Zobacz temat - Tomcat nowe fele nowy kolor?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Tomcat nowe fele nowy kolor?

dobryziom - Sro Lip 11, 2012 11:21
Temat postu: Tomcat nowe fele nowy kolor?
Nabyłem wczoraj niezły rarytas felgi ATS CUP limited 15x7 cechy szczególne: kute aluminium i waga jedyne 5,67kg piórko :) Parametry super jednak ich zasadniczy wyglad mnie nie powala więc albo oleje temat i zostana zwykle srebrne albo je pomaluje, spoleruje lub HGW :)

felgi








Tomcat



jakieś pomysły propozycje?

Kozik - Sro Lip 11, 2012 11:24

a może ciemny grafit?
Pływak - Sro Lip 11, 2012 11:32

Wzór ATS CUP nie tyle jest nieciekawy co oklepany w cholere u mnie przynajmniej kilka VW na nich śmiga wiec jakoś na kanciaku go nie widzę no ale skoro już je masz :P Co do polerki to Ci powiem, ze utrzymanie mojej komory silnika przy polerowanym aluminium to jest NIC jak lubisz latać ze ścierką i pasta polerską to ok jeśli nie to bym je pomalował może jakiś kawasaki green lub coś w tym stylu?
leszczu - Sro Lip 11, 2012 11:33

dobryziom napisał/a:
a może ciemny grafit?

Też jestem tego zdania. :grin:

Pływak - Sro Lip 11, 2012 11:34

Ciemny ATS CUP będzie wyglądał po prostu jak stalówka :]
dobryziom - Sro Lip 11, 2012 11:41

Pływak napisał/a:
Wzór ATS CUP nie tyle jest nieciekawy co oklepany w cholere u mnie przynajmniej kilka VW na nich śmiga wiec jakoś na kanciaku go nie widzę no ale skoro już je masz :P Co do polerki to Ci powiem, ze utrzymanie mojej komory silnika przy polerowanym aluminium to jest NIC jak lubisz latać ze ścierką i pasta polerską to ok jeśli nie to bym je pomalował może jakiś kawasaki green lub coś w tym stylu?


wiesz nie kupowałem ich ze wzgledu na wzór tylko ich parametry :) Polerka odpada nie mam czasu na takie zabawy... wiec raczej kolor ale do tego czy zieliony czy grafit potrzebna jest jakaś symulacja ja mam dwie lewe rece do grafiki wiec moze ktoś pomoże :)

Pływak - Sro Lip 11, 2012 11:44

to może kompromis i takie coś?? :D


dobryziom - Sro Lip 11, 2012 13:49

troche kiepsko widać pod kątem ale moze to dawać rade... moze jakiś zdolniach zrobil by jakas symulacje na Tomciu :)
KNA - Sro Lip 11, 2012 14:13

Kiedyś widziałem w programie "Fani czterech kółek" jak do grafitowego Porsche wsadzili pomarańczowe felgi i według mnie to połączenie wyglada świetnie.



A tutaj z zielonymi, jak niektórzy proponowali (jak dla mnie, to nie pasuje):


Pływak - Sro Lip 11, 2012 14:15

Na tomcia nie wrzuciłem bo za duzo kombinacji a zaraz musze spadać :P ale tu masz podgląd samej felii w 3 wariantach:





Czarny ATS tak jak pisałem wygląda jak stalówka ja bym obstawiał cały zielony albo kolor łączony.

O KNA mnie uprzedził w każdym razie pomarancz też fajny ;)

bizon - Sro Lip 11, 2012 15:41

Troche OT mam nadzieje ze mnie za to nie zaj..... Jakim programem robicie te symulacje??
dobryziom - Sro Lip 11, 2012 16:08

KNA napisał/a:
Kiedyś widziałem w programie "Fani czterech kółek" jak do grafitowego Porsche wsadzili pomarańczowe felgi i według mnie to połączenie wyglada świetnie.


prosiak GT3



kurcze niby fajnie ale nie wiem czy nie siara tak jezdzic:p

Pływak - Sro Lip 11, 2012 16:17

To masz jeszcze ode mnie foty z bliska w 2 wariantach:



leszczu - Sro Lip 11, 2012 16:17

dobryziom, Tomcat, to nie Porszak. :wink:
kasjopea - Sro Lip 11, 2012 16:40

Cytat:
kurcze niby fajnie ale nie wiem czy nie siara tak jezdzic:p
Wygląda to tak, że raczej nikt nie pozostanie obojętny. Trzeba mieć cojones i podjąć męską decyzję. Nie cierpię koloru pomarańczowego, ale to wygląda całkiem całkiem.
KNA - Sro Lip 11, 2012 16:42

