Zobacz temat - [rover 416 Si + lpg 99r] wężyk przepływu płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416 Si + lpg 99r] wężyk przepływu płynu chłodniczego

lleewwyy - Pią Cze 01, 2012 09:30
Temat postu: [rover 416 Si + lpg 99r] wężyk przepływu płynu chłodniczego
Witam. Mam problem,poniewaz zauwazylem,ze ubywa mi plynu chlodniczego. Zauwazylem takze, ze sa plamy na zbiorniczku wyrownawczym,wiec pomyslalem,ze korek jest do wymiany. Ale wczoraj zajrzalem za silnik i cos tam kapie. Czy jest mozliwe,ze pękł wężyk przepływu płynu? Obawiam sie,ze to znow uszczelka.Mechanik ktory robil mi uszczelke powiedzial,ze to raczej ten wężyk. Po poludniu jade do niego,ma to zbadac. Czekam na Wasze posty. Pozdrawiam
monia - Pią Cze 01, 2012 09:55

U mnie kiedyś wężyk się zwyczajnie przetarł, bo nie był podwiązany opaskami
Tylko że rozwalił mi sie w czasie jazdy. 7 km od domu z nawiewu zaczęło iść tylko zimne powietrze, myślałam że termostat padł. Ale juz pod domem okazało się że płyn cieknie ciurkiem.

bizon - Pią Cze 01, 2012 10:06

lleewwyy, odkrec korek oleju i zobacz czy nie ma tam majonezu. jak nie to najprawdopodobniej ten wezyk.
lepiej znajdz go jak najszybciej bo pod cisnieniem wywali Ci wode lada moment jak sie dziurka powiekszy i jak to sie skonczy sam wiesz..... uszczelka lub cala glowica

lleewwyy - Sob Cze 02, 2012 09:19

Problem tkwił w szpilce od kolektora. Ciekło spod niej ponieważ się poluzowała. Po dokreceniu przejechałem 200km i nie ubyło ani kropli. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam