Zobacz temat - [R400] Diesel. Wentylator na intercooler?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Diesel. Wentylator na intercooler?

arekmoto2 - Sob Cze 30, 2012 22:16
Temat postu: [R400] Diesel. Wentylator na intercooler?
Witam! Dzisiaj z nudów założyłem sobie mocny 25W wentylator na intercoolerze. Po dość ostrej jeździe zatrzymałem się, zdjąłem wąż od wylotu i mierzyłem temperature wypadającego powietrza, miała ona okolo 54 stopni, po włączeniu wentylatorka temperatura spadała do 47 stopni. Wiem ze podczas jazdy 140km/h to nie ma znaczenia ale po mieście chyba czuć troszkę różnice. Myślicie ze to możliwe? A może to wina tego ze wąż od filtra powietrza ten co zaciąga je był luźny. Co o tym wszystkim sądzicie? :) Pozdrawiam!
bizon - Sob Cze 30, 2012 22:44

arekmoto2 napisał/a:
Wiem ze podczas jazdy 140km/h to nie ma znaczenia ale po mieście chyba czuć troszkę różnice

No ale ja przy wolnej jezdzie turbiny nie deptam. jak juz to wlasnie wtedy gdy juz jade ponad 100km/

Remigiusz - Sob Cze 30, 2012 23:31

arekmoto2, Poka fote tego wentylatora :wink:
arekmoto2 - Nie Lip 01, 2012 10:58

Oki dzisiaj zrobie jakies fotki chociaz malo bedzie widac bo tam i filtr powietrza i aku ale pokarze wam :) Ja za to jestem taki ze lubie sobie depnac na 1,2 biegu ;]
fuego_30 - Nie Lip 01, 2012 19:34
Temat postu: To może pomóc
Czytałem, że zimniejsze powietrze zawiera więcej tlenu. Ja u siebie w dieslu przerobiłem trochę dolot by brał powietrze z okolic grilla i muszę powiedzieć, że podczas upałów jest o wiele mniej zamulony :mrgreen: Ciekawe gdybym dołożył jeszcze ze 2 wentylatory na intercooler, bo jednak gdy na zewnątrz jest chłodno to auto jest wyraźnie silniejsze.
Remigiusz - Nie Lip 01, 2012 19:43

Tylko zmierz sobie teraz temp. w czasie jazdy z tym wentylatorem i nie będzie żadnej różnicy czy chodzi czy nie :D Na postoju owszem ale nie w czasie jazdy :wink:

1. i 2. biegu deptać nie ma sensu bo są biegi za krótkie :D Od 3. biegu w L-serii to jest dopiero deptanie bo ciągnie jak trzeba :wink:

arekmoto2 - Nie Lip 01, 2012 23:28

noo to jest wiadome w czasie jazdy tak jak pisalem pierwszy post przy 140km/h nie ma różnicy, ale w miescie czuje :)jutro dodam zdjecie bo dzisiaj niestety nie bylo czasu :)