Zobacz temat - [R600]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600]

HeadShot - Pią Cze 22, 2012 22:31
Temat postu: [R600]
Witam.
Panowie i pannie potrzebuję pomocy, a mianowicie zatrzymał mi się licznik od kilometrów!!! Zatankowałem na stacji i chciałem skasować kilometry. Skasowały się ale licznik już nie ruszył...Co może być przyczyną i jak można by to naprawić. Pomóżcie bo moim jedynym pomysłem jest rozebranie całego licznika...

woziak - Pią Cze 22, 2012 23:02

Naciśnij kilka razy energicznie cypelek do kasowania licznika, może zaskoczy. Jeżeli prędkościomierz działa i tylko nie nabija kilometrów to trzeba zajrzeć do mechanizmu. U mnie nie działało nabijanie kilometrów jak kupiłem auto, pierwsza myśl wymienić licznik, ale że ciekawski jestem to postanowiłem zajrzeć do środka, wykręciłem tarczę razem z mechanizmem, popsikałem wd40 na trybiki, przekręciłem palcem kółko zębate żeby sprawdzić czy cyferki się kręcą, oczyściłem pręciki, które wchodzą w płytkę, skręciłem i działa :mrgreen: Żebym wiedział że to taki drobiazg to bym zajrzał tam od razu, a nie rok bez nabijania km śmigał :wink:
magill - Pią Cze 22, 2012 23:08

U mnie przyczyną zatrzymania był ułamany ząbek w zębatce mechanizmu nabijania km. Rozkręciłem i ręcznie go przesunąłem. Złożyłem i tadaaaam :)
tronsek - Sob Cze 23, 2012 06:49


Moderator tronsek informuje

HeadShot! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji