Zobacz temat - Silnik 1.6 FSI -proszę o opinię
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Silnik 1.6 FSI -proszę o opinię

szymon1986 - Pią Maj 18, 2012 23:14
Temat postu: Silnik 1.6 FSI -proszę o opinię
Tak jak w temacie,wpadł mi trochę w oko VW Golf 5 z silnikiem 1.6 FSI akurat,trochę to burzy mój światopogląd ;) bo ogólnie przy zmianie auta nastawiałem się na diesla,ale może ktoś miał do czynienia z tym silnikiem i może mi doradzić :)
Kozik - Sob Maj 19, 2012 08:38

szymon1986, z tego co wiem to nie bardzo opłaca się gazować takie auto, silniki żwawe i ciekawe
Harry - Sob Maj 19, 2012 09:19

nawet nie zagazujesz tego, chyba dopiero teraz landi opracowalo instalke do tego auta
w 1.6 byly problemy z silnikiem,ale nie pamietam czy tsi czy fsi, cos z tlokami bylo

szymon1986 - Sob Maj 19, 2012 09:23

Gdzieś trafiłem na opinię że dużo palą?No i czytałem też właśnie że z gazem problem żeby władować do niego,a właśnie o awaryjności ktoś coś słyszał konkretnego?
sknerko - Sob Maj 19, 2012 14:01

głowice do tych silników odlewają w Poznaniu, mój zieńciunio tam pracuje (na odlewni i poprawkach po produkcyjnych) i jego słowami powiem tylko "nie kupił bym gówna choćby mieli mi dopłacić".
kzrr - Sob Maj 19, 2012 21:05

sknerko napisał/a:
głowice do tych silników odlewają w Poznaniu, mój zieńciunio tam pracuje (na odlewni i poprawkach po produkcyjnych) i jego słowami powiem tylko "nie kupił bym gówna choćby mieli mi dopłacić".


Kiedyś był u mnie pewnie człowiek który serwisował nam pewien sprzęt w labie, ten sam sprzęt mają właśnie w tam w Poznaniu. Opowiadał że rozmawiał tam z ludzmi na temat powiedzmy jakości wykonania tych elementów itp, ponoć usłyszał od nich że grubość bloku silnika to 2mm. Masakra....

sobrus - Sob Maj 19, 2012 22:18

Silnik FSI to bezpośredni wtrysk?
Raz,że nie zagazujesz tego w rozsądnych pieniądzach.
A dwa, że wtryskiwacze sie z czasem zamulają i auto traci na mocy, pogoogluj sobie o tym na pewno znajdziesz.
Pierwszy z brzegu link
http://www.racingforum.pl...showtopic=72935
Nie kupiłbym tego.

Sam VW odchodzi od tych silników w kierunku TSI.

sknerko - Nie Maj 20, 2012 00:24

sobrus napisał/a:
Sam VW odchodzi od tych silników w kierunku TSI.

Bo to jeszcze większy szrot i serwisy kasują jak za zboże np. za przeskakujące łańcuszki rozrządu, o głowicach robionych z plasteliny już nie wspomnę.