Zobacz temat - [R75] Ciagle swiecenie kontrolki hamulca?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ciagle swiecenie kontrolki hamulca?

sew87 - Wto Cze 26, 2012 10:21
Temat postu: [R75] Ciagle swiecenie kontrolki hamulca?
witam ostatnio zakupilem nowy nabytek i wracalem wszystko ok ,a w miescie nagle zapalila sie kontrolka hamulca i ciagle sie swieci nie gasnie , i drugi problem na drugi dzien hamulec nozny strasznie wpada w podloge i ledwo hamuje co moze byc nie tak?

pomocy dzieki z gory

apples - Wto Cze 26, 2012 12:35

sew87 napisał/a:
w miescie nagle zapalila sie kontrolka hamulca i ciagle sie swieci nie gasnie , i drugi problem na drugi dzien hamulec nozny strasznie wpada w podloge i ledwo hamuje co moze byc nie tak?
Pierwsza podstawowa reakcja kierowcy w takiej sytuacji (każdy kierowca powinien to wiedzieć) - SPRAWDZIĆ poziom płynu w zbiorniczku hamulcowym.

Pierwsza podstawowa reakcja forumowicza - użycie funkcji "SZUKAJ". Temat poruszany wielokrotnie na forum. :wink:

sew87 - Wto Cze 26, 2012 13:11

he ok tylko ktory to plyn hamulcowy patrzylem ale nie moglem znalezc
apples - Wto Cze 26, 2012 14:08

Na zdjęciu zaznaczyłem umiejscowienie zbiorniczka. Ściągasz zaślepkę i masz zbiorniczek. W razie kolejnych problemów z lokalizacją jakiegoś elementu zerknij do Instrukcji obsługi R75 lub RAVE. :)
kranik01 - Wto Cze 26, 2012 14:14

płyn hamulcowy sam nie znika, gdzieś masz wyciek. Gdy kupowałeś auto pojechałeś na stacje diagnostyczną i sprawdzałeś podwozie?
Lepiej podjedź gdzieś na kanał i poszukaj wycieku, chyba, że chcesz się zabić.

sew87 - Sro Cze 27, 2012 07:39

walsnie bylem na kanale i zero wycieku , dolalem plynu i znikla kontrolka, ale dalej nie hamuje dobrze , pewnie trzeba odpowietrzyc hamulce, a jak nie pomoze to gdzie szukac problemu? patrzylem po nocy nie ma plamy pod autem
Pieta - Sro Cze 27, 2012 08:36

Musi być przeciek, skoro ubyło płynu.
Nie ma innej metody jak po sznurku do kłębka
Zacznij od pompy hamulcowej, popatrz na nią dodkoła lustereczkiem i latarką
Potem modulator ABS (pomiędzy kabina a skrzynią biegów, pod akumulatorem), dalej po przewodach do kół, może gdzieś na zaciskach lub w okolicach.

grota10 - Czw Cze 28, 2012 00:09

Jesli ubywa plynu ,to przeciek musi byc. Chyba ze stan jest ,a kontrolka swieci. Tak mam ja a powodem tego jest walnietysterownik w pompie ABS-u