Zobacz temat - [R25Streetwise] Amortyzatory tył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25Streetwise] Amortyzatory tył

Cykada - Nie Maj 20, 2012 12:03
Temat postu: [R25Streetwise] Amortyzatory tył
Cześć!
Powoli przymierzam się do wymiany amortyzatorów i mam do Was kilka pytań-
-czy amorki firmy Monroe dają radę? Ich ceny są całkiem rozsądne.
-ewentualnie jakie firmy polecacie?
-nowe amory znalazłem tylko dedykowane do dwudziestki piątki, czy mogę je bez problemu zamontować u siebie?
Z góry dzięki za odpowiedź, jak najdą mnie jakieś pytania odnośnie tego tematu to na pewno jeszcze je tu wrzucę :)
Pozdrawiam
Adam

Kozik - Nie Maj 20, 2012 13:43

Cykada napisał/a:
-czy amorki firmy Monroe dają radę? Ich ceny są całkiem rozsądne.


nie sprawdziłem sam ale podobno szybko się kończą,

ja mam 4 amorki kayaba excel G (gazówki) i jeżdżę już na nich parę lat z tego co pamiętam to 3 lata (ok 80tys km), są wytrzymałe i mają bardzo fajne tłumienie. Są droższe nieco od monroe ale dają radę zdecydowanie, w innych autach też testowane i ludzie są zadowoleni. Co do monroe to z tego co wiem nie wytrzymuja tyle.

made07 - Nie Maj 20, 2012 18:20

ja mam Monroe i z tego co mi widomo jest to dobra firma. jezdze na nich od roku i nie mam żadnych uwag.
A co do wytrzymałości - gównie zależy to od tego jak jeździsz i po jakich dorga rzecz jasna a nie od marki amorków :)

Kozik - Nie Maj 20, 2012 20:15

made07, najbardziej przy amorach liczy się przebieg, ile km zrobiłeś i tak jak piszesz jak jeździsz?
mirwin - Pon Maj 21, 2012 09:32

Oczywiście jak sprężyny sa już kiepskie, to amorek tez szybciej sie skończy. W McPersonach cały zestaw jest ważny (amorek, sprężyna, odbój i osłona).