Zobacz temat - [R200] centralny zamek - dziwna kostka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] centralny zamek - dziwna kostka

rodzynpatryk - Czw Lip 05, 2012 19:29
Temat postu: [R200] centralny zamek - dziwna kostka
Witam,
od kiedy kupiłem swojego ROVERka nie działał mi centralny i nie przeszkadza mi to szczególnie, ale czemu by nie naprawić... z tym, że mam lekki problem, gdyż nie mam kompletnie pojęcia co może być przyczyną, że nie działa.
Z kupnem dostałem pilota, między zegarami mam kontrolkę (nie świeci ani nie mruga), ale zamykając kluczykiem muszę każde drzwi z osobna...
Postanowiłem dzisiaj rozebrać drzwi i kabelki idą od zamka przez całe drzwi, ale koło "puszki" bezpieczników znalazłem tajemnicza kostkę, która wisi sobie niepodłączona (zamieszczam poniżej zdjęcia).
Jeśli jest to kostka od centralnego, gdzie należy ją podłączyć?
Albo jeśli ktoś ma jakiś pomysł, proszę o pomoc, ale najlepiej aby wszystko wytłumaczyć krok po kroku bo żaden ze mnie fachowiec ani znawca...

Prosze o nieusuwanie mojego tematu...

rieger - Czw Lip 05, 2012 21:39

Wyglada na kostke od centralnego. Sterownika musisz szukac nad bezpiecznikami tak jakby pod kratka nawiewu kierowcy dosyc ciezko tam sie dostac. Puszka jest czarna i ma taka sama tylko pomaranczowa kostke. Sadzac po obcietych przewodach nie ma duzych szans na zadzialanie :mrgreen:
rodzynpatryk - Pią Lip 06, 2012 08:45

byłem u kumpla, który jest blacharzem, ale majsterkuje dodatkowo przy samochodach i mówił, że to jest od centrala i nie ma nigdzie modułu.. ;/ ale może mi załatwi ^^ w każdym bądź razie dzięki za odpowiedź :)
leszczu - Pią Lip 06, 2012 13:05

Masz wycięte bardzo niechlubnie immo. Ta wtyczka powinna być podpięta pod takie pudełeczko tzw. moduł centralki(załącznik), tylko u ciebie jest wersja na jedną wtyczkę, chyba że gdzieś jest jeszcze schowana druga wtyczka. Modułu szukaj pod kierownica z lewej strony, będzie przekręcone do ścianki, ale wątpię abyś je znalazł. W twoim przypadku widzę trzy wyjścia naprawy. Zakupić kompletny zestaw, czyli komputer, moduł centralki i chociaż jeden pilot lub dokupić sam moduł i go do programować za pomocą T4 do reszty, albo olać to i kupić uniwersalny zestaw zamka centralnego.