Zobacz temat - [polonez 1,4 16V] różnice w kolektorach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [polonez 1,4 16V] różnice w kolektorach

diobol - Sro Cze 06, 2012 13:14
Temat postu: [polonez 1,4 16V] różnice w kolektorach
Witam byc moze gdzies na forum było to poruszane , ale niestey nie potrafie znaleźć wiec prosze mnie nakierować jesli cos takiego było , jesli nie to Pytam tu mianowicie :
Musze podmienić w silniku 1,4 16 V wyciagnietego z poloneza kolektor ssacy, na taki sam ale z jakiegos przednio napedowego rovera , chodzi o to że w poldku orginalnie ten kolektor jest zwrócony w prawą strone , a w roverach odwrotnie , dlatego chciałem spytać które rovery (jakie modele jakie pojemności ) maja taki sam kolektor ( chodzi o mocowanie , rozstaw śrub , przepustnice itp.), czy np 1,6 były takie same co 1,4 a może jeszcze jakies inne. Może pytamnie sie wydaje banalna ale rover to nie mój konik i dopiero zaczynam w tym temacie

rovek - Sro Cze 06, 2012 14:11

Załóż kolektor plastikowy od 1.4 16V, 1.6 16V lub 1.8 16V, w każdym z tych silników kolektor jest takich samych rozmiarów oraz ma taki sam rozstaw śrub.
sknerko - Sro Cze 06, 2012 15:30

pasuje jeszcze od MG ZR 1,4 1,8 i od Freelandera 1,8 Rovera 75 1,8
leszczu - Sro Cze 06, 2012 15:38

sknerko napisał/a:
pasuje jeszcze od MG ZR 1,4 1,8 i od Freelandera 1,8 Rovera 75 1,8

Tu bym polemizował. Bo w tych nowszych k -series w kolektorze ssącym niema już wyjścia przewodu podciśnienia który idzie do komputera.

[ Dodano: Sro Cze 06, 2012 15:38 ]
diobol, jeśli to jest silnik od Poldka i będzie chodził na kompie od Poldka to pakuj oryginalny kolektor. Z tego co wiem to jeszcze w modelu 214 kanciak taki silnik można spotkać. :wink:

diobol - Sro Cze 06, 2012 15:43

leszczu napisał/a:

diobol, jeśli to jest silnik od Poldka i będzie chodził na kompie od Poldka to pakuj oryginalny kolektor. Z tego co wiem to jeszcze w modelu 214 kanciak taki silnik można spotkać. :wink:

Na złomie gdzie wyciagałem ten cały silnik z tego poldka stoi tez własnie rover z oznaczeniem na klapie 414SLi czy z tego modelu tez bedzie git ?? chcą za niego 50 zł (goły kolektor ) , tylko czasem zdarzaj sie sprzedawcy co za 50 zł potrafia sprzedac razem z przepustnica , albo krokowym , i jak to Polak szukam jak najtaniej i jak najwiecej :razz: :razz: pod warunkiem że przepustnica tez jest taka sama i krokowy tez , bo wtryski jak mi juz kolega jeden podpowiedział raczej beda inne

sknerko - Sro Cze 06, 2012 15:46

leszczu napisał/a:
Tu bym polemizował. Bo w tych nowszych k -series w kolektorze ssącym niema już wyjścia przewodu podciśnienia który idzie do komputera.

Racja w nowszych tych co maja cewki na świecach nie ma wyjścia na podciśnienie, ale Freelander do 2001 jeszcze miał tak jak R200 i wyjście podciśnienia jest

[ Dodano: Sro Cze 06, 2012 15:46 ]
Pasuje od rovera 414SLi

leszczu - Sro Cze 06, 2012 15:52

diobol napisał/a:
pod warunkiem że przepustnica tez jest taka sama i krokowy tez

Będzie to samo.
diobol napisał/a:
bo wtryski jak mi juz kolega jeden podpowiedział raczej beda inne

Oj i chyba wtryski też te same. Trzeba sprawdzić po numerze. :wink: Numer jaki potrzebujesz to 280 150 703.

diobol - Sro Cze 06, 2012 16:07

leszczu pisze na gg jestes dostępny ??
leszczu - Sro Cze 06, 2012 16:09

diobol napisał/a:
leszczu pisze na gg jestes dostępny ??

Tak. :wink:

diobol - Sro Cze 06, 2012 16:12

leszczu napisał/a:
diobol napisał/a:
leszczu pisze na gg jestes dostępny ??

Tak. :wink:

Pisze na gg i nic nie odpisujesz ten numer co masz w profilu to Twój ?? bo niedawno sie oswiecił na dostep[ny ale nikt nie odpisuje

leszczu - Sro Cze 06, 2012 16:15

Cytat:
leszczu napisał/a:
diobol napisał/a:
leszczu pisze na gg jestes dostępny ??

Tak. :wink:

Pisze na gg i nic nie odpisujesz ten numer co masz w profilu to Twój ?? bo niedawno sie oswiecił na dostep[ny ale nikt nie odpisuje

Tak. Do mnie nic nie dochodzi. Spróbuj może napisać nie przez forum, tylko przez komunikator. :wink:

diobol - Sro Cze 06, 2012 16:16

leszczu napisał/a:

Tak. Do mnie nic nie dochodzi. Spróbuj może napisać nie przez forum, tylko przez komunikator. :wink:

Pisze przez komunikatro ale nic spróbuj ty do mnie mój numer gg 6207550