Zobacz temat - [400] Otwory w grodzi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400] Otwory w grodzi

bizon - Sob Maj 26, 2012 14:09
Temat postu: [400] Otwory w grodzi
Pytanie: czy wy tez posiadacie nad pompą absu otwory w grodzi, konkretnie trzy??
Ostatnio co z kims jade to mi steka ze smierdzi, raz olejem, raz paliwem, zdania podzielone. mysle sobie uszczelnie podszybie, zeby wyeliminowac maksymalnie powietrze z komory przy wlocie powietrza do kabiny. patrze a tam 3 otwory, wygladaja na oryginalne, na jednym chyba gwint ale strasznie zjechany wiec nie jestem pewien. i mysle po jaka cholere otwory tuz przy wlocie powietrza??

pawel_cz - Sob Maj 26, 2012 20:53

Witaj!
Popatrzyłem u siebie i żadnych otwartych otworów w okolicach pompy ABS, zbiorniczka układu chłodzenia nie znalazłem. Jedynie jest jeden, wygląda na fabrycznie zaklejony takim plastikowo - foliowym czarnym kółkiem, tuż nad pompą, trzeba odchylić wygłuszenie żeby zobaczyć. Jakby co, mam fotę.

Pozdrawiam!

bizon - Sob Maj 26, 2012 22:00

To jak mozesz to wrzuc fote. ja juz nie moge bo zasylikonowalem otwory
pawel_cz - Nie Maj 27, 2012 06:03

Widoczna zaślepka po odchyleniu wygłuszenia
michalek - Nie Maj 27, 2012 21:13

Wysoko masz wygłuszenie poprowadzone. U mnie jest dużo niżej. Jak widać na zdjęciu, mam dwie takie dziurki zaślepione czymś w rodzaju siliconu/plastiku/gumy.

Trzecia pewnie też gdzieś jest, ale na zdjęciu nie widzę;)

tronsek - Nie Maj 27, 2012 21:19

michalek napisał/a:
Wysoko masz wygłuszenie poprowadzone. U mnie jest dużo niżej.
Zwróć uwagę na to, że Ty masz 1,6 benzynę a kolega pawel_cz, ma pod maską 2,0 SDi, stąd też różnica w matach wygłuszających komorę silnika.
michalek - Nie Maj 27, 2012 21:22

Jakoś mi to umknęło. Już sobie wyobrażam, o ile będzie ciszej, jak wygłuszę grodzię w ten sam sposób :)
AdmSrck - Nie Maj 27, 2012 23:02

To nie jest odpowiedź na pytanie, ale ja bym się zajął nie szukaniem dziur w grodzi - bo karoseria samochodu i tak nie będzie do końca szczelna - tylko usunięciem przyczyny, może masz jakiś mały wyciek z przewodów paliwowych, albo jakąś nieszczelność wydechu, tudzież może jakieś oleum skapuje na kolektor wydechowy i się przypala (dokładniej popytaj co to za zapach czują Twoi towarzysze podróży)?
Jeżeli układy są szczelne to nic nie powinno śmierdzieć. Sprawdzone info - sam miałem już wyciek z powrotów układu paliwowego, wtedy czuć było paliwo, a ostatnio przepaloną plecionkę wydechu, wtedy wąchałem spaliny na nierozgrzanym silniku. Teraz jest wszystko ok i nic nie śmierdzi :)

bizon - Pon Maj 28, 2012 08:46

AdmSrck napisał/a:
tylko usunięciem przyczyny

To niestety juz dawno zdiagnozowane ale czeka na zastrzyk gotowki, turbina do regeneracji, czyszczenie odmy nic nie dalo.

Wiec na razie pozostaje mi redukowanie dostepu powietrza spod maski do wlotu