Zobacz temat - [R400/R45/MgZS] Wywala bezpiecznik od Stopu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400/R45/MgZS] Wywala bezpiecznik od Stopu

BoloSr - Nie Cze 24, 2012 17:21
Temat postu: [R400/R45/MgZS] Wywala bezpiecznik od Stopu
Witam cos zaczelo ostatnio zlego sie dziac w aucie juz 2 raz wywalilo mi bezpiecznik od swiateł Stop i klaksonu (bo to siedzi na tym samym bezpieczniku) co sprawdzic w pierwszej kolejnosci i czego szukac i gdzie szukac przyczyny ze wywala bezpiecznik ?? ?
Możliwe ze ktoraś z zarowek dogorywa i robi zwarcie ?? ?

bizon - Nie Cze 24, 2012 22:22

Zobacz raczej wiazki przy lampach, ostatnio popadalo a tam czesto przecieka
BoloSr - Pon Cze 25, 2012 07:22

bizon napisał/a:
Zobacz raczej wiazki przy lampach, ostatnio popadalo a tam czesto przecieka


tam sucho jak pieprz pewnei nie obejdzie sie bez elektryka :(

tronsek - Wto Lip 24, 2012 20:13

UP
BoloSr - Wto Lip 24, 2012 20:50

tronsek napisał/a:
UP


no i problem znowu sie pojawil wracalem z trasy i znowu brak spotu oraz klaksona:(
jak juz zajechalem do domu to w pierwszym momencie wyciagnolem tylne zarowki i zobaczylem ze te od STOP-u sa czarne wiec je wymienilem na nowe i teraz nie wiem czy to mogla byc przyczyna tego ze wywalo bezpiecznik ?? ?
Narazie wsadzilem bezpiecznik 15 bo nie mialem 20 ktora tam siedzi ale narazie dzial wiec zostawie go i zobaczymy co bedzie :)

sjakuc - Czw Sie 02, 2012 23:38

Mialem ten sam problem, szukalem przyczyny i brak rozwiazania :???: , wsadzilem 30A i mam spokoj, wiem ze tak sie nie robi ale od 4 miesiecy nic sie nie spalilo :/
BoloSr - Pią Sie 03, 2012 12:42

sjakuc napisał/a:
Mialem ten sam problem, szukalem przyczyny i brak rozwiazania :???: , wsadzilem 30A i mam spokoj, wiem ze tak sie nie robi ale od 4 miesiecy nic sie nie spalilo :/


Własnie dzwonil elektryk ze nic nie znalazl :( wszystko OK a jest najlepszy u mnie w miescie :)
Teraz czeka mnie az cos wywali porzadnie i wtedy moze uda sie to opanowac :(
A wsadzac az 30 to mi sie nie widz ale moze tak trzeba by postapic ? A czy tam przypakiem jakiegos przekaznika nie ma ?? ?

MARQS - Pią Sie 03, 2012 20:06

Witaj, na początku powinieneś sprawdzić jakie bezpieczniki powinny być wsadzone do gniazda. Instrukcje są do pobrania na stronce klubu. Wkładanie bezpieczników o większej mocy mija się z celem. Bez obrazy lecz gdy ktoś kombinuje z większym bezpiecznikiem powinien wsadzić tam gwóźdź. Wtedy będzie pewny że się nie spali. Tak serio to proponuję posprawdzać i poczyścić styki, oraz je podociskać by lepiej siedziały. Następnie włożyć odpowiedni bezpiecznik. Pozdrawiam MARQS. :mrgreen:
Artu - Pią Sie 03, 2012 22:26

Kolega dobrze radzi - bezpieczniki jak sama nazwa wskazuje są tam dla bezpieczeństwa. W skrajnym przypadku może dojść nawet do zapłonu samochodu - jeżeli zwarcie będzie na tyle duże, że zacznie z niego iskrzyć a bezpiecznik się nie przepali bo został wsadzony mocniejszy.

Oczywiście jest to najgorsza z możliwych opcji, niemniej strzeżonego.....

BoloSr - Pon Sie 06, 2012 08:16

Schemat z RAVE potrzebuje do tych światel bo musze to chyba sam oblukac innej metody nie widze :(
Wczoraj wracalem z trasy i znowu brak STOP-u :(