Zobacz temat - [R416+LPG] głośna praca silnika lub wydechu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416+LPG] głośna praca silnika lub wydechu

lleewwyy - Sob Cze 02, 2012 09:43
Temat postu: [R416+LPG] głośna praca silnika lub wydechu
Witam. Od jakiegoś czasu mam pewien problem,a mianowicie chodzi o wycie silnika bądź wydechu co ostatnio zaczyna mnie coraz bardziej drażnić. Nie wiem czym jest to spowodowane. Może słabym wyciszeniem kabiny? Mam te autko zaledwie 3 miesiące i może dopiero teraz zacząłem zwracać na to uwagę. Na trasie podczas energicznego dodawania gazu strasznie buczy. Może ktoś z Was ma podobny problem i jest jakaś możliwość sprostania mu w jakimś stopniu?
bizon - Sob Cze 02, 2012 10:30

400tki sa slabo wyciszone to fakt ale bardziej slychac silnik i powietrze w uszczelkach drzwi, a buczenie to zapewne cos w ukladzie wydechowym
truten23 - Sob Cze 02, 2012 13:34

Kolego, trudno wyrokować na odległość nie widzac i nie słysząc wydechu...
Ale jak masz możliwość wjechać na kanał to obejrzyj tłumiki, odpal i posłuchaj gdzie Ci pierdzi. Ale jeśli w kabinie słychać tak jakby od silnika, to do wymiany masz plecionkę. :razz:

lleewwyy - Sob Cze 02, 2012 14:42
Temat postu: [R416+LPG] głośna praca silnika lub wydechu
Dokładnie tak jak mówisz,w kabinie tak jakby od silnika.Ale przed zakupem wjade na kanał i zerkne. Hm,szukam jakieś aukcji,niestety mam problem ze znalezieniem. Pomożecie?:)
Adrian - Sob Cze 02, 2012 14:48

lleewwyy napisał/a:
Pomożecie?
Pomożemy :wink:
http://allegro.pl/rura-ko...2385238915.html

Chodzi o ten "siatkowy" element. Tłumikarz może od biedy takie coś dobrać rozmiarowo i wspawać, ale ja bym chyba kupił całą rurę (taką, jak na aukcji).

lleewwyy - Sob Cze 02, 2012 14:58
Temat postu: [R416+LPG] głośna praca silnika lub wydechu
Super,dzięki wielkie. Zdecydowanie jestem za kupnem nowej niż łataniem starej. Odbijając od tematu,chciałbym się poradzić odnośnie wahaczy przednich górnych,ponieważ mam do wymiany, a nie wiem jakiej firmy kupić żeby nie zamówić kiepskich,ale też nie za drogich? Z góry dziękować:)
truten23 - Nie Cze 03, 2012 00:32

Kolego, ogólnie takie plecionki się dokupuje po długości i średnicy rury, zależnie od rozmiaru kosztują około 35-40zł, tłumikarz bierze jakieś 20zł za wspawanie.
Z resztą koszt samej rury nie jest jakiś porażający... Zrób jak uważasz, ja wspawywałem samą plecionkę jakieś 3 lata temu i nadal jest jak nowa. :roll:

Co do wahaczy to sam kupowałem firmy 555 i nie narzekam.
Jeśli naszło by CIę na dolne sworznie, pomyśl o firmie Sidem, dobra jakość i przyzwoita cena.
Raczej nie kupuj Optimala, chociaż tylne piasty są przyjęcia...

Tak mnie jakoś natchnęło :grin:

leszczu - Pon Cze 11, 2012 20:35

Panowie, a czy ta rura z linku podanego wyżej będzie pasowała do R200 1.4 16V ??