Zobacz temat - [416Si] czujniki płynu chłodzącego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416Si] czujniki płynu chłodzącego

riat - Wto Cze 19, 2012 17:30
Temat postu: [416Si] czujniki płynu chłodzącego
Witam Szanownych Forumowiczów!
Mam taki problem. Padły mi obydwa czujniki temperatury płynu chłodzącego.
Te jak na obrazku załącznika. Jeden z nich chyba ELMWOOD SENSORS ES120-4 włącza wentylator chłodnicy a ten drugi to chyba idzie do kompa i dale parametr temperatury do ustawiania składu mieszanki.
Z tymi czujkami jak widzę jest duży problem. Próbowałem kilka z Inter Cars'u ale nie pasują.
Mam dwie wielkie prośby:
pierwsza to czy może ktoś zna charakterystyki tych czujników? No napięcie /opór w funkcji temperatury?
a drugie czy są jakieś zamienniki tego dziwadła i najlepiej w jakiejś ludzkiej cenie?
U słynnego Tomm'ego nie ma w wykazie. Pewnie można zamówić za jakieś zbójnickie pieniąchy. W końcu taki czujnik to jedno z głupszych urządzeń i jak się zna charakterystykę to główny problem zamyka się do rozmiaru gwinty a z tym to już można jakoś kombinować.
Chociaż najlepiej yło by trafić jakiś tani zamiennik.
To tyle.
Pozdrówka i jak ktoś ma jakiś pomysł albo tzw. "życiową mądrość" to bardzo proszę o wsparcie
To tyle.
PS
Jeszcze jedno
A czy te z Poloneza z silnikiem Rovera 1.4 nadają się czy nie? E tam zresztą ich też nie ma!

leszczu - Wto Cze 19, 2012 18:08

W twoim modelu są dwa czujniki temperatury. Jeden odpowiada tylko na wskazania na licznik (u ciebie na fotce to będzie ten czarny),a drugi odpowiada za włączenie wentylatora i za wskazania dla ECU (brązowy na fotce).
riat napisał/a:
pierwsza to czy może ktoś zna charakterystyki tych czujników? No napięcie /opór w funkcji temperatury?

Ten link ci pomoże.
http://www.mgfcar.de/sensor/
riat napisał/a:
a drugie czy są jakieś zamienniki tego dziwadła i najlepiej w jakiejś ludzkiej cenie?

W Tomateam widzę tylko czujniki odpowiedzialne za wskazanie na licznik.
Allegro też dość kiepsko. :neutral:
http://allegro.pl/listing...mperatury+rover

riat - Wto Cze 19, 2012 18:29

Dzięki za zainteresowanie!!!!!
Ten czujnik od wskazań na desce, czyli czarny w końcu mogę sobie puki co darować. Najwyżej będę jezżdził głupszy o brak wiedzy na temat aktualnej temperatury płynu chłodzącego. Przeżyję. Gorzej z tm drugim. To już poważna sprawa bo głupszy będzie komp!!!!
Lik super. Jest wszystko co potrzebne. Tylko jak wygrzebać coś podobnego i porównać charakterystyki. Niby proste, ale ie do końca.
Na razie poczekam na odpowiedż od tego Guru, Tom'iego.
Może coś trafie " z odzysku" choć to chyba najgorsze rozwiązanie.
Poczekam moze ktoś z Forumowiczów "życiowo doświadczonych " podobnym do mojego problemem zalazł jednak wcześniej jego rozwiązanie jakimś zamiennikiem?
To tyle
Pozdrówka

sTERYD - Wto Cze 19, 2012 18:39

w intercarsie jest :cool:
riat - Wto Cze 19, 2012 18:44

Kolego sTERYD !! !!!!!!!!
Który to?
Kupiłem u ich jeden o symbolu 1830 069 i drugi EBE90.045.03 i nie pasują!!!!!

Adrian - Wto Cze 19, 2012 18:57

riat napisał/a:
Który to?
Od ECU to EPS 1.830.248
riat - Wto Cze 19, 2012 19:34

Kolego Adrian!
Nic takiego nie widzę. Jest EPS 1.830.079 ale EPS 1.830.248 ani widu ani słychu!!!
Gdzie to znalazłeś??

Adrian - Wto Cze 19, 2012 19:47

A bo bałagan tam mają... Wpisz w Inter Carsie ten numer w wyszukiwarkę i Ci odnajdzie.
riat - Wto Cze 19, 2012 19:54

Dzięki Kolego Adria!
Jutro do nich pójdę i "złożę propozycje nie do odrzucenia" albo czujnik... albo wychodzę!
Pewnie się przejma..he,he..

A tak przy okazji, nie masz pomysłu na ten drugi czujnik?

Adrian - Wto Cze 19, 2012 19:59

Nie mam. Pozostaje rzeźba w stylu "home made" lub zakup oryginała. :wink:
bizon - Wto Cze 19, 2012 20:16

riat napisał/a:
Najwyżej będę jezżdził głupszy o brak wiedzy na temat aktualnej temperatury płynu chłodzącego

Ta wiedza lub jej brak (zwlaszcza przy niepewnym czujniku plynu na ECU) moze Cie sporo kosztowac

ADI-mistrzu - Wto Cze 19, 2012 20:29

bizon ma rację, w tych silnikach lepiej o układ chłodzenia dbać, nie ważne czy to czujnik, rurka czy śrubka.

Aż trochę dziwne że obydwa czujniki poszły na raz :neutral:

sTERYD - Wto Cze 19, 2012 23:03

chyba bardziej podejdzie ten nr 1.830.272, ale mogę się mylić
Adrian - Sro Cze 20, 2012 08:40

Gdy w Tomateam kupowałem zamiennik oryginalnego czujnika do ECU, to dostałem EPS 1.830.248. :wink:
zixu - Sro Cze 20, 2012 15:59

witam ja dzis zamowilem tez ten brazowy czujnik niewiem czy 50 zl to duzo za niego czy nie ale wiem ze bedzie pasowal pozdrawiam :)
bizon - Sro Cze 20, 2012 16:32

zixu napisał/a:
zy 50 zl to duzo za niego czy nie

w porownaniu do ceny remontu po jezdzie z uszkodzonym ukladem chlodzenia to grosze