Zobacz temat - [R220sd] Klimatyzacja poraz kolejny..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220sd] Klimatyzacja poraz kolejny..

kurek - Pią Lip 13, 2012 10:18
Temat postu: [R220sd] Klimatyzacja poraz kolejny..
przeczytałem chyba wszystkie informacje nt klimatyzacji, ale u mnie problem jest inny.. do czujnika oleju dochodzi tylko 1 kabel :| , który idzie do sprężarki, czy jeśli od sprężarki wyprowadzę 1 kabel do akumulatora (+), a drugi do masy będzie działała? oczywiście jeśli jest sprawna sprężarka. Chcę ją sprawdzić przed zakupem czujnika.
mirwin - Pią Lip 13, 2012 11:32

Jeśli podłączysz + do sprężarki bezpośrednio z akumulatora to powinien zadziałać elektromagnes sprzęgła sprężarki (taki charakterystyczne pykniecie).
Jesli chodzi o czujnik oleju to ten, który ma wpływ na klimę (czujnik temperatury oleju) powinien mieć 2 kabelki i wcale nie ida do sprężarki.. Ten z 1 kabelkiem jest od ciśnienia oleju.

kurek - Pią Lip 13, 2012 11:59

aha czyli wypiąłem nie tą wtyczkę.. :D ten, który odpowiada za klimę jest przy filtrze oleju i mam rozumieć, że wychodzi w stronę koła? ten który wypiąłem wychodzi w górę
mirwin - Pią Lip 13, 2012 13:32

kurek napisał/a:
aha czyli wypiąłem nie tą wtyczkę.. :D ten, który odpowiada za klimę jest przy filtrze oleju i mam rozumieć, że wychodzi w stronę koła? ten który wypiąłem wychodzi w górę

Ten przy filtrze to ciśnienia oleju. Wyglada, że w 200 jest trochę inzcej niz w 400. Zrób tak, odepnij wtyczkę od tego co wychodzi w górę i zewrzyj styki we wtyczce od strony instalacji. Wtedy zobacz, czy sprężarka zadziała. W Rave ta wtyczka opisana jest jako C219 i ma 2 piny. Jak ja rozpiąłeś to nie będzie zasilania spręzarki.

kurek - Pią Lip 13, 2012 13:44

no właśnie o to chodzi, że ta, która wychodzi w górę ma 1 kabel, drugi wygląda jakby był wyjęty, a czujnik wygląda mi na ten od klimy (ale ma 1 pin, drugi może jest wyłamany?) chyba ktoś coś kombinował i bez elektryka się nie obejdzie
plemaster - Sob Lip 14, 2012 08:12

z tego co pamiętam to czujnik temperatury oleju od klimy nie ma żadnej wtyczki - po prostu wchodzi w niego kabelek. Obadaj ten temat: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=58961 wstawiłem tam zdjęcia gdzie jest czujnik.
kurek - Pon Lip 16, 2012 14:58

plemaster napisał/a:
z tego co pamiętam to czujnik temperatury oleju od klimy nie ma żadnej wtyczki - po prostu wchodzi w niego kabelek. Obadaj ten temat: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=58961 wstawiłem tam zdjęcia gdzie jest czujnik.


3 min roboty i klima działa :D dzięki, bardzo mi to pomogło bo wcześniej zlokalizowałem nie ten czujnik co trzeba :)

plemaster - Pon Lip 16, 2012 23:43

no i super świetnie ;)