Zobacz temat - [R 45] Problem z ciśnieniem w oponie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45] Problem z ciśnieniem w oponie

piotrpk - Pon Maj 14, 2012 13:01
Temat postu: [R 45] Problem z ciśnieniem w oponie
Witam,
od samego początku, kiedy to założyłem nowe opony, spada mi ciśnienie z lewego przedniego koła. Alufelgi były sprawdzane i są proste i bez uszkodzeń. Problem pojawia się co jakiś czas, szczególnie przy dużej różnicy dobowej temperatur, lub gdy samochód stoi nierówno (na krzywych płytach chodnikowych); wtedy ciśnienie lubi spać o 0,5 bara.

Jakieś propozycje z doświadczenia co zrobić ?

bizon - Pon Maj 14, 2012 13:04

Mozna wymienic wentyle
piotrpk - Pon Maj 14, 2012 13:05

Wentyle były założone nowe przy wymianie we wszystkich kołach.
Remigiusz - Pon Maj 14, 2012 13:07

piotrpk, Wymień wentyle jeszcze raz w tym kole po wina jest wentylu. Nawet nowe czasem nie trzymają :wink: Ja tak miałem w zimie założyli mi nowy wentyl przejechałem 3km i powietrza brak w kole. Dopiero 3 wentyl trzymał i czasem tak jest :wink:

A opona nie ma gdzieś dziury :roll:

mirwin - Pon Maj 14, 2012 13:30

Ja kiedyś miałem podobnie, to okazało sie, że "gumiarze" do alusów załozyli ciężarki nabijane, a nie naklejane, i po prostu tam uciekało powietrze.
keczu - Pon Maj 14, 2012 21:59

A mi cieklo na styku opony i felgi (alu) . Koles zdjal opone wyczyscil felge i bylo oki.
piotrpk - Wto Maj 15, 2012 10:44

Okej, to sprawdzę wentylka :) Opona raczej nie ma dziury, bo schodzenie powietrza nie jest równomierne, pojawia się tylko w określonych sytuacjach, co jest trochę dziwne.
Podjadę do serwisu i poproszę, żeby przemaglowali te koło.

Ciężarki mam na szczęście naklejane.

PS. Od początku tak naprawdę uciekało mi powietrze z obu kół -> kupiłem samochód z pękniętą w środku prawą przednią alufelgą, czego nie dało się stwierdzić naocznie w żaden sposób, a powietrze uciekało gdzieś na rancie. Podobno lewa felga nie jest pęknięta.

bociannielot - Wto Maj 15, 2012 11:55

piotrpk napisał/a:
Od początku tak naprawdę uciekało mi powietrze z obu kół -> kupiłem samochód z pękniętą w środku prawą przednią alufelgą,
przełóż ją na tył - mniej narażona na "poprawienie" na jakiejś dziurze będzie :ok: