Zobacz temat - [MG ZT] wysokie spalanie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] wysokie spalanie?

gandi84 - Sro Lip 18, 2012 16:29
Temat postu: [MG ZT] wysokie spalanie?
Zastanawia nie jakie spalanie ma MG zt 190. Kiedy jezdze po miescie wychodzi w okolicach 15 w trybiue miejskim, ok 10/11 na trasie mowa o benzynie. Kiedys komputer pokazal mi w korku spalanie 19.... nie wiem na ile to jest wiarygodne. czy jest to normalne spalanie dla 2.5? Filt mam nowy, swiece nowe, a oponki 18' 215 na 45.
kranik01 - Sro Lip 18, 2012 16:38

Możliwe, że masz uszkodzony któryś Vis, może sonda. Bez diagnostyki się nie obejdzie.

Jak coś to mam interface możesz podjechać do mnie to ci sprawdzę błędy za jakieś dobre piwko :)

mimo66 - Sro Lip 18, 2012 18:10

Mam "zwykłego" Rover-ka z silnikiem 2.5 i mi pali w mieście średnio 11,1 - 11,4/100km, oczywiście latem bo zimą to jakieś 14 i więcej.
W trasie gdy jadę spokojnie tzn.110-120 km/h spalanie mam 7,2 - 7,4/100km.

Oczywiście gdy wciskam niżej pedał gazu i ciągnę na wysokich obrotach to strach patrzeć na komputer :))

Najprościej to jedź na komputer, niech dokładnie zdiagnozuję silniczek i będziesz wiedział co jest grane.

gandi84 - Czw Lip 19, 2012 00:21

NO wlasnie mam OBD II i jedyny blad jaki pokazuje to otwartego obwodu pasów, bo cos tam odlaczylem jak wlaczylem z fotelem. Dziwi mnie to spore spalanie wlasnie.... ale no nie ukrywac lekkiej nogi tez nie mam. Gdzie szukac Visów? jak zlokalizowac czy sa sprawne czy nie? jeden Vis jest odczowalny gdy sie otwiera przy jakis 3 tys. wtedy czyc kopniecie do przodu, ale drugiego juz nie.

Kranik, kiedy masz wolny czas po wekendzie lub piatek pozniejsza porą?

Alex_Tom - Czw Lip 19, 2012 00:29

Gdzie szukać? Pod maską :mrgreen:
Tak poważnie, to taki kolektor czarny na środku silnika, coś co daje fajnego wyglądu dla silnika :wink:
Co tu gadać, poczytaj:
http://www.roverki.pl/zro...nikach-kv6.html

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757

Jeżeli chodzi o sprawdzenie działania to podpinać komputer trza i zobaczyć czy są błędy.

gandi84 - Czw Lip 19, 2012 00:31

To sie domyslam ze sa gdzies w poblizu kolektora, ale jak to wyglada oto mi chodzi i jak sprawdzic czy dzialaja obydwa. Poprzednio mialem mazde i widac byo czy dziala bo wygladaly jak gdzybki i widoczne bylo czy sie otwieraja czy nie a tu nie wiem jak jest dlatego pytam.
kranik01 - Czw Lip 19, 2012 03:50

Skoro błędów ci nie pokazuje, to mój też elm też raczej nic nie wskóra.

Przejedź się samochodem i kręć go do wysokich obrotów, jeśli nie ma problemów, żeby się wkręcić i wskazówka obrotomierza idzie bardzo szybko to vis power odpada.

mimo66 - Czw Lip 19, 2012 08:16

Jak w mieście kręcisz go cały czas powyżej 3tyś obr to nie bądź zdziwiony że chleje jak smok.
Zrób próbę i jeździj na niższych obrotach tak do 3tyś, jeżeli spalanie zejdzie do około 11,5/100 to wszystko ok.

