Zobacz temat - [R214] Migająca lampka hamulna ręcznego podaczas ruszania i
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Migająca lampka hamulna ręcznego podaczas ruszania i

miedziumaly - Pią Maj 25, 2012 12:04
Temat postu: [R214] Migająca lampka hamulna ręcznego podaczas ruszania i
Witam, od pewnego czasu mam kolejną niespodziankę z moim roverkiem :)
Od około 2 tygodniu mam owy problem iż podczas ruszania, od około 1 tyś. obrotów i zwyż włącza się i świeci lub migocze lampa ręcznego, podobnie mam gdy już jadę na dwójce, przy przekroczę 2,5-3 tyś. obrotów również migocze lampka ręcznego, a gdy jadę na trójcę i wyżej sytuacja już nie występuje, czasami podczas jazdy na dwójce szarpie autem, wtedy najczęściej ta lampka się zapala, ale gdy nie szarpie także...
Ostatnio wymieniłem cały rozrząd włącznie z pompą wody i problem nadal występuje...
Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu ? :(

Paul - Pią Maj 25, 2012 12:32

miedziumaly napisał/a:
Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu ?

Uzupełnić poziom płynu hamulcowego ;p

Jażeli jest OK, to możliwe, że to jest coś z włącznikiem pod dźwignią ręcznego.

Brt - Pią Maj 25, 2012 12:32

Proponuje sprawdzić stan płynu hamulcowego w zbiorniczku ... kontrolka od recznego obsługuje też ów zbiorniczek i jak będzie mało płynu to się zaświeci :ok:

PS. Hehe kopę lat Paul ;)

predatoraf - Pią Maj 25, 2012 14:14

Mam to samo, z tego co zauważyłem to lampka zapala się na na nierozgrzanym silniku, 1 bieg-20km, 2gi- 40km 3ci- do60km potem się zapala jak ciągnę dalej, jak puszczę gaz to lampka znika. Myślałem, że to coś w rodzaju informacji dla kierowcy, że pora zmienić bieg, ale widocznie tak nie jest.
Płyn w zbiorniku hamulcowym mam.

kzrr - Pią Maj 25, 2012 14:43

predatoraf napisał/a:
Myślałem, że to coś w rodzaju informacji dla kierowcy, że pora zmienić bieg, ale widocznie tak nie jest.


Oooooo... to by był hicior....

chmielu - Pią Maj 25, 2012 14:48

mialem to samo z poprzednim r200. zmienione klocki hamulcowe i problem zniknal ;)
miedziumaly - Sob Maj 26, 2012 09:34

Wleje dziś ten płyn hamulcowy, ale czy brak lub mało płynu może powodować na dwójce czasami szarpanie autem? bo się tak zdarza i właśnie wtedy świeci lampa do puki nie zmienie biegu lub sie nie uspokoi :)

Sądziłem wcześniej, że wina tego może być w świecach albo kablach do świec... a nie tylko w głupim płynie...

rovek - Sob Maj 26, 2012 11:21

Luknij do wiązki tylnej klapy, może masz po prostu zware.
leszczu - Sob Maj 26, 2012 12:53

miedziumaly napisał/a:
ale czy brak lub mało płynu może powodować na dwójce czasami szarpanie autem? bo się tak zdarza i właśnie wtedy świeci lampa do puki nie zmienie biegu lub sie nie uspokoi :)

Raczej nie. :wink:
miedziumaly, sprawdź jeszcze jak wygląda umocowanie masy. :wink:

rovek - Sob Maj 26, 2012 13:38

leszczu napisał/a:
miedziumaly, sprawdź jeszcze jak wygląda umocowanie masy. :wink:

Dokładnie, też miałem z tym problem, sprawdź też czy klemy nie są luźne.

miedziumaly - Nie Maj 27, 2012 19:51

Dzięki chłopaki plus dla Paul`a i Brt :) O kimś zapomniałem?
Problem był banalnie śmieszny :) A polegał on na tym iż czujnik, wtyczka od płynu hamulcowego poprostu nie stykała z wtykiem na zbiorniku xD Po kłopocie, mam nadzieje tylko iż auto nie będzie już bez powodu szarpało :)

Temat do zamknięcia...