Zobacz temat - [R420] ALARM,jak go odlaczyc od klaksona POMOCY!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] ALARM,jak go odlaczyc od klaksona POMOCY!!!

jarzynek13 - Sro Maj 16, 2012 21:03
Temat postu: [R420] ALARM,jak go odlaczyc od klaksona POMOCY!!!
Witam.
jak w temacie chce odlaczyc alarm od klaksonu.
przerobilem juz chyba wszystkie triki zwiazane z samoczynnie wlaczajacym sie alarmem i NIC.nie wiem co robic:(.
jezeli ktorys z was odlaczal alarm od trabki to prosze o pomoc. :beczy:

Adrian - Sro Maj 16, 2012 21:05

jarzynek13 napisał/a:
przerobilem juz chyba wszystkie triki zwiazane z samoczynnie wlaczajacym sie alarmem
To znaczy jakie?
jarzynek13 - Sro Maj 16, 2012 21:11

wszystko to co znalazlem na tym forum.od czyszczenia krancowek.wiazki kabli,zamki,czyszczenie stykow na bezpiecznikach...itp.
chce go poprostu odlaczyc od klaksonu bo nie wiem co juz robic.

Adrian - Sro Maj 16, 2012 21:15

Czujnik ruchu masz zamontowany? Sprawdzałeś go?
jarzynek13 - Sro Maj 16, 2012 21:20

czujnik ruchu brak
czujnik ultra dzwiekowy jest
ale o nim chyba zapomnialem albo robilem to na samym pocztku,nie pamietam,zerkne jeszcze raz dla pewnosci.

pgrad - Sro Maj 16, 2012 23:04

Czujnik maski, albo klapy bagażnika w pierwszej kolejności. Później w drzwiach i odpiąć czujnik ruchu przy słupku.
rovek - Czw Maj 17, 2012 09:01

Nic ci nie da odłączenie trąbki od alarmu bo i tak nie odpalisz samochodu.
bizon - Czw Maj 17, 2012 09:04

Zamykasz tylna kanape i jak sie alarm wlaczy to patrzysz czy zapalila sie lampka podsufitki czy moze oswietlenie bagaznika. szukasz wilgoci przy skrzynce bezpiecznikow pod kierownica oraz pod maska.
a jak juz ewidentnie chcesz odlaczyc wycie to albo odcinasz przewod dajacy sygnal do przekaznika albo odpinasz wtyczke przy syrenie pod podszybiem. u mnie klakson nie wyje, tylko syrena ale nie wiem czy to oryginalnie czy ktos przerabial

[ Dodano: Czw Maj 17, 2012 09:04 ]
rovek napisał/a:
Nic ci nie da odłączenie trąbki od alarmu bo i tak nie odpalisz samochodu.

Ale chyba koledze pilot dziala a chce jedynie wyeliominowac budzenie sasiadow w nocy

jarzynek13 - Czw Maj 17, 2012 20:47

Maske i klape tylna przerabialem wczoraj,dzis odlaczylem czujnik na slupku i dalej bez zmian.bezpieczniki pod maska wyczyszczone i nasmarowane.krancowki wyczyszczone.wilgoci jako takiej nie znalazlem,ani pod maska na bezpiecznikach a ni pod kierownica,nie mam syreny alarm podlaczony pod klakson raczej nie kombinowany tylko w oryginale.klaksony odlaczalem ale wtedy brak sygnalu w kierownicy. :beczy:

[ Dodano: Czw Maj 17, 2012 20:47 ]
Ps. a co ma klakson do odpalenia samochodu??bo nie bardzo kumam.

bizon - Czw Maj 17, 2012 21:30

jarzynek13 napisał/a:
Ps. a co ma klakson do odpalenia samochodu??bo nie bardzo kumam.
Bo kolega myslal ze nie mozesz wylaczyc alarmu.
jarzynek13 napisał/a:
klaksony odlaczalem ale wtedy brak sygnalu w kierownicy. :beczy:

No mozesz odciac rzewod przy centralce dajacy sygnal na klaksony ale zawsze lepeij poszukac przyczyny zalaczania.
Krancowki przeczysciles ale wystarczy ze ktoras ma gdzies przewod przetary i lapie mase i wtedy sie zalacza. same czujniki to nie wszystko

yogibear - Czw Maj 17, 2012 22:19

jarzynek13 napisał/a:
Maske i klape tylna przerabialem wczoraj,dzis odlaczylem czujnik na slupku i dalej bez zmian.bezpieczniki pod maska wyczyszczone i nasmarowane.krancowki wyczyszczone.wilgoci jako takiej nie znalazlem,ani pod maska na bezpiecznikach a ni pod kierownica,nie mam syreny alarm podlaczony pod klakson raczej nie kombinowany tylko w oryginale.klaksony odlaczalem ale wtedy brak sygnalu w kierownicy. :beczy:

[ Dodano: Czw Maj 17, 2012 20:47 ]
Ps. a co ma klakson do odpalenia samochodu??bo nie bardzo kumam.


Spróbuj każdą z krańcówek owinąć izolacją, aby nabrała kilka mm obwodu - mam na myśli ten wystający element, który jest popychany gdy zamykasz drzwi. Śmieszne, ale u mnie pomogło i cisza do dziś dobre kilka miesięcy.

bizon - Pią Maj 18, 2012 09:38

Aby w 100% wykluczyc badz potwierdzic same krancowki to najlepiej odepnij kazda i zaizoluj konektory. wtedy to tak jakby byly wszystkie drzwi zamkniete
jarzynek13 - Sob Maj 19, 2012 15:28

dzis nastapil przelom dzieki poradzie yogibear owinalem krancowki tasma i alarm do tej pory sie nie wlaczyl,gdzie normalnie zaraz po zamknieciu auta wyl klakson. :rotfl: :ok:

[ Dodano: Sob Maj 19, 2012 15:28 ]
Zbyt wczesna radosc :beczy: wczoraj cala noc auto stalo zamkniete i alarm nie wyl.dzis pod sklepem znow dal o sobie znac.skozystam jeszcze z porady bizona