Czy rozmiar opon masz taki jak podaje fabryka? Bo jeżeli masz większe i szersze to też będzie więcej palił.
Dodaj do tego niskie ciśnienie w kołach, wożenie gratów w bagażniku, otwarte okna podczas jazdy i już masz wyższe spalanie niż powinno być.

kranik01 - Czw Lip 19, 2012 09:56

gandi84 napisał/a:
Kiedys komputer pokazal mi w korku spalanie 19


Coś musi być nie tak.

gandi84 napisał/a:
a oponki 18' 215 na 45.


swój wpływ na pewno to ma, ale spalanie 15 litrów to raczej za dużo.

mimo66 napisał/a:
Jak w mieście kręcisz go cały czas powyżej 3tyś obr


Również zmieniam biegi między 3 a 3,5 tys i nigdy takiego spalania nie miałem

mimo66 - Czw Lip 19, 2012 10:36

Miałem na myśli kręcenie do 5tyś i więcej. co i mi czasami się zdarza i wtedy faktycznie spalanie idzie mocno do góry.
Nie zmienia to faktu że trzeba się podpiąć i sprawdzić na kompie.

Mając samochodzik usportowiony ciężko jeździć jak emeryt Skodą 105L :mrgreen:

kranik01 - Czw Lip 19, 2012 10:57

mimo66 napisał/a:
Mając samochodzik usportowiony ciężko jeździć jak emeryt Skodą 105L


Tak to prawda, szczególnie, że samochodzik lubi trochę poszaleć, od razu robi się taki radośniejszy :)

siekiera - Czw Lip 19, 2012 16:17

ja kupilem jakos 5 dni temu 75tke z 2.5 v6 i latam nim naprawde wolno i ali mi 14 okolo tak pokazuje w danej chwili bo cos nagrzebalem w diagnostyce i okazuje mi chyba teraz chwilowe ale nawet jak stoje pokazuje mi 14 l dlaczego tak?
kranik01 - Czw Lip 19, 2012 16:30

przyczyn większego spalania może być bardzo wiele, wymieniałeś świece, przewody, filtry?

Ale najczęstsza przyczyna jest uszkodzony, któryś vis. Jedź na diagnostykę, ewentualnie kup tester vis (ktoś z forum sprzedaje ), naprawą w naprawdę dobrej cenie zajmuje się kolega dzieju :

http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924

siekiera - Czw Lip 19, 2012 16:41

A powiedz mi jak dziala na komputerze te chwilowe spalanie bo jak kiedys mialem w aucie takie cos tak jak np stalem to bylo tam 0.5 a ty pokazuje 14l to on tyl pali na postoju bo nierozumiem a jak jest jakis vis uszkodzony to po czym to jeszce moge poznan i jak to sie naprawia?[/quote]
mimo66 - Czw Lip 19, 2012 17:55

Wejdż na chwilowe spalanie i przytrzymaj przycisk aż pokażą się zera, puść i już cyferki idą do góry.
siekiera - Czw Lip 19, 2012 17:57

No wlasnie zrobilem tak i jest mozliwe ze na postoju pokazuje 14l bo troche tego nie rozumiem:(
kranik01 - Czw Lip 19, 2012 18:00

raczej to jest 1,4 litra
siekiera - Czw Lip 19, 2012 18:03

na tym gornym kompie pokazuje mi np 14.1 czy tam 13.9 ja stoje i to mknie ciekawi nie traccie do mnioe cierpliwosci bo naprawde jestem z tym autem zielony i musze to jakos ogarnac dzieki wam
kranik01 - Czw Lip 19, 2012 18:06

w kwestii tego wyświetlacza Ci nie pomogę bo nie mam komputera pokładowego.

Moja rada jest taka - wybierz się na diagnostykę, albo kup sobie na allegro interface za 50 zł nazywa się elm :)

siekiera - Czw Lip 19, 2012 18:08

Bo to chyba jest raczej nie realne zeby tele mi auto palilo na postoju:P a gdzie moge znales tlumaczenie i znaczenie tych komunikatow na kompie?
gacek189 - Czw Lip 19, 2012 18:24

Jeśli chodzi o to co wyświetla komp to :
1. przebieg dzienny trip 2
2. zasięg na paliwie które jest aktualnie w zbiorniku
3. średnie zużycie paliwa
4. średnią prędkość
5. alert o przekroczeniu ustawionej prędkości.

