Zobacz temat - [MG ZR IDT] Problem ze wspomaganiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR IDT] Problem ze wspomaganiem

Firq - Sro Cze 13, 2012 21:20
Temat postu: [MG ZR IDT] Problem ze wspomaganiem
WItam mam problem ze wspomaganiem w mojej maszynie ;/
Jakieś dwa miesiące temu zaczeło mi głośno chodzić wspomaganie płyn ubywał ale delikatnie wiec po wstepnych oględzinach (mokra pompa) wymieniłem pompe wspomagania i i po wymianie tej pompy nadal cieknie cała pompa jest mokra od oleju. Oglądałem węze i nic po nich nie widać żeby gdzieś były nieszczelne a nei chce mi się wierzyć ze 2 pompa tez jest felerna ;/
Rozmawiałem na zlocie z kimś teraz nie pamiętam z kim na ten temat i ten ktoś mi powiedział że pompa na 90% jest ok a wina leży w wężu przy pompie ze sie jakaś banka na nim robi i dlatego cieknie. Dokładnie nie Pamiętam całej rozmowy bo :piwko: %%% Dlatego postanowiłem napisać :)

JacK - Czw Cze 14, 2012 19:27

musisz dokładnie uszczelnić połączenia przewodów na pompie, bo raczej nowa pompa nie powinna cieknąć chyba że jest trefna :/ najlepiej kup zmywacz do tarcz hamulcowych i ja umyj i niech ktoś wsiądzie i kręci kierownicą i patrz gdzie leci
bogdan75 - Czw Cze 14, 2012 20:12

no nie wiem czy problem nie bedzie lezał po stronie listwy kierowniczej,w roverze nigdy nie miałem takiego problemu,ale w moim busie było to przyczyna
Firq - Czw Cze 14, 2012 21:48

JacK, chodzi o to że ja umyłem tą pompe i wszystko ładnie i to się sączy nie mocno i cieżko dostrzec ten wyciek skręcając kierownica poza tym masz ZR-a wiec wiesz jaki jest dostęp do pompy żeby chociaż popatrzeć ;)
bogdan75, mi leci po pompie a nie po listwie ;/

Remigiusz - Pią Cze 15, 2012 01:33

Zmień opaskę i węza na nowego Panie :mrgreen: Przynajmniej mi tak w 220 ciekło tez ze niby z pompy a wadliwa była opaska i waz miał juz mikro rysy :sad:
Firq - Pią Cze 15, 2012 19:09

Remigiusz, ten od zbiorniczka tak ??
Remigiusz - Pią Cze 15, 2012 20:16

mi akurat od pompy ciekło :wink: Przy zbiorniku było tylko wilgotne ale nie było kropli a z pompy kapali mi kroplami :neutral: A ten drugi co się wkręca do pompy wymieniłem na nowy jak montowałem klimę bo był w zestawie i potem sucho było :wink:
Firq - Pią Cze 15, 2012 21:28

a gdzie taki nowy dostane ??
Remigiusz - Sob Cze 16, 2012 01:08

Odkręcić i dać sobie dorobić albo O ring w nim zmienić jak kapie z mocowania. W Tubes International takie cos dorobią bez bólu :wink: