Zobacz temat - [R220] Zaślepiony egr kłopot
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Zaślepiony egr kłopot

jamex19 - Sob Cze 09, 2012 23:10
Temat postu: [R220] Zaślepiony egr kłopot
Witam dzis postanowiłem pozbyc sie EGR-U i zastosowac zaślepke na kolektorze zaślepiona dalej co z drugim otworek ktory idzie do obudowy klawiatury.Mam maly klopocik bo nie wiem na ile moje dzisiejsze objawy były normalne zaslepiłem egr zaslepka na kolektorze wydechowym skrecilem ciegno na turbie.Odpalam autko przez okolo 6 sekund chmara dymu a wczesniej tak nie bylo zagrzal sie troszke i bylo ok ruszam lux do 2 tys obr i wyzej dalej nie slychac turba ?? czy skrecenie ciegna powoduje zmiejszenie cisnienia doladowania srecilem ja prawie do fula do 2 tys autko fajnie idzie dalej jest dziuraaaa jak by wyzej nie mial mocy o co chodzi ?? ???
sTERYD - Nie Cze 10, 2012 00:07

jakie "cięgno na turbie"? to po polsku jest? :hm:

chodzi o cięgło regulacji zaworu obejścia spalin na turbosprzężarce (tzw wastegate)? jeśli tak, to po skręceniu za mocno zawór jest cały czas otwarty i ciśnienie spalin przed turbiną nie jest na tyle duże, żeby rozpędzić turbosprężarkę.

jamex19 - Nie Cze 10, 2012 19:53
Temat postu: [R220] Zaślepiony egr kłopot
tak ale po powrocie do dawnzch ustawien powzyej 2 tys obr ciezko wejsc a turba nie slychac jest taka mozliwosc ze zaslepilem egr i kata mam tak zawalonego ze nie daje sobie rady ze spalinami i go dlawi
Raptile - Pon Cze 11, 2012 13:00

jamex19, zasadnicze pytanie . Sprawdzales doladowanie jakims miernikiem ? Czy na oko , a co na oko to wiadomo ;)

po 2 wyblyskales bledy ?


po 3 jak dynamika 60-100 ?

po 4 sTERYD, Wg otwiera sie tylko w momencie kiedy cisniennei jest za duze i upuszcza nadmiar. Czyli domyslnie jest zamkniete ;)

po 5 masz serie czy jakiegos batona lub chipa ?

jamex19 - Pią Cze 15, 2012 22:16
Temat postu: re
Bez przyzadu podkrecałem ale zdaje mi sie ze wrucilem do dawnego ustawienia
Dynamika lepiej nie muwic nie ma czegos takiego he
Silniczek fabryka nie dlubany
Bledow nie blyskalem
,Moje odczucie jest takie turbinke delikatnie slychac ale przedtem to byl syk a nie jakies podmuchiwanie

[ Dodano: Pią Cze 15, 2012 22:16 ]
EGR zalozylem od nowa wszystko gra o co tu chodzi