl...px?id=214082333

Ten R45 też ładny:
http://www.autoscout24.pl...px?id=217061474
Ale już drogawy.

greg-si - Czw Lip 12, 2012 21:38

ADI-mistrzu napisał/a:
Tak na tego ZS'a patrzę:
http://www.autoscout24.pl...px?id=217465169
Całkiem ciekawy, tylko cena już mniej... :???:

Weź znajdź w ogóle ZS w HTB z poszerzeniami. Jak igła...

Koniecznie musi być HTB?
http://otomoto.pl/rover-4...-C24949690.html
Ten sedan wygląda ok.

ADI-mistrzu - Czw Lip 12, 2012 23:47

Własnie HTB musi być i benzyna :???:
Sedan jest ciut dłuższy, ale to ciut powoduje że mi się nie zmieści w garażu.

sobrus - Pią Lip 13, 2012 12:52

ADI-mistrzu napisał/a:
Własnie HTB musi być i benzyna :???:
Sedan jest ciut dłuższy, ale to ciut powoduje że mi się nie zmieści w garażu.


Ja gdybym miał sedana to też bym przed domem sie nie wcisnął między auto Taty i Brata :D
Nawet HTB to czasem sztuka.

imejdz - Pią Lip 13, 2012 14:56

ADI-mistrzu, tego kup http://otomoto.pl/rover-2...-C24559756.html :)
ADI-mistrzu - Pią Lip 13, 2012 18:35

Ładnie wygląda, ale ten kolor... :razz:
Dźwinie bym się czuł w takim odcieniu :roll:

bociannielot - Pią Lip 13, 2012 18:44

ADI-mistrzu, nie no ładny kolor, poza tym kolorem się nie jeździ ;-) .
imejdz - Pią Lip 13, 2012 19:04

kolor fajny, no i rzadko widywany na Roverach;)
HiS - Pią Lip 13, 2012 20:23

Kolor typowo pod auto sportowe.
imejdz - Pią Lip 13, 2012 20:28

tak jak czarny pod limuzynę... i co z tego ;P
greg-si - Pią Lip 13, 2012 20:35

Do garażu też wjeżdżam na styk także wiem o co chodzi jednak mi sedan wejdzie ;)
To szukamy razem. Też rozglądam się za poliftową 45 najlepiej HTB (jednak to nie wyznacznik) w benzynie i ciemnym kolorze. Choć skłaniam się bardziej do R400 (wykończenie, cały wygląd moim zdaniem najlepszy) ale znaleźć takowego bez rdzy trzymającego się kupy a nie ulepionego z kilku to już jest problem.

ADI-mistrzu - Pią Lip 13, 2012 22:12

Kolor typowo kobiecy a nie sportowy :wink:

Trochę ku temu się skłaniam:
http://allegro.pl/piekny-...2463379247.html
Miał jeden boczek malowany (chyba od kierowcy), ale dość ubogi.

Kusi mnie ściągnąć już coś zza granicy, ale troch się boje tego :???:

kondzio508 - Sob Lip 14, 2012 07:43

ADI-mistrzu, chyba szybciej zgniją te rovery wszystkie z linkow za nim któregoś kupisz . I nie jest to jakaś wycieczka osobista tylko następnym razem może lepiej jest sie zastanowic co się chce a potem kupić i sie pochwalić w dziale pojazdy użytkowników niz pisać posty na 12 stron i dalej wybrzydzać jak przy nowym z salonu ....
marcinmarcin - Wto Lip 17, 2012 00:39

ADI kolega ma rację - maruda z Ciebie :mrgreen: a to że taki niebieski to damski kolor powiedz właścicielom imprez i focusów rs :twisted:
ADI-mistrzu - Wto Lip 17, 2012 09:17

Na razie o tym myślę:
http://allegro.pl/rover-4...2465751970.html

I szukam kogoś kto mógł by mi go zobaczyć (bo to jednak kawałek drogi).
Bo ten mi się naprawdę podoba :wink:

hudy23_1985 - Pon Lip 23, 2012 19:35

Ja nie wiem Adi jakiś ten facet dziwny
Powiedział mi ze jak chce tylko oglądać auto to nie ma dla mnie czasu :shock:
Zaraz spróbuję jeszcze raz sie z nim dogadać

sobrus - Pon Lip 23, 2012 21:49

greg-si napisał/a:
Do garażu też wjeżdżam na styk także wiem o co chodzi jednak mi sedan wejdzie ;)
To szukamy razem. Też rozglądam się za poliftową 45 najlepiej HTB (jednak to nie wyznacznik) w benzynie i ciemnym kolorze. Choć skłaniam się bardziej do R400 (wykończenie, cały wygląd moim zdaniem najlepszy) ale znaleźć takowego bez rdzy trzymającego się kupy a nie ulepionego z kilku to już jest problem.


