Zobacz temat - [R414] Prędkościomierz zamknął licznik.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Prędkościomierz zamknął licznik.

gener - Wto Cze 05, 2012 22:32
Temat postu: [R414] Prędkościomierz zamknął licznik.
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Wczytajcie się w wołanie o pomoc.
Dzisiaj moja żona wzięła autko na krótką trasę, wróciła i zaparkowała przed posesją. Chciałem wprowadzić pojazd do garażu, wsiadam i co widzę: Wskazówka prędkościomierza jest poza skalą i opiera się o przycisk resetu licznika dziennego z prawej strony (patrząc z siedzenia kierowcy). Pozostałe wskaźniki są na swoich miejscach. Po odpaleniu silnika wskazówka prędkościomierza nadal jest poza skalą, pozostałe wskazówki: obrotomierza, temperatury płynu chłodniczego i stanu paliwa pracują poprawnie. Liczydła: dzienne i główne liczą poprawnie. Co to może być? Moim zdaniem to nie impulsator. To jakieś mechaniczne uszkodzenie w samym liczniku. Proszę o wskazówki co pierwsze rozkręcać, czyż nie przedni panel?

bizon - Wto Cze 05, 2012 22:38

no odkrecasz ramke i wykrecasz zegary i zerknij co tam w srodku slychac
truten23 - Sro Cze 06, 2012 09:21

Mogły pojawić się jakieś zimne luty. Ogólnie filozofii nie ma w rozkładaniu tego licznika. Jak rozkręcisz licznik to przekręć wskazówkę prędkościomierza wstecz ręcznie. z tego co pamiętam to jak się ja przekręciło na full to nie chciała sama wrócić. :wink:
haxigi - Pią Cze 08, 2012 00:04

Niby cofnięcie ręczne wskazówki jest rozwiązaniem, ale pamiętam, że czytałem tutaj na forum o tym, że jak się przy wykręcaniu liczników dotknie wskazówek, to mogą zacząć źle pokazywać swoje pomiary. Także ja bym zaczął szukać winy gdzieś w okablowaniu i elementu który mierzy prędkość. Chyba że Twoja żona śmigała na tym krótkim odcinku więcej niż fabryka dała :D
bizon - Pią Cze 08, 2012 08:00

haxigi napisał/a:
że czytałem tutaj na forum o tym, że jak się przy wykręcaniu liczników dotknie wskazówek, to mogą zacząć źle pokazywać swoje pomiary

to przy wskazowkach temp i paliwa. obrotomierz i predkosciomierz "lata" luzem i zatrzymuje sie na tym ograniczniku. wazne zeby po zdjeciu ogranicznika nie poruszac nie gdy jest ponizej 0.
haxigi napisał/a:
Także ja bym zaczął szukać winy gdzieś w okablowaniu i elementu który mierzy prędkość

przy problemi z elektryka powinno opasc na dol ale kto wie

truten23 - Pią Cze 08, 2012 08:32

O ile pamiętam, to sam się nie cofnie, trzeba rącznie to zrobić. Pytanie raczej czemu poszedł na full?
trzeba sprawdzić czy nie porobiły się zimne luty na wyprowadzeniach cewek.