Dodatkowo wszelkie informacje n/t stanu auta które w normalnych licznikach sa w górnym polu z ikonami:
1. otwarte drzwi
2. światło tylne
3. trakcja
4. klocki hamulcowe
5. przepalone żarówki (tytaj pojazuje dokładnie która padła poprzez rysunek auta i opis)
6. itd....

automechanik - Czw Lip 19, 2012 19:43

siekiera, to nie jest spalanie chwilowe tylko średnie, jeśli masz komputer sterowany przyciskiem na dżwigni kierunkowskazów i przełącznika świateł długie-krótkie to wskazuje średnie zużycie paliwa od ostatniego resetu (resetuje się trzymając przycisk wciśnięty przez około2-3sekund dla wartości wyświetlanej na ekranie wyświetlacza),zasięg na paliwie w zbiorniku, średnią prędkość, ilość przejechanych kilometrów , limit predkości o ile jest ustalony
Aragorn - Czw Lip 19, 2012 19:51

siekiera napisał/a:
Bo to chyba jest raczej nie realne zeby tele mi auto palilo na postoju:P a gdzie moge znales tlumaczenie i znaczenie tych komunikatow na kompie?


...zużycie to ilość spalonego paliwa w stosunku do pokonywanych km więc jeśli auto chodzi na biegu jałowym zużywa paliwo a nie pokonuje km więc cały czas będzie rosło średnie zużycie wraz z długością postoju aż do jakichś absurdalnych liczb :-) ...więc wskazania są prawidłowe może nawet pokazać spalanie 100/100 :-)

gandi84 - Czw Lip 19, 2012 20:10

No to by sie gadzalo z tym co mowisz, ja tez sie zastanawialem po resecie czmu spalanie na jalowym ejst tak wysokie, ale dalszymc iagu nie dostalem indformacji w jaki sposob sprawdzic czy Vis zyje czy nie. Zakupilem OBD II ELM na lacze bezpzewodowe z androidem. Ale poza poduszka nie mam zadnego bledu.... a spalanie ejst za wysokie. swiece wymienione, filtr nowy.
kalixt - Czw Lip 19, 2012 20:14

gandi84 napisał/a:
dalszymc iagu nie dostalem indformacji w jaki sposob sprawdzic czy Vis zyje czy nie.


Było...

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=658387

gandi84 - Czw Lip 19, 2012 20:20

Ahhh fakt czytalem to:) dzieki jeszcze raz:)
siekiera - Czw Lip 19, 2012 20:49

No ok to jak mogę sprawdzic za pomoca komutera ile naprawde pali na Postoju czy w trackcie jazdy czy wyswietlanie ile zostalo kilometrow to pokonania na paliwie jest prawidlowe? juz nic z tego nie rozumiem sorry:)

[ Dodano: Czw Lip 19, 2012 20:49 ]
Juz wszytko wiem :) A jest mozliwosc srawdzenie w komie salanie chwilowe

haszczyc - Czw Lip 19, 2012 23:20

moment ale czy gandi84, sprawdzałeś spalanie poprzez tankowanie do pełna i sprawdzenie tak na prawdę ile ci pali? gdyż może masz przestawiony współczynnik korekcji zużycia paliwa i może ci zawyżać spalanie w komputerze:) więc sprawdź spalanie poprzez tankowanie do pełna przejechaniu około 200km i znów zatankuj i przelicz ile ci spalił ;) oczywiście wyzeruj spalanie w komputerze, wtedy porównaj spalanie z średnim spalaniem w komputerze
gandi84 - Czw Lip 19, 2012 23:45

Oki otworzylem pierwszy Vis ten do ktorego jest lepszy dostep. Byl juz robiony lub czyszczony bo byl zalozony na silikonie i mial poulamywane zaczepy pokrywy. byl suchy w srodku, do drugiego jest gorszy dostep i tez pozno bylo wiec pokukam jutro. co do spalania dobry pomysl:)
rafalmis1 - Pią Lip 20, 2012 07:13

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=702668
Tu masz kolego link do oferty zakupu układów sprawdzających Vis-y

http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
Tutaj masz na wszelki wypadek klubowicza który naprawia nasze nieszczęsne silniczki kolektora

kalixt - Pią Lip 20, 2012 08:14

Cytat:

http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
Tutaj masz na wszelki wypadek klubowicza który naprawia nasze nieszczęsne silniczki kolektora


Polecam kolegę u mnie dał rade :)
Poza tym dzieju często udostępnia tymczasowe silniczki na czas naprawy Twoich, oczywiście za kaucją.