Ha! Wreszcie ktoś kto myśli jak ja! R400 rządzi. Celowo nie kupiłem R45 tylko zadbanego R400 :rotfl:
Analogiczne mam zdanie o R200/R25.

hudy23_1985 - Pią Lip 27, 2012 15:19

Roverek ze Stargardu Szczecińskiego oblukany
Powiem tylko tyle-Stan adekwatny do ceny
Mechanicznie jest ok tylko nadwozie wymaga troche pracy

ADI-mistrzu - Pią Lip 27, 2012 15:45

Ale chyba się skuszę na niego...
alutka1985 - Pią Lip 27, 2012 21:21

Jak jesteś zdecydowany to się skuś...też go miałam na celowniku :mrgreen:
mimo, że mam bliżej to niestety :cry: dopiero za jakiś czas mogłabym go kupić...myślę, że warto, skoro oblukany :wink: daj znać jak auto :grin:

ADI-mistrzu - Pią Lip 27, 2012 21:31

Tzn do malowania jest na starcie bo lakier złazi, więc będzie trzeba trochę z ceną obgadać.
Do tego przedni emblemat do wymiany bo wypłowiały, z tyłu do dokupienia "45" i wlepki na boki.
Podobno 2 klamki szwankują także.

flapjck1 - Pią Lip 27, 2012 21:57

czyli byl malowany, klamki w nowszych roverkach jak nie ruszane trzymaja sie w calosci, jak sie je probuje odkrecac to wyrywaja sie tulejki z plastiku


przrabialem to ostatnio w kumpla 45tvr poliftowej, oszczednosci w materiale :( 10 lat starsze klamki byly mniej zardzewiale i w lepszym stanie niz orginaly

alutka1985 - Pią Lip 27, 2012 22:06

Aaaaaaaaaaaa...no to nie wiedziałam...o tym nikt nie napisał...to też bym się zastanowiła...tu malowanie tu coś..jak zwykle wszystko super, już prawie chcesz kupić a tu nagle..."nie dziękuję" :cry:
miałam ostatnio na oku IGŁĘ 45, wygląd i praca silnika super!przegląd niski, ale oczywiście w to nie wierzymy... wszystko ładnie pięknie...wrzuciłam na forum, podałam informacje, że lakierowany i dla żony i na szczęście Koledzy "po fachu" odradzili...szukam dalej...
wiem ,że stanu jak z salonu nie da się kupić, ale jeszcze są okazy, dobrze sprowadzone, warte ceny, a potem człowiek tylko cieszy się z jazdy :grin:

Adrian - Pią Lip 27, 2012 22:09

Ja Ci tego czerwonego wczesniej polecałem, ale pisałeś, że on poobijany i nieudolnie pomalowany... :wink: Ja bym go raczej dokladnie przeswietlił...
ADI-mistrzu - Sob Lip 28, 2012 01:40

Jak zjedzie z ceny na malowanie to mogę wziąć, pod warunkiem że niema więcej rewelacji (a sprawdzę go dokładnie).

Kuszące jest jego bogate wyposażenie, a i klamki są raczej do odratowania albo wymiany.
Najgorsze to malowanie...

No ale, samochód nowy nie jest...

hudy23_1985 - Nie Lip 29, 2012 23:12

No jak opłacało sie moje poświecenie ??
Zakupiłeś Furacza ??

ADI-mistrzu - Pon Lip 30, 2012 14:23

Jutro jadę :smile:

[ Dodano: Pon Lip 30, 2012 14:23 ]
Łee... machlojka!
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=80842

Dobrze że nie pojechałem!

hudy23_1985 - Pon Lip 30, 2012 22:32

Czyli auto legal ale tylko na nawecie można ??
Kurde ale wtopa z mojej strony

kzrr - Pon Lip 30, 2012 22:52

No pewnie tak: wygląda to mniej więcej tak że auto jak idzie na handel np do Polski z Rzeszy to wtedy zostaje tam wyrejestrowane więc nie może mieć żadnych blach, handlarz zakłada byle jakie blachy i dziękuje dobranoc :P
ADI-mistrzu - Pon Lip 30, 2012 23:31

Albo dostaje blachy z żółtą lub czerwoną wstawką, ale ich termin się kończy... i dalsza trasa to laweta.

Sorry hudy23_1985 że musiałeś prze zemnie tyle jechać, jakoś będę musiał Ci to wynagrodzić.

Ciufa - Wto Lip 31, 2012 14:23

http://suchen.mobile.de/a...Features=EXPORT ?
http://suchen.mobile.de/a...Features=EXPORT
5 drzwi ZR160 po lifcie :shock: http://suchen.mobile.de/a...Features=EXPORT

ADI-mistrzu - Wto Lip 31, 2012 14:41

Pierwszy ładny i może zszedł by do 3tys ale ciężki w utrzymaniu w czystości.
Reszta droga...

szylozbi - Wto Lip 31, 2012 14:41

Ten nie wygląda źle, mogą za darmo dowieźć na lawecie:

http://otomoto.pl/rover-4...-C25103577.html

ADI-mistrzu - Wto Lip 31, 2012 14:55

Znam go, stoi od dawna, martwi mnie jego tył, brak emblematów i jakieś dziwne wklejki na bokach zamiast oryginału... czuje że cały tył był przekoszony.

Chodź o tej lawecie nie doczytałem... poproszę o większa ilość zdjęć, zobaczę co to.

szylozbi - Wto Lip 31, 2012 15:08

Usunięcie znaczków nie musi oznaczać niczego złego, auto było sprowadzone z Niemiec a tam lubią różne przeróbki i modyfikacje. Kwestia gustu, znam osobiście takich co sami usunęli wszelkie znaczki bo to taki "tuning". Ten R45 ma też z przodu stary emblemat, ale ogólnie jest całkiem ok, tylko te koła są brzydkie, przydałaby się jakaś fajna felga.
ADI-mistrzu - Wto Lip 31, 2012 18:37

Już go niema :>
szylozbi - Wto Lip 31, 2012 19:46

45: http://www.autoscout24.pl...782358050000000
ZR: http://www.autoscout24.pl...786653400000000

Poszukaj sobie na http://www.ooyyo.pl/, jest tam większość aut które są do sprzedania z całej Europy

sTERYD - Sro Sie 01, 2012 00:27

szylozbi napisał/a:
45: http://www.autoscout24.pl...782358050000000

ciekawe z czego te liczniki na ostatnim zdjęciu :hm:

farek - Sro Sie 01, 2012 14:03

Passtuch B5 FL? ;p
ADI-mistrzu - Sro Sie 01, 2012 14:56

Germany Company? - NO!
szylozbi - Czw Sie 09, 2012 21:01

Nowa okazja:
http://otomoto.pl/mg-zr-1...-C24916957.html

Oprócz tych felg to całkiem ok.

ADI-mistrzu - Czw Sie 09, 2012 22:52

Raczej licznik cofnięty, kierownica stargana już.
I coś podejrzanie tani... jutro się przyjrzę dokładniej.

leszczu - Pią Sie 10, 2012 13:17

szylozbi napisał/a:
Nowa okazja:
http://otomoto.pl/mg-zr-1...-C24916957.html

Oprócz tych felg to całkiem ok.

Brak znaczków na tylnych słupkach. Na pewno na plus tapicerka. Moim zdaniem najładniejsza jaka mogła wyjść w MG ZR. :grin:

kangaroo69 - Sro Sie 15, 2012 18:45

Adi a to oglądałeś :?: http://moto.allegro.pl/mg-zr-i2535419421.html
Vigoslaw - Sro Sie 15, 2012 18:50

kangaroo69,

Podany przez Ciebie link był już opisywany...
Ogólnie nie był ok :cry:

kangaroo69 - Sro Sie 15, 2012 19:14

Oj to przepraszam :/
Eeee....cały temat przeczytałem i niebyło :evil:
Ale straszne....w połowie tematu zacząłem wątpić w markę Rover :razz: Koledzy ostrożnie z tą krytyką :mrgreen:
Adi a 75 nie wchodzi w rachubę ??

ADI-mistrzu - Nie Sie 19, 2012 14:47

Za duży jest 75, szukam czegoś nie większego jak R45 w HB.

A co myślicie o Chevrolet Lacetii? Coś o nim wiecie, jak się prawuje, może ktoś posiadał?
Jakieś bolączki, jak się silnik sprawuje itd.

Adrian - Nie Sie 19, 2012 14:50

ADI-mistrzu napisał/a:
Jakieś bolączki, jak się silnik sprawuje itd.
Stiga spytaj :grin:
ADI-mistrzu - Nie Sie 19, 2012 15:29

Adrian napisał/a:
Stiga spytaj :grin:

Coś nie widzę odcinka o nim, może na YT niema.

Adrian - Nie Sie 19, 2012 15:55

Nie znajdziesz o nim odcinka. Lacetti służył im do robienia kółek przez gości po torze. :mrgreen:
hudy23_1985 - Pią Wrz 07, 2012 14:40

I jak ADI kupiłeś w końcu tą furę ??
ADI-mistrzu - Pią Wrz 07, 2012 15:13

Nie nic ciekawego :bezradny:
Moja luba już mnie morduje za to że tyle czasu niema auta...

