Zobacz temat - [Freelander TD4 2001r.] pompa paliwowa, sitko w baku itd.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander TD4 2001r.] pompa paliwowa, sitko w baku itd.

GrossLand - Sob Cze 16, 2012 09:32
Temat postu: [Freelander TD4 2001r.] pompa paliwowa, sitko w baku itd.
Okej zrobilo sie troche cieplo a ja zaczynam ogarniac autko.

W zimę wymieniałem pompę paliwową tą przy filtrze paliwa u mnie w landku nie jest w nadkolu tylko przy scianie grodziowej... bo pompa ktoregos pieknego dnia postanowila odmowic posuszęstwa;D W tym czasie borykam sie z problemem nie odpalania na ciepłym silniku (sporadycznie ale jednak) mechanicy rozkladali rece bo usterka rzadko wystepowala i ciezko bylo ja namierzyć (czujnik położenia wałka rozrządu - wymieniony)...

i po wymianie tej pompy usterka znikła, ale po paru miesiącach znowu się odezwało akurat jak landkiem jechałem do chorwacji (po prau godzinach jazdy) zjezdzam na stacje zatankowac i po szóstym przekreceniu kluczykiem dopiero odpalil i tak co przerwa na stacji...ale na krotkich odleglosciach nie ma problemu... i teraz tez rzadko sie zdaża ale jednak czasem tak i jest to bardzo denerwujące !;/

hmm uważam że winna jest wlasnie ta pompa i pewnie teraz znowu się zajeżdza i dlatego takie efekty;/ tylko teraz szukam przyczyny dlaczego ?? ? czytałem kiedyś ze te pompki padają jak sito w baku jest zapchane syfem... mam zamiar sie za to zabrać;] tylko teraz sie zastanawiam czy jak padła już jedna pompa i teraz druga to czy ta w baku wog€le działa? czy jest tak że gdy nie działa to nie podaję paliwa i koniec;D jak można sprawdzić tą pompę i czy w baku poza sitkiem jest jakiś filtr paliwa do tej pompy w baku ?

proszę Was o porady bo gnębi mnie ten problem strasznie;D