Tyle, że to było wiekowe już Porsche 944, a nie nowe GT3. Dokładnie chodzi o ten egzemplarz:



PS: bizon, ja robię w GIMPie.

pelson91 - Sro Lip 11, 2012 19:05

Cytat:
prosiak GT3

Jeeezu, widziałem takiego wczoraj w Piasecznie, dokładnie takiego samego, czarny + pomarańczowe detale. KOZAK!

Kozik - Sro Lip 11, 2012 19:50

Cytat:
kurcze niby fajnie ale nie wiem czy nie siara tak jezdzic:p


wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać...
pomarańczowe/różowe/zielone oczoje.... - patrz na mnie jestem fajny szybki i w ogóle albo coś odwrotnego (jak kto woli) albo patrz na mnie dopiero zrobiłem prawo jazdy i jestem królem szos
albo stonowany kolor np grafit wg mojej propozycji - nie wiadomo o co chodzi czy auto jest szybkie czy kierowca śpioch
srebrny moim zdaniem całkiem nie pasuje bo zrobi Ci z Roverka stare auto, emeryckie, całkowicie nie rzucające się w oczy
biały to ubogi rajdowiec

to moje zdanie

greg-si - Sro Lip 11, 2012 20:17

Myślę podobnie jak Kozik
Z kolorem jednak wybrałbym się gdzieś gdzie mają bogatą paletę i wybrał coś w miarę stonowanego.
Widziałem raz granatowe/turkusowe felgi na czarnej gablocie. Nie wyglądały strasznie krzykliwie na tyle że gdyby nie głośny klekot to bym się nie obejrzał na światłach a wyglądało całkiem przyzwoicie.

PS. swoje 15' (de facto ważą 6kg ;) ) strzeliłem w antracyt półmat (przynajmniej taki miał być ale wygląda dla mnie ok).

Pływak - Sro Lip 11, 2012 20:17

Kozik napisał/a:

wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać...
pomarańczowe/różowe/zielone oczoje.... - patrz na mnie jestem fajny szybki i w ogóle albo coś odwrotnego (jak kto woli) albo patrz na mnie dopiero zrobiłem prawo jazdy i jestem królem szos

Czyli jak? Zakładając oczojebne felgi możesz być jednocześnie fajny szybki i "odwrotnie" to rozumiem niefajny i wolny? W dobregozioma aucie jest czym jechać więc niech sobie przyciąga uwagę innych i niech się zastanawiają co za wynalazek ich wyprzedził :)

Cytat:
albo stonowany kolor np grafit wg mojej propozycji - nie wiadomo o co chodzi czy auto jest szybkie czy kierowca śpioch

Właśnie nie wiadomo o co chodzi czy kierowca jeszcze nie zmnienił na letnie czy już zmienił na zimowe, czy ze skandynawii wraca, a może ostatnie grosze na auto wysupłał i na felgi brakło :D Ta felga wygląda jak stalówka w połączeniu z czarnym kolorem będzie wyglądało jak brudas na zimę. Ciemna felga jest fajna jak jest duża z dużym prześwitem i założonym na nią naleśnikiem, a nie 15 z takim wzorem gdzie optycznia będzie jeszcze mniejsza no ale to dobryziom zdecyduje czy będzie miał cały rok "zime" na aucie ;)

Kozik - Sro Lip 11, 2012 20:49

Pływak napisał/a:
W dobregozioma aucie jest czym jechać więc niech sobie przyciąga uwagę innych i niech się zastanawiają co za wynalazek ich wyprzedził :)


ja wiem, że jest czym jechać ale wybór i tak należy do dobryziom ja przedstawiam tylko swój punkt widzenia a Ty swój

andrew0503 - Sro Lip 11, 2012 20:54

Zgadzam się z Pływakiem. Czarny, grafitowy, ciemny kolor nie pasuje do tej felgi, te kolory spotęgują wrażenie stalowej felgi na tak fajnym aucie. Tomcat jet nietuzinkowym samochodem, masz czym pogonić, wyróżnij go. Nie jestem zwolennikiem krzykliwości, ale w tym przypadku pomarańczowe kółka wyglądają super :ok:
imejdz - Sro Lip 11, 2012 22:37

ja bym je widział w pastelowym niebieskim :P

podobnie jak tu: http://img641.imageshack....0/obraz034y.jpg

Pływak - Sro Lip 11, 2012 22:52

Pastelowym niebieskim bym tego nie nazwał dla mnie to niebieski ;)ale może niech się panie odezwą bo rozróżniają więcej barw hehe Swoją drogą ostatnio jak bylem na VAG EVENT był biały Leon z takim kolorem feli wyglądał kozacko :D




flapjck1 - Sro Lip 11, 2012 23:03

dobryziom, a gdzie planujesz to kolka robic?

a tak btw to ja proponuje pomalowac w kolor pasow takaty ;)

na pomarancze to chcialem swoje compomotivy malowac :P

dobryziom - Czw Lip 12, 2012 14:35

Kozik napisał/a:

wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać...


maja wygladać lepiej niż teraz... :)

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 14:30 ]
greg-si napisał/a:
PS. swoje 15' (de facto ważą 6kg ;) ) strzeliłem w antracyt półmat (przynajmniej taki miał być ale wygląda dla mnie ok).


a co to za 15stki ze ważą 6kg?

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 14:31 ]
Pływak napisał/a:
Ta felga wygląda jak stalówka w połączeniu z czarnym kolorem będzie wyglądało jak brudas na zimę. Ciemna felga jest fajna jak jest duża z dużym prześwitem i założonym na nią naleśnikiem, a nie 15 z takim wzorem gdzie optycznia będzie jeszcze mniejsza no ale to dobryziom zdecyduje czy będzie miał cały rok "zime" na aucie ;)


czarnej na pewno nie dam bo tak jak mówisz bedzie wygladała jak stałowka ewentuanie grafit w jasnej tonacji.

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 14:33 ]
Pływak napisał/a:
Pastelowym niebieskim bym tego nie nazwał dla mnie to niebieski ;)ale może niech się panie odezwą bo rozróżniają więcej barw hehe Swoją drogą ostatnio jak bylem na VAG EVENT był biały Leon z takim kolorem feli wyglądał kozacko :D


niesbieski z białym bardzo fajnie do czarnego tak sobie...

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 14:35 ]
flapjck1 napisał/a:
dobryziom, a gdzie planujesz to kolka robic?

a tak btw to ja proponuje pomalowac w kolor pasow takaty ;)

na pomarancze to chcialem swoje compomotivy malowac :P


kolega polecił mi gościa z warszawy który piaskuje i maluje w naprawde dobrych pieniadzach bez porownania z tym co teraz krzycza lakiernicy w wwa...

moim faworytem jest własnie takata potem pomarańcz i złoty ewentualnie mosiadz.

Vigoslaw - Czw Lip 12, 2012 14:45

dobryziom,

Możę coś w stylu "brudnego" złota? czyli złoto pomieszane z mosiądzem <???>

Będzie trochę jak pomarańcz, ale nie bedzie takie odblaskowe, bardziej stonowane :wink:

no i nie ukrywam, że bedzie jedyne w swoim rodzaju...

Pozdrawiam,

V.

imejdz - Czw Lip 12, 2012 17:22

Pływak napisał/a:
Pastelowym niebieskim bym tego nie nazwał dla mnie to niebieski ;)


dlatego napisałem "podobnie" ;P Choć mimo wszystko, wg mnie ten kolor najlepiej pasuje do srebrnego ;)

te felgi mają ładny parapet, on powinien błyszczeć... :roll:

Pływak - Czw Lip 12, 2012 19:33

Chciałem dobremuziomowi zaproponować tez taki wariant:



No ale pisał, ze polerka odpada ;)

pelson91 - Czw Lip 12, 2012 19:36

dlaczego odpada? MEGA wyglądają :)
Pływak - Czw Lip 12, 2012 19:41

Czytaj pelson :P Pisał, ze nie ma czasu, a niestety przy polerowanym aluminium trzeba latać często ze szmatą i autosolem ;) Co prawda można polakierować bezbarwnym ale to już nie jest ten sam połysk co gołe alu.
pelson91 - Czw Lip 12, 2012 19:49

miałem polerowane amelinium w 17" w Megance i to niestety prawda, że szmatka co kilka dni była grana, chemii nie kupowałem żadnej, a na zdjęciach jako tako to wychodziło. wiadomo, że mogło być lepiej, ale efekt zadowolenia mnie jako kierowcy był :)

imejdz - Czw Lip 12, 2012 19:56

Pływak napisał/a:
Chciałem dobremuziomowi zaproponować tez taki wariant:



o tak, robi wrażenie ;) :ok:

dobryziom - Czw Lip 12, 2012 20:20

Pływak napisał/a:
Chciałem dobremuziomowi zaproponować tez taki wariant:

Obrazek

No ale pisał, ze polerka odpada ;)


wygląda to super bez gadania tylko te felgi maja być do szybkiej jazdy a nie lansu...