P.S.
To prawda ze jak pół roku nie posiada się pojazdu to zniżki przepadają?

bociannielot - Pią Wrz 07, 2012 15:35

ADI-mistrzu napisał/a:
To prawda ze jak pół roku nie posiada się pojazdu to zniżki przepadają?
pierwsze słyszę
Raptile - Pią Wrz 07, 2012 18:11

po 24/36 miesiącach (zalenie od firmy) nieposiadania sie traci znizki
farek - Sob Wrz 08, 2012 10:22

ADI-mistrzu, chyba będzie trzeba przymknąć oko na jakieś rozsądne braku względem swoich wymagań, bo niestety, wyśnionego egzemplarza nie kupisz. Aut już nie produkują, wszystkie tłuką się gdzieś po świecie, w związku z tym ich stan się nie poprawia, zużycie rośnie ;) trzeba iść na ustępstwa :ok2:
ADI-mistrzu - Sob Wrz 08, 2012 12:05

Musi być benzynka, hatchback i 5 drzwiowy po prostu. Ale i tak niema :razz:
brkzzz - Sob Wrz 08, 2012 19:52

Adrian napisał/a:
Nie znajdziesz o nim odcinka. Lacetti służył im do robienia kółek przez gości po torze.

Gdy wprowadzali go jako auto testowe był szerzej omówiony.
ADI-mistrzu napisał/a:
Musi być benzynka, hatchback i 5 drzwiowy po prostu. Ale i tak niema

ADI-mistrzu, może w ramach podsumowania potwierdź, czego dokładnie szukasz, bo wątek zaczął się od poszukiwania ZR-ki, a nie każdemu chce się wertować tyle stron :P

Rozumiem, że szukasz:
-MG ZS (może być 45?)
-5-drzwi
-benzyna
-max cena?
-co MUSI być z wyposażenia?

ADI-mistrzu - Sob Wrz 08, 2012 20:25

Więc najchętniej tak:
- MG ZS lift w benzynie hatchback
- Rover 45 lift w benzynie hatchback
- chevrolet lacetti hatchback 1.8 benzyna

Najlepiej jak by auto było z climatronikiem. Musi mieć 5 drzwi.
Co do z pod szyldu MG/R to najlepszy był by z pół skórzanymi siedzeniami, fajnie wyglądają a zimę/lato nie są mordęgą, chodź wiem że ta "skóra" szybko się psuje...
Wolał bym też unikać jasnego wnętrza, wiadomo jakie jest w utrzymaniu.

To tak podsumowując, dodatkowe jakieś rzeczy wyposażenia będą atutem, no ale niema co szukać ideału.

Cena 16tys, wiadomo może nieco być płynny ten zakres.

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2012 20:23 ]
Chyba że znacie jakieś inne ładne modele (bron boże typu mikro-van, nie lubię jak przednia maska jest króciutka, wygląda to okropnie i jest beznadziejny dostęp do silnika).

AlfaRomeo jest za dziwna jak dla mnie, Saab ładny ale drogawy w utrzymaniu, myślałem na focusem 2, ale rdzewieją i są strasznie nakombinowane.

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2012 20:25 ]
I mam tez małe obawy co do lacetti, ogółem auto produkowane przez wszystkich, ze wszystkiego i dość długo...
Silnik przerabiany Opla, konstrukcja deawoo, reszta bóg wie kogo... ciężko znaleźć w ogóle coś na temat tych silników.

brkzzz - Sob Wrz 08, 2012 23:20

Nie wiem skąd pomysł na Lacetti, dla mnie auto bez wyrazu, przeciwieństwo Rovera. Focus 2 to już mi się kojarzy z autami generacji "awaria głupiego czujnika za 1 tys.zł", to ja już wolę zostać przy R, gdzie 1k zł to awaria uszczelki (czyli stosunkowo duża). Saab... ciężko powiedzieć. Może ten "drogawy w utrzymaniu" to taka sama opinia, jak stereotyp o naszej marce?
Raptile - Sob Wrz 08, 2012 23:33

Fiesta ST ;)

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2012 23:29 ]
Lupo 1.4 :D

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2012 23:31 ]
Seat Toledo

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2012 23:33 ]
BMW 318

ADI-mistrzu - Sob Wrz 08, 2012 23:44

Na zdjęciach lacetti wygląda tak sobie, ale na żywo nawet dobrze wygląda wbrew pozorom.

Ford'y w dieslu są takie jak piszesz, rozwali Ci się sterownik turbiny to zmuszony jesteś kupić całą turbinę, pójdzie przepustnica to musisz cały kolektor wymienić itd :razz:
Ale benzyna podobno lepsza, ale i tak do nich tak mnie nie ciągnie, jak na razie to najbardziej podoba mi się MG ZS i R45 po liftach, nie widzę nic ładniejszego.

Żabciu...
Fiesta jest paskudna, lupo to niemiec i w dodatku jeszcze brzydszy, sead toledo to sedan, prędzej leon ale ten po lifcie.
A z BWM to wyjechałeś po całości... nie zarabiam tyle aby dokładać do takiej skarbonki, po za tym jakoś odrzuca mnie od tej marki....

Lysy_ - Nie Wrz 09, 2012 08:08

Nie rozumiem tego generalizowania w stronę BMW. Auto w utrzymaniu takie samo jak każde inne. Chory mit o tej marce nadal w modzie. :mad: Za 16tys kupiłbyś e46 przedlifta - co odradzam bo mają sporo mankamentów a przede wszystkim do wyboru sedan lub touring więc w/g Twoich wymagań odpada na dzień dobry.

Focus fajne auto zgrabne ale tylko w 5d i najlepiej 2.0 136km, których jest niestety mało.

O Lacetti to nawet się nie wypowiadam (Lanos ze znaczkiem Chevroleta na masce).

ADI-mistrzu - Nie Wrz 09, 2012 09:21

Z BWM które miałem styczność to wszystkie faktycznie ciągle musiały mieć coś uszkodzonego, po za tym wolę napęd na przód, łatwiej jest to prowadzić.
BMW jest po prostu nie dla mnie, tak samo jak audi czy mercedes, dla mnie przekombinowane nieco i jakiś taki niesmak mam do nich :???:

2.0 to diesel, którego odradzam bo czasem je naprawiam, awaryjne i drogie w utrzymaniu.

Lacetti własnie nie najgorzej wygląda, silnik ciekawy ale... mało co o nim jest i własnie mieszanka.

Lysy_ - Nie Wrz 09, 2012 09:51

w Focusie diesle to 1.8 TDDI a te nowsze TDCI to szczerze nie chce strzelać jaką maja pojemność. 2.0 16v 136KM to motor benzynowy :)

Co do Lacetti - o gustach się nie dyskutuje każdemu podoba się co innego, ale jakość wykonania tego auta woła o pomstę do nieba (plastiki, fotele itd.)

bociannielot - Nie Wrz 09, 2012 10:24

Adi skoro w TG był lacetti dla łachu jako auto za rozsądną cene to chyba też o czymś świadczy :roll: , a saab faktycznie tani w utrzymaniu nie jest - zamawiałem w necie części do volvo i widywałem od razu ceny też części do saaba - masakra w porównaniu do Va , a tamte tanie takie też nie były. BMW przed lift to też słyszałem że kupa, po lift był lepszy. W benzynie wyszedł by Cię taniutko w utrzymaniu - wielu użytkowników potwierdza ;) . Choć ja nei lubię BMW :/ .
ADI-mistrzu - Nie Wrz 09, 2012 10:47

Lysy_, mówimy o fokusie 2?
Były 1.6 (bodajże technologia francuska), 1.8 i 2.0 i te 2 litrowe miały własnie 136KM.
Ogółem diesle w fordach nie są tanie, samo przypisanie wtryskiwaczy to koszt 300/350zł od sztuki.
Sam rezystor wentylatora kosztuje bagatela 200zł :???:

Lacetti na żywo dobrze się prezentuje, co do wnętrza niema co narzekać bo większość teraz to plastik-fantasik (R po lifcie tak samo).
Ale opinie o nim są nawet pochlebne.

BWM własnie nie lubię (z resztą jak resztę niemieckich aut), dlatego wolał bym tego uniknąć, auto powinno jednak cieszyć chodź trochę :wink:

Lysy_ - Nie Wrz 09, 2012 11:23

Jedyne co mogę dodać jeszcze w temacie - nie chcesz niemca to kup sobie japońca np. Corolle E12 (ostatnia prawdziwa Rolka, która jest bardzo mała awaryjna). Wybór ich w 5d jest duży tak samo jak i paleta silników. Ja bym jeszcze brał pod uwagę 307 najlepiej po lifcie w benzynie spokojnie poniżej 20kPLN można złapać. Wbrew temu co mówią "znawcy" jest to fajne auto niezle wykończone.
brkzzz - Nie Wrz 09, 2012 15:57

A co byś powiedział na Civica VI lub VII 3D z vtec-iem? Aaaj :D
pelson91 - Nie Wrz 09, 2012 16:00

on chce 5D, czy to nie jest jasne?
brkzzz - Nie Wrz 09, 2012 16:29

No to Civic VII 5D.
ADI-mistrzu - Czw Wrz 13, 2012 18:25

Kumpel go ma, wygląda tak sobie... ta maska jest paskudna bo na środku wgięta do wewnątrz.
Po za tym chol*$#% nie podoba mi się dźwignia zmiany biegów wyrastająca że środka konsoli :???:

Wygląda to jak moda na ciężarówki, bo tylko z tym mi się takie coś kojarzy.

[ Dodano: Czw Wrz 13, 2012 18:25 ]
Co o nim myślicie?
http://allegro.pl/piekny-...2629706137.html

pelson91 - Czw Wrz 13, 2012 18:57

myślę, że ma średnoi spasowany przód, zwłaszcza maska (wydaje się być troszkę opuszczona-przesunięta ku przodowi), no i zaczepy zderzaka. Jednak wydaje mi się, że ogólnie auto wygląda na zadbane. Wiem, znowu czepiam się szparek, ale w szparkach tkwi siła :twisted:
Raptile - Czw Wrz 13, 2012 19:10

te spawy w bagazniku wyglądają dość świeżo kazdy r45/r400 tak ma ?
ADI-mistrzu - Czw Wrz 13, 2012 19:21

Może ktoś sprawdzić czy u siebie także ma (w hatchback) takie dziwne spawy? Chodzi głównie o ten lewy co pod siedzeniem wychodzi.
Lysy_ - Czw Wrz 13, 2012 19:58

Niech będzie, że jestem uprzedzony ale lokalizacja w postaci GOSTYNINA nie wróży nic dobrego. Ja bym auta nie kupił z tych sławnych kilku "stolic" handlarzy i ich wspaniałych aut.
ADI-mistrzu - Pią Wrz 14, 2012 13:27

Nooo i byłem... dość rano bo o 6.30 rano już u kolesia.
Ogółem mieszkał gdzie indziej więc jakieś 10/15min czekaliśmy aż podjedzie (byliśmy u jego rodziców w domu jednorodzinnym).
Ogółem były tylko 2 auta, jakiś citroen i własnie ten Rover który o dziwno w garażu stał.

Co zobaczyliśmy:
Samochód ogółem na pierwszy rzut oka nawet ładny, głębsze rysy ma w różnych miejscach, co z jednej strony szpeci a z drugiej widać że nie był dano malowany bo rysy były zabezpieczone lakierem.
Ogółem nie widać żadnych wgnieceń, spawów itp. ale przejechałem cały samochód czujnikiem do grubości lakieru i praktycznie wszędzie gdzie mierzyłem grubość była podobna, nie było czego się czepić.
Więc wsiadłem i się przejechałem i tutaj są pierwsze kwiatki, mianowicie zawieszenie na dziurach trzeszczy. Po za tym nic więcej, ABS działa, trzyma się drogi nadspodziewanie dobrze, nie ściąga w żadną stronę.

Jeszcze z półgodziny popatrzyłem z każdej strony.... no i wziąłem go.
Ogółem samochód opłacony tylko nie zarejestrowany (+ musiałem recyklingową opłacić).

Oględziny po powrocie:
Wróciłem do domu, po drodze dobrze się zachowywał, przy 120km/h nadal jechał prosto, żadnych podejrzadnych dźwięków nie wydawał.
Od razu podjechałem do znajomych mechaników na kanał aby zobaczyć jak on w rzeczywistości wygląda.
Podłączyłem go do kompa, miał jakieś 3 błędy ale po wykasowaniu nie wracają, ale zobaczymy za tydz. jak będzie.

Ale idealny nie jest, do zrobienia ma:
- klocki hamulcowe z przodu
- wahacz przedni dolny przód
- wahacz tylny górny tył
- prawdopodobnie dziurawa chłodnica klimatyzacji
- wycieraczki szyb do wymiany
- oleje
- filtry
- rozrząd

No i końcowy tłumik lekko rdza podjada. Siedzenia w środku w stanie dobrym, posiadają rysy, dywaniki oryginalne Rover'a, radio także łącznie z kodami do auta i radia.
Lewarek nigdy z folii nie wyjmowany.

I od razu pytanie mam, jakiej firmy był zakładany pasek rozrządu na pierwszy montaż?

leszczu - Pią Wrz 14, 2012 13:32

No to gratulacje. W końcu kupiłes swój wymarzony egzemplarz. :grin:
ADI-mistrzu napisał/a:
I od razu pytanie mam, jakiej firmy był zakładany pasek rozrządu na pierwszy montaż?

Gates.

bociannielot - Pią Wrz 14, 2012 13:49

ADI-mistrzu, nareszcie :D Gratulacje, wrzuć jakieś fotki ładne jak go już ładnie wypucujesz itp ;)
Markzo - Pią Wrz 14, 2012 13:49

gratki :D wreszcie :D teraz VVC Turbo składaj :D
ADI-mistrzu - Pią Wrz 14, 2012 14:21

Tutaj jakieś takie na początek fotki:

Siedzenia są ok, widać ryski, dywaniki wyglądają jak nowe, tylko kierowcy trochę gorzej ale tez ok. (najpewniej są plakiem wysmarowane)
Z tyłu widać przy klapie na rogu rysy głębsze, przy wycieraczce tylnej także jest głębsza, drzwi pasażera lewe są takimi kropkami obsiane.
No i przedni znaczek leci, będzie trzeba coś pomyśleć z nim.

