Zobacz temat - [R414] Początki WIEJSKIEGO tuningu wizualnego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R414] Początki WIEJSKIEGO tuningu wizualnego

KATwawa - Sro Lip 18, 2012 18:15
Temat postu: [R414] Początki WIEJSKIEGO tuningu wizualnego
Kilka rzeczy jakie postanowiłem zrobić w swoim poczciwym Roverku.
Może nic nadzwyczajnego ale mi sie podoba i chciałem się podzielić wypocinami:)

A więc zaczęło sie od lamp, wstawiłem listwę LED pod klosze, efekt jak widać, że osób mrygało mi światłami, że niby nie mam włączonych świateł, są teraz włączone razem z mijania( przeglądy przechodzi uprzedzając pytania)



Strasznie mi przeszkadzało brak podświetlania schowka, więc poszły ledy(zostało trochę z lamp :)
A oto efekt :



Kolejna sprawa to ozdobne listwy chrom wokół szyb, strasznie mi się podobają, postanowiłem też takie mieć. Problem w tym, że naklejkom nie wierze a chrom w sprayu wygląda mało autentycznie. Zdecydowałem się jednak na spray, tylko, że 3 warstwy i w miarę możliwości wypolerowanie powierzchni i nałożenie bezbarwnego.Zdjęcie po malowaniu 3 krotnym zostało jeszcze wypolerowanie i pomalowanie bezbarwnym.



W między czasie zmiana filtru na stożek, tak wiem dolot powinien być z zimnego powietrza, ale z silniczka 1.4 nie zrobię nigdy demona mocy więc spadek o 2-4KM nie przeszkadza mi a efekt wizualny i dźwiękowy jest fajny .

Zmiana oświetlenia zegarów i dodanie kontrolki włączenia wiatraka.


Kolejny mod, to okleina drewnopodobna.Jako że materiał fajny w planach oklejenie oryginalnych listew, myślę, że rozjaśni to wnętrze, oklejenie wnęki zegarów i myślę nad zerwaniem weluru z boczków i też oklejenie drewnem.



Ostatnio dzień wolny poświęciłem na zrobienie gałki zmiany biegów. Wiem, że już na allegro nie ma, a jak były to też w nieprzystępnej cenie, a nie zamierzam do auta za kilka tyś wkładać nie wiadomo ile więc....Projekt i wykonanie własne :)



Podświetlanie lepiej wygląda, tylko d..a fotograf :)

leszczu - Sro Lip 18, 2012 18:21

Nie wszystko mi się podoba, ale to twoje auto i tobie ma się podobać. :grin:
ArO - Sro Lip 18, 2012 19:19

to "drzewo" jest paskudne moim zdaniem i czemu to autko stoi jeszcze na stalowych felgach?!
rafalmis1 - Sro Lip 18, 2012 19:23

Gala zmiany biegów z drewna czy jakoś oryginalna oklejona?
KATwawa - Sro Lip 18, 2012 20:52

Alusiów nie było w komplecie i jakoś mi sie nie spieszy z zakupem, co do okleiny to wzór jest bardzo podobny do oryginału, tyle że kilka tonów jaśniejsze. Rzecz gustu mi się akurat takie jasne desenie podobają:)
Co do gały, nie jest to okleina tylko drzewo, o ile dobrze pamiętam debina

tuners - Sro Lip 18, 2012 21:50

Może stalówki drewnem okleić :lol: i ledami bębny podświetlić
a tak serio to ostatnio coś w złą stronę wszystko idzie :roll:

KATwawa - Sro Lip 18, 2012 22:14

Jak widzę kolega ma doświadczenie w oklejaniu tylko na masce zabrakło towaru :D
A tak poważnie to do końca nie rozumiem co masz na myśli, każdy spełnia swoje pomysły, a że nie są one akurat zgodne z Twoją wizją to cóż.... życie :)

KNA - Sro Lip 18, 2012 22:49

Ja pojadę po kolei:
- listwy led - jak dla mnie WT, nie mają homologacji jako światła do jazdy dziennej, więc do niczego nie przydatne, efekt wizualny też żaden bo świecą razem ze światłami mijania, ja kupiłbym porządne światła do jazdy dziennej, na pewno wyglądały by dużo lepiej i spełniały jakąś rolę w aucie;
- podświetlany schowek - tu nie mam sie do czego przyczepić, mod na plus
- ramka "chromowana" - fajnie by wyglądała jak byłaby tylko dookoła wszystkich szyb, a nie każdej z osobna, bo co za dużo to i świnia nie zje;
- filtr stożkowy - tu też twoja wola, ale jeśli już miałbym jakiś wstawiać to wybrał bym inny, bo ten chromowany raczej do niczego pod maską nie pasuje, ale najważniejsze to to, że przed jego założeniem najpierw porządnie wyczyściłbym komorę silnika, a nie wsadzał takie "świecidełko" do brudu;
- zegary - jak dla mnie dyskoteka i bez gustu, ale każdy ma gust inny;
- okleina drewnopodobna - fajnie wygląda całość w drewnie, ale do tego wnętrza lepiej pasowało by jakieś ciemne;
- gałka - bardzo fajna, ale też powinna być ciemna;
- czerwone pokrowce na fotelach (tak myślę, że to pokrowce) - też nie pasują do niczego, chyba że do gaśnicy.

Ja na twoim miejscu, zamiast ładować kasę w takie duperele, uzbierałbym kasę na jakieś fajne felgi np. 16-stki, bo od tego zaczyna się jakikolwiek tuning (jeszcze nie widziałem tuningowanego auta na brudnych stalówkach) i porządnie wypucował auto. Jak dla mnie czyściutkie auto na ładnych felach to jest coś za czym zawsze się obejrzę, nawet jeżeli będzie to Tico (w końcu o to chodzi w tuningu). Natomiast z jakiegoś udziwnionego na siłę auta można się tylko pośmiać. Oczywiście jest to tylko moja opinia i jeżeli chcesz brnąć dalej w to co już zacząłeś, pokazywać to na forum i Ci się to podoba, to proszę bardzo, w końcu to twoje auto, ale musisz się liczyć, że przedstawiając swoje auto publicznie krytyka może się pojawić.

pelson91 - Sro Lip 18, 2012 22:53

popieram KNA w całej rozciągłości jego wypowiedzi ;)
brkzzz - Czw Lip 19, 2012 02:11

Jak wyżej :wink:
tuners - Czw Lip 19, 2012 05:53

Nie chcialem byc az tak szczery ale widze coraz wiecej zaczyna roverkow atakowac tanie allegro typu top gun ledy na cala wysokosc i szerokosc na swieta niektore rzeczy pasuja ale na choince nie w samochodzi

Co do mnie takk folii w tym miejscu zabraklo urwala sie niewiadomo czemu folia orafol 960 car wrap czy jakos tak ale to byl pierwszy element oklejany mimo wszystko stiker na masce ze wszystkich najlepiej wyglada ja ciagle cos przerabiam i dopiero jak wszystko skoncze to pokaze calosc na forum publicznym
Jak dla mnie szczytem dobrego smaku i elegancj tuningu to mg zr euro smooth jak ktos chce wklepie w google i znajdzie samochod na ktorym glownie sie wzoruje

Pływak - Czw Lip 19, 2012 07:51

To z tuningiem wizualnym nie ma za wiele wspólnego. Jakieś tanie badziewne gadżety z allegro tak wiec proponuje moderacji temat przenieść do działu "nasze auta" i tam niech się właściciel chwali "modyfikacjami", a ten dział zostawmy dla tematów które mają cos wspólnego z prawdziwym tuningiem.
rovek - Czw Lip 19, 2012 08:23

Co jak co ale mi się bardzo podoba fura tunersa, ten sticker z maski daje mu bardzo dużo uroku. Sam bym sobie tak zrobił ale zastanawiam się czy do dwusetki będzie pasować i czy tuners nie posądzi mnie o kopiowanie. :wink:
tuners - Czw Lip 19, 2012 09:06