PS pojawił się problem przemierzałem dzisiaj felgę wchodzi na styk miedzy zaciskiem a felga jest może mm odstępu wiec muszę dokładnie sprawdzić żeby nie było zonka :(

imejdz - Czw Lip 12, 2012 20:30

dobryziom napisał/a:
wygląda to super bez gadania tylko te felgi maja być do szybkiej jazdy a nie lansu...


podczas jazdy nikt nie będzie patrzył czy są idealnie spolerowane "na lustro" ;P
a raz na tydzień przetrzesz szmatką i będzie git;P

greg-si - Czw Lip 12, 2012 21:14

dobryziom, moje też mają niewiele luzu, zacisk z legenda jest bardzo duży i tutaj jest problem.
Ps. Moje felgi to enkei, wzór bez rewelacji.

Wojtek88 - Pią Lip 13, 2012 00:54

Moje zdanie nt. tych felg jest takie - w ogóle nie pasują do tego auta, nie ten wzór, nie ta liga. Sam szukam jakiś do Tomcat'a ale ciężko znaleźć felgę: lekką, ładną i pasującą do charakteru auta. Skończy się renowacją/zmianą na lekki grafit ;)
Vigoslaw - Pią Lip 13, 2012 08:11

Wojtek88,

W pewnym stopniu zgadzam się z Tobą, gdyż jestem za zostawianiem samochodu w stanie fabrycznym...

Uważam, że do Tomcata pasują "lekkie wzory" szprychowe felgi, lub coś w ten deseń.
Dlatego, że samochód z wyglądu prezentuje się lekko, porównać to można do CRX-a koła pełne powodują "zabicie" lekkości w tym modelu.

Pozdrawiam,

V.

dobryziom - Pią Lip 13, 2012 09:45

greg-si napisał/a:
dobryziom, moje też mają niewiele luzu, zacisk z legenda jest bardzo duży i tutaj jest problem.
Ps. Moje felgi to enkei, wzór bez rewelacji.


musze jutro wjechac na kanał bo obawiam sie ze luzu jest na zapałke a na podnosniku pod blokiem przymiarka byla bez dociagania srub na full... wszystko okaze sie jutro. Do tego mam tez obawy ze jak włoze nowy klocek to zacisk sie przesunie i wtedy na pewno bedzie kicha :/ jutro obadam sprawe i sie okazw czy malować czy nie...

Odnosnie pasowania czy nie z modeli w 15stce ktore by byly lekkie i wytzrymałem nie ma za duzego wyboru chyba ze masz 2,5-3k na komplet. Pewnie w 16 lub 17 było by latwiej ale juz zakupiłem okazyjnie nówki Yoko AD08 plus jest własnie walka o wage felgi...

PS greg-si znalazłem w twoim temacie te enkei zupełnie zapomnialem o tym modelu one faktycznie są mega lekkie ważą 5.94kg (nie kute zwykle alu) ale wzór lepszy niz ATS'ów :p od razu pytanie ile jest miejsca od jarzma do bebna felgi oraz do rabion? Bo jak z ATS's bedzie kicha moze sie za takimi zakrece bo mozna takie tanio wyrwać :)

greg-si - Sob Lip 14, 2012 20:06

Felgi u mnie na wadze pokazały równe 6kg.
Odległości to niecałe 5mm więc wszystko wchodzi na styk.
U mnie felgi dostały taki kolor:

dobryziom - Sob Lip 14, 2012 20:21

jak dla mnie kolor odpowiedni :)
ArO - Sob Lip 14, 2012 21:14

mnie sie grega-si felgi nie podobaja, ten kolor jeszcze je zmniejszyl, staly sie takie nijakie
dobryziom - Nie Lip 15, 2012 13:19

niestety temat umarł :( felga nie mieści się pod zacisk z Legenda brakuje 5mm żeby wszystko ładnie współgrało. Felgi idą na sprzedaż a ja szukam dalej... ehhh
brkzzz - Wto Lip 17, 2012 17:15

dobryziom napisał/a:
a ja szukam dalej... ehhh


dobryziom, a co się stało z tymi felunkami? Są naprawdę niezłe :mrgreen:


tronsek - Wto Lip 17, 2012 17:23

brkzzz napisał/a:
a co się stało z tymi felunkami? Są naprawdę niezłe
to się stało niestety :bezradny: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=78100
dobryziom - Wto Lip 17, 2012 19:46

brkzzz napisał/a:


dobryziom, a co się stało z tymi felunkami? Są naprawdę niezłe :mrgreen:


też mi się podobały :( wczoraj je sprzedałem...

brkzzz - Wto Lip 17, 2012 20:10

tronsek napisał/a:
brkzzz napisał/a:
a co się stało z tymi felunkami? Są naprawdę niezłe
to się stało niestety :bezradny: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=78100


Ała, musiało boleć...

dobryziom - Wto Lip 17, 2012 20:31

brkzzz napisał/a:

Ała, musiało boleć...


ciesze się że postawiłem samochód bezpiecznie bokiem i nie wleciałem w ogrodzenie :)

leszczu - Sro Lip 18, 2012 11:54

dobryziom napisał/a:
też mi się podobały :(

No to może kupić takie same ??

dobryziom - Sro Lip 18, 2012 12:07

leszczu napisał/a:
dobryziom napisał/a:
też mi się podobały :(

No to może kupić takie same ??


jak by sie dało to bym kupił tą jedna sztuke jednak nigdzie juz nie sa dostepne a czekanie az kiedys ktos na allegro wystwi nie ma sensu... wiec poszly w swiat.

Wojtek88 - Pią Lip 20, 2012 18:52

I jak tam Panie z tymi felgami, co wymyśliłeś? :)

ps

dobryziom - Nie Lip 22, 2012 22:01

myślę ze w przyszłym tyg. już wkleję fotki co wyszło :)

PS co myślicie o takim kolorze?


leszczu - Sro Lip 25, 2012 10:36

dobryziom napisał/a:
PS co myślicie o takim kolorze?

Jak dla mnie, to nawet, nawet wygląda. :grin:

dobryziom - Sro Lip 25, 2012 12:21

Do ciemnego auta mysle ze bedzie robić robote nie za oczojebne ale z charakterem :) tym bardziej na oz ultraleggera...
greg-si - Sro Lip 25, 2012 16:09

dobryziom napisał/a:
PS co myślicie o takim kolorze?

Fajny. Właśnie takie coś jest spoko. Nie wali po oczach a jak ktoś rzuci okiem to wygląda ciekawie :)

dobryziom - Sob Lip 28, 2012 12:45

Przyjechały felgi muszę je trochę ogarnąć bo zostały na nich kropki ze stopionych opon poprzedniego użytkownika :p Prezentują się tak:



Tylko teraz mam dylemat bo lakiernik na wakacjach przez 2 tyg... czekać czy zakładać strasznie kusi tym bardzie że czekają neova AD08 :)


Yog-Sothoth - Sob Lip 28, 2012 13:12

Ewentualnie możesz kupić PlastiDip i samemu pomalować ;) Jaki w końcu kolor będzie? Ten fiolet?
ArO - Sob Lip 28, 2012 13:12

dobryziom, zakładaj :twisted: i pokaż jak się prezentuja :)
Wojtek88 - Sob Lip 28, 2012 13:24

Super felgi, będą pasować! Lekkie pewnie są, co? ^^ Z opon będziesz zadowolony są świetne :mrgreen:
dobryziom - Sob Lip 28, 2012 21:33

Yog-Sothoth napisał/a:
Ewentualnie możesz kupić PlastiDip i samemu pomalować ;) Jaki w końcu kolor będzie? Ten fiolet?


nie nie ma być to porządnie :) zdecydowanie fiolet metalik.

[ Dodano: Sob Lip 28, 2012 21:32 ]
ArO napisał/a:
dobryziom, zakładaj :twisted: i pokaż jak się prezentuja :)


no tak ale za 2tyg. ściągać jednak poczekam :)

[ Dodano: Sob Lip 28, 2012 21:33 ]
Wojtek88 napisał/a:
Super felgi, będą pasować! Lekkie pewnie są, co? ^^ Z opon będziesz zadowolony są świetne :mrgreen:


zależ nie od ET koło 5,4kg