Zobacz temat - [r420] Naprawa dmuchawy - nie rozumiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420] Naprawa dmuchawy - nie rozumiem

haxigi - Wto Lip 17, 2012 16:43
Temat postu: [r420] Naprawa dmuchawy - nie rozumiem
@EDIT:

witam. Więc przylutowałem wszystko jak trzeba i biegi I II i III działają tym samym tempem. IV natomiast szybciej się kręci. O co chodzi ? Moze to wina tych rezystorków że są RDC i RDO ?

~~~~~~~~~~~~~~

http://www.roverki.pl/zro...00-400-600.html

czytam ten artykuł ale nie rozumiem za bardzo jak połączyć te rezystorki.

skręcam dwa 5WR82 i dwa 5WR68 ze sobą w taki sposób:


i jak je przylutować ? tak ? :



Zdjęcia są w poradniku małe i niewyraźnie także wolę się zapytać.

bizon - Wto Lip 17, 2012 17:17

zlutuj druty oporowe i tyle cudow. a jak juz chcesz lutowac te rezystory to po pierwsze pisze tam wyraznie ze szeregowo wiec zdjecie nawet nie potrzebne, po drugie ze zdjecia wiecej widac niz z Twojego szkicu :D
haxigi - Wto Lip 17, 2012 19:02

szeregowo i równolegle to nie za bardzo wiem jak to jest :P ja właśnie ze zdjęcia nic nie wiem, a z obrazka bardziej rozumiem :P Jedną końcówką rezystorka do jednej blaszki, a drugą do drugiej ? Czy obie końcówki rezystorka do jednej blaszki ?
rafeque - Sro Lip 18, 2012 13:42

jak na pierwszym obrazku :razz:
haxigi - Sro Sie 22, 2012 20:31

ok poradziłem sobie, w sumie stare druciki skręciłem bez lutowania i wymiany na rezystorki i działa :D a jak się spierniczy to już wiem jak to połączyć i gitara :D

[ Dodano: Sro Sie 22, 2012 20:31 ]
witam. Więc przylutowałem wszystko jak trzeba i biegi I II i III działają tym samym tempem. IV natomiast szybciej się kręci. O co chodzi ? Moze to wina tych rezystorków że są RDC i RDO ?

leszczu - Czw Sie 23, 2012 20:44

Podbijam na prośbę haxigi.
IROLA - Czw Sie 23, 2012 21:50

W tym temacie na stronie pierwszej są zdjęcia kol. Robertus74 a na drugiej moje - może to Ci pomoże. Jeżeli "biegi " źle działają - raczej połączyłeś źle - kol. sTERYD w ww. temacie wytłumaczył zasadę działania (ostatni post - pierwsza strona).