O kopiowanie raczej nie ale jak dal przyklad tasiora nie koniecznie do kazdego to pasuje u mnie w czrnym macie troche by bez tego bylo pusto
KATwawa - Czw Lip 19, 2012 09:11

OK przyjąłem słowa krytyki. Jak dla mnie Rover, to tak jak kiedyś fiat126p, tani samochodzik do zabawy:)
Moderator niech przeniesie do właściwego działu.

bizon - Czw Lip 19, 2012 09:12

KATwawa napisał/a:
są teraz włączone razem z mijania( przeglądy p

To po co wogole te ledy
KATwawa napisał/a:
Kolejna sprawa to ozdobne listwy chrom wokół szyb

tez mam listwy wokol szyb ale tak jak tu ktos wspomnial, tylko ramka wokol calych szyb a nie kazda z osobna
KATwawa napisał/a:
Kolejny mod, to okleina drewnopodobna

kurde, kazdy zaklada drewno, a ja drewno zamieniam na czarny

rovek - Czw Lip 19, 2012 10:33

tuners napisał/a:
O kopiowanie raczej nie ale jak dal przyklad tasiora nie koniecznie do kazdego to pasuje u mnie w czrnym macie troche by bez tego bylo pusto

No właśnie, a z granatowego ciężko coś ukręcić, więc będzie raczej clean. Tak naprawde nie widziałem tasiora dwusetki, ale fakt, ten sticker tam nie pasuje.

bizon napisał/a:
kurde, kazdy zaklada drewno, a ja drewno zamieniam na czarny

Ja też wywaliłem bo kurde, tak naprawdę to drewno do niczego nie pasuje, poza tym to nie drewno.

slax - Pią Lip 20, 2012 18:39

KATwawa napisał/a:
Jak dla mnie Rover, to tak jak kiedyś fiat126p, tani samochodzik do zabawy:)
tu żeś mnie bracie zasmucił :/ szkoda, że ludzie tak postrzegają tę markę
rovek - Pią Lip 20, 2012 18:48

slax napisał/a:
KATwawa napisał/a:
Jak dla mnie Rover, to tak jak kiedyś fiat126p, tani samochodzik do zabawy:)
tu żeś mnie bracie zasmucił :/ szkoda, że ludzie tak postrzegają tę markę

Jasne, najlepiej założyć maskę aby nie było widać emocji. KATwawa to taki śmieszek, wyśmiewa tuning pomysłu innych osób, a sam nic lepiej nie potrafi zrobić i nie ma gustu, co widać wyżej.

KATwawa - Pią Lip 20, 2012 19:58

rovek napisał/a:
slax napisał/a:
KATwawa napisał/a:
Jak dla mnie Rover, to tak jak kiedyś fiat126p, tani samochodzik do zabawy:)
tu żeś mnie bracie zasmucił :/ szkoda, że ludzie tak postrzegają tę markę

Jasne, najlepiej założyć maskę aby nie było widać emocji. KATwawa to taki śmieszek, wyśmiewa tuning pomysłu innych osób, a sam nic lepiej nie potrafi zrobić i nie ma gustu, co widać wyżej.

Gust to rzecz indywidualna, emocji brak, bo to co robię robię dla siebie, co do wyśmiewania to tylko żart, na poważnie uważam, że autko kolegi świetnie się prezentuje, co do kwestii czy umiem czy nie to chyba nie ta droga, tu kwestia finansowa,czy użyje profesjonalnych materiałów czy tanich podróbek, nie widzę sensu do samochodu za kilka tyś wkładać kilkanaście aby było profesjonalnie, doskonale zdaję sobie sprawę, że to Rover i raczej już nie sprzedam go, bo sam kupując sprzedawca prawie prosił mnie abym go kupił. Więc jaki sens inwestycji?
To co zrobiłem kosztowało mnie hmm ok 80zł? i kilka czteropaków tyskiego
Wybaczcie za porównanie Rovera do malucha, chodziło mi tutaj głównie o aspekty cenowe, tani samochód do zabawy, nie "oszpeciłbym" auta za normalne pieniądze.
Ależ burze wywołałem sorrