Zobacz temat - [Rover 200] Problem z pompą paliwową
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Problem z pompą paliwową

karolina13 - Pon Lip 02, 2012 11:33
Temat postu: [Rover 200] Problem z pompą paliwową
Witajcie,
w moim aucie z instalacją lpg poprzedni właściciel zamontował taki przełącznik, który wyłącza pompę paliwową. Jak jest włączona to przełącznik na desce rozdzielczej się świeci. Używał go po to żeby wyłączać pompę podczas jazdy na gazie. W sumie nie od końca rozumiem po co. W każdym razie samochód przy włączonej pompie normalnie się na benzynie odpalał i przełączł na gaz w odpowiednim momencie. Nie wyłączałabym tej pompy gdyby nie fakt, że podczas jazdy w nocy światełko przełącznika odbija się w lewym lusterku i przeszkadza podczas jazdy. Wyłączyłam więc tą pompę kilka razy. Po którymś z kolei wyłączeniu samochód nie chciał się na benzynie odpalić. Odpowiednia ilość benzyny w baku jest na pewno. Przełącznik przestał działać, znaczy nie świeci się i nie załącza pompy (nie słychać jej podczas załączania). Mogę tylko odpalić auto bezpośrednio na gazie.
I moje pytanie tutaj: co się mogło stać, czy to pompa padła czy ten przełącznik coś zaszwankował, czyli elektryka? Jak to naprawić?

robsson78 - Pon Lip 02, 2012 17:56

karolina13 Z tą pompą to raczej nie jest nic poważnego. Trzeba sprawdzić ten przełącznik, zasilanie (bezpiecznik) i pompę paliwa. Najlepiej żeby mechanik obejrzał to auto.