A co modyfikacji na razie planuje dość poważnie zaadoptowanie kolektora ssącego z lacetti bo tam jest zmienna długość :grin:
No i zauważyłem że kolektor wydechowy to zwykła pojedyncza rurka, niema portek jak w moim R200. Myślałem nad zamianą na portki (da to coś?), ale pomiędzy rurą tą giętą a kolektorem wydechowym jest taka jak by... bańka/gruszka? Wygląda jak mini katalizator.

bociannielot - Pią Wrz 14, 2012 14:29

Adi mega jesteś, zamiast nam zdjęcia wrzucić żeby się pochwalić, to Ty nam wrzucasz wszystkie wady Twojego pojazdu :rotfl: no ale git chciałbym żeby mój wizualnie miał tylko takie niedociągnięcia jak Twój :D
ADI-mistrzu - Pią Wrz 14, 2012 14:42

Chwalić się będę jak go do porządku doprowadzę :mrgreen:
Już sprzęgło poprawiłem bo mi na sworzniu trzeszczało w środku :razz:

Trochę pasty polerskiej i zobaczymy ile da się rys pozbyć, umyć, wypucować i będą fotki :wink:

brkzzz - Sob Wrz 15, 2012 14:35

Gratuluję :] na szczęście nie kupiłeś Lacetti :P
Masz jakiś screenshot ogłoszenia? Link z Allegro jest pusty.

maryba - Nie Wrz 16, 2012 10:29

Gratuluję :) moje kolejne auta to pewnie tez ZS lub 45 po lifcie , benzyna ale sedan :)
kzrr - Nie Wrz 16, 2012 11:42

No w końcu :D po 15 stronach wątku coś kupiłeś :D

Opisz dokładnie wyposażenie, itp itd wrzuć jakieś pełne zdjęcia fury :)

ADI-mistrzu - Pon Wrz 17, 2012 15:25

Dziś wróciłem z Białowieży (od piątku byłem) więc dopiero teraz odpisuję :wink:

Wyposażenie:
- parktronik
- klimatornik
- oryginalne radio CD
- sterowanie radiem z kierownicy
- ryglowanie drzwi po ruszeniu
- 4x elektryczne szyby
- skórzana tapicerka
- przeciwmgielne tył i przód
- silnik 1.8 117KM bez gazu
- alufelgi z śrubą blokującą (śruba blokująca chyba oryginalna)

I nie wiem co tam jeszcze :razz:
Zdjęcia jutro wrzucę, pojadę go zarejestrować, zrobię mu mały przeglądzik co jak w silniku i opiszę.
Na razie zadowolony jestem, fajnie jedzie, wygodny, ładny :)

Wiecie czy da się kupić przedni emblemat nowy? Czy raczej szukać z rozbitków?
I niestety nie mam już zapisanej tamtej strony z oferty, nie myślałem że po rezerwacji koleś schowa zawartość.

[ Dodano: Nie Wrz 16, 2012 22:29 ]
Chyba mam rozrząd z pierwszego montażu... pasek to GATES PowerGRIP HTD :neutral:
Czyżby przebieg 65tys. był autentyczny? :smile:


I tych ikonek to tyle mi się zapala na tej desce, aż nadmiar, zaskoczony jestem nawet informacją o ilości płynu chłodniczego.

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2012 15:25 ]
Chcieliście zdjęć więc proszę bardzo:




Na razie tylko w garażu bo auto unierumochone, przeglądam silnik, czyszczę układ dolotowy, wymieniam filtry, olej, rozrząd itd.

leszczu - Pon Wrz 17, 2012 19:00

ADI-mistrzu napisał/a:
Czyżby przebieg 65tys. był autentyczny?

Może i nie może trudno powiedzieć.

szylozbi - Pon Wrz 17, 2012 19:44

No no, gratuluję :) Ładna 45, fajna tapicerka. Masz na kierownicy jakieś przetarcia?
ADI-mistrzu - Pon Wrz 17, 2012 20:45

Nie, na kierownicy nic nie widzę, jest obszyta skórą.

Mam pewien dylemat, bo wymieniam rozrząd i wstawię pasek GATES a pompę wody zostawię bo nie widzę sensu jej wymieniać.
Nie jestem pewien napinacza paska, bo ten co wyjąłem z niego jest w stanie bardzo dobrym, nie hałasuje, niema luzów, wygląda prawie jak nowy.
I przychodzi mi do głowy aby go zostawić, ale... no własnie ale, niby się powinno ale jeśli jest w bardzo dobrym stanie to można zostawić?

