Zobacz temat - [R75] Wózek zawieszenia przedniego oraz odszkodowanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wózek zawieszenia przedniego oraz odszkodowanie

Orint - Pią Lip 06, 2012 08:25
Temat postu: [R75] Wózek zawieszenia przedniego oraz odszkodowanie
Cześć,
Mam następujący problem:
Kilka dni temu jadąc po moim wspaniałym mieście zahaczyłem podwoziem o wystającą w drodze studzienkę. Jechałem około 20 km/h, ale mimo wszystko uderzenie było tak silne, że nastąpiło odcięcie dopływu paliwa i zatrzymanie pojazdu.
Na miejsce wezwałem policję, spisałem odpowiedni protokół, zrobiłem zdjęcia, mam oświadczenia świadka. Dzisiaj udaję się do Zarządcy drogi z roszczeniem o odszkodowanie. U mechanika okazało się, że trafiona jest rama/wózek zawieszenia przedniego, prawdopodobnie lewy wahacz, częściowo rozerwana jest osłona silnika i mocowanie lewego nadkola. Moje pytanie jest następujące:
Czy istnieje możliwść zakupienia nowego (nieużywanego) wózka zawieszenia przedniego, jeśli nie, to gdzie mogę taki wózek zakupić z pewnością, że nie będzie on również puknięty/wygięty? Znacie może jakiegoś uczciwego dostawcę takich części?
Na tomateam sprawdzałem, nie ma ;/
Czy po takim wygięciu coś jeszcze mogło oberwać? Oglądałem drążki kierownicze i końcówki, również stabilizator zawieszenia, oprócz wahacza i wózka nie zauważyłem więcej uszkodzeń. Zaznaczam, że pojazd oberwał od spodu, w wózek tuż przy lewym kole (obecnie samochód skręca mi w lewo przy prostej kierownicy).

0L0 - Pią Lip 06, 2012 08:40

Poszukaj tu: http://www.rimmerbros.co....pension--m-2984
Pieta - Pią Lip 06, 2012 08:56

Przy dużym uderzeniu mozliwe jest również wygięcie podłużnicy.