Zobacz temat - [R75]Grzejący sie alternator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Grzejący sie alternator

KoKenn - Czw Cze 28, 2012 23:32
Temat postu: [R75]Grzejący sie alternator
Witam
miialem wypadek roverem 75 2 0 ctd 2000r 116km zrobilem blacharke technicznie auto nie bylo uszkodzone do czasu jak mechanik powiedzialmi ze alternator nie jest chlodzony i kazał mi sie zgłosic do elektryka chce zasiegnąc informacji co jest tego przyczyna i jak ją rozwiązac
alternator został wymieniony bo poprzedni został skasowany przy wypadku

sTERYD - Pią Cze 29, 2012 00:03

ale nie jest chłodzony, czy grzeje sie? To jest różnica.
Może nie ma wentylatora, na kole pasowym, (nie jest chłodzony z zewnątrz) a mimo wszystko nie nagrzewa się więcej niż powinien, bo ma dużo miejsca w środku i otwory w obudowie, i wentylacja generowana przez wirnik mu starcza. Czy jednak się grzeje i jest gorący i spada napięcie w instalacji?
Alternator podczas pracy będzie gorący tak jak silnik.

KoKenn - Pią Cze 29, 2012 14:48

jest gorący jak go dotykam. mechanikowi pokazal sie dym z alternatora ja tez zaobserwowałem te zjawisko. Zaś ten mechanik powiedzialem jak wyżej napisalem to ze on nie jest chloodzony on sam nie wie wiecej bo powiedzial ze nie jest elektrykiem
kris-tofer - Sob Cze 30, 2012 07:46

Alternator nie jest chłodzony niczym.
Koło pasowe jest małe i też nie posiada jakiś łopatek do chłodzenia powietrzem, jeśli chodzi o dym, to coś się na pewno zaciera, łożyskowanie wirnika?
A czy altek w cyklu normalnej pracy robi się gorący czy nie to nie wiem, ale na zdrowy rozum gorący nie powinien się robić.

sTERYD - Sob Cze 30, 2012 13:32

dla świętego spokoju możesz wymienić łożyska, to nie duży koszt, i pomierz napięcie pod obciążeniem i podczas włączania wyłączania obciążenia. Jak nic złego się nie dzieje z napięciem, to powinno być ok :cool:
KoKenn - Sob Cze 30, 2012 21:20

bylem u elektryka pomierzył mu napiecie i stwiedzil ze jest wporzadku. Powiedział mi że alternator jest chlodzony powietrzem zewnatrz nie ma zadnego innego urzadzenia co moze go chlodzić a co do dymu powiedzial ze gdzies był olej na niego wylany i kiedy go podlączono to powodem dymu był olej co wywy o tu, sądzicie ?
kris-tofer - Nie Lip 01, 2012 22:22

jeśli na obudowie alternatora jest widoczny jakiś stary olej lub jak leje sie z okolicy filtra oleju, to może być, że dym z oleju właśnie.

Sprawdzałem u siebie, silnik chwilę pochodził i alternator zrobił sie u mnie ciepły, np. w renault espace alternator chłodzony jest cieczą, więc ogólnie rzecz ujmując alternatory mogą się grzać. Jak ładuje i nie szumi to pewnie jest z nim wszystko ok