P.S.
Wiecie czy z Tomateam idą rzeczy ok? Tzn nie ma opóźnień w wysyłce, problemów itp.?
I rozumiem pasek rozrządu ma mieć 145 zębów?

farek - Pon Wrz 17, 2012 21:53

Dla przysłowiowej stówki warto ryzykowac? Wiem, że to i tak niemały wydatek ale...
zmień.. dla spokojnego snu i czystego sumienia ;)

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2012 21:53 ]
pasek 5497XS, 145 zębów. Zobacz czy w zwykłym motoryzacyjnym nie wyjdzie cenowo podobnie a i realizacja szybciej na pewno ;)

ADI-mistrzu - Pon Wrz 17, 2012 22:20

A ścięło kiedyś komuś tą rolkę?
Ja słyszałem tylko o jej zacieraniu a nigdy żeby komuś się urwała.

maniaq - Pon Wrz 17, 2012 22:54

Gratki :)

Co do rozrzadu, to ja bym nie oszczedzal, bo to zawsze robisz dla siebie autko i raz, a dobrze , a nie w ratach :D Ja zawsze wymianiam po zakupie kompletny rozrzad i jakos autko mnie nie zawodzi ;) jedna robota, jedno stanie auta w warsztacie ;)

Ja dzis z tomateam sie kontaktowalem, wiec zadzwon i sie dogadaj :)

brkzzz - Pon Wrz 17, 2012 23:19

ADI-mistrzu napisał/a:
pompę wody zostawię bo nie widzę sensu jej wymieniać

Jeśli nie masz kwitów z jej wymiany przez poprzedniego właściciela to jest sens.

ADI-mistrzu - Wto Wrz 18, 2012 07:26

brkzzz napisał/a:
Jeśli nie masz kwitów z jej wymiany przez poprzedniego właściciela to jest sens.

Sam będę to robił więc warsztat go pewnie nigdy nie zobaczy :razz:
Zobaczę dziś jak z częściami będzie, jak ładny rabacik dostanę to więcej od razu wymienię.

szoso - Wto Wrz 18, 2012 07:39

głupiego robota, pompa pewnie za jakiś czas siądzie i znowu będziesz grzebał przy rozrządzie, no ale to twój wybór, pompa chyba nie jest aż taka droga by na niej oszczędzać :razz:
ADI-mistrzu - Wto Wrz 18, 2012 09:19

Mam fajny rabacik, w takim razie wymienię sporo rzeczy :mrgreen:
- pasek
- rolka
- pompka
- świeczki
- wszystkie filtry
- olej (zaleje 5W40 syntetik castrola)

Niech wam będzie, namówiliście mnie :razz:

Adrian - Wto Wrz 18, 2012 09:21

ADI-mistrzu napisał/a:
zaleje 5W40 syntetik castrola
A po co taki?
ADI-mistrzu - Wto Wrz 18, 2012 09:24

Bo mogę mieć w cenie półsyntetyka, a wygrzebałem że silnik na syntetyku też dobrze chodzi więc czemu nie?
szylozbi - Wto Wrz 18, 2012 12:10

Spytałem bo mam na oku ZS-a o którego pytałem już na forum i tam przy 90 tyś km jest trochę przetarta kiera. W swojej 45 chlodnice masz z Boscha czy Valeo? W swoim ZS mam Boscha ale może w poliftowych R/MG była jakaś zmiana, bo właśnie w tym poliftowym ZS jest chłodnica Valeo.
ADI-mistrzu - Wto Wrz 18, 2012 12:41

Kierownica u mnie wygląda tak:



Chłodnicę klimy mam od Valeo a silnika od jakiejś Lianelli Radietos.

Myślicie żeby lać Valvoline SynPower 5W40 czy Motul 8100 X-CESS 5W40?
Znalazłem że Valvoline szybciej się zużywa w przeciwieństwie do Motul'a.

demerzel - Wto Wrz 18, 2012 13:26

ADI-mistrzu napisał/a:

Chyba mam rozrząd z pierwszego montażu... pasek to GATES PowerGRIP HTD :neutral:
Czyżby przebieg 65tys. był autentyczny? :smile:

Swoje auto kupowałem z przebiegiem na liczniku ok. 140000km i też miałem taki pasek :)

ADI-mistrzu - Wto Wrz 18, 2012 13:34

Z napisem ROVER :razz: ?
demerzel - Wto Wrz 18, 2012 14:13

ADI-mistrzu napisał/a:
Z napisem ROVER :razz: ?

Tak, nawet mechanik (na co dzień pracuje przy Roverach) był zaskoczony tym widokiem. Mnie z kolei zaskoczył napis na filtrze oleju kiedy go w końcu wykręciłem po strasznej walce: MG Rover - Made in Poland :)

bociannielot - Wto Wrz 18, 2012 14:17

demerzel, felgi w Polsce robili, to czemu filtra mieli by nie zamówić ;)
leszczu - Wto Wrz 18, 2012 14:49

ADI-mistrzu napisał/a:
- olej (zaleje 5W40 syntetik castrola)

Nie lej tego badziewia.

PS- ogólnie myślę, że najlepiej byłoby założyć osobny wątek w dziale Nasze auta i tam komentować auto. :wink:

ADI-mistrzu - Wto Wrz 18, 2012 14:51

Już zrobione:
http://forum.roverki.eu/v...c3f6755a#748892

Tam odzew że Motul'a zdecydowanie dobrze zalać zamiast Valvoline, a co wy na to?
Odpowiedzi proszę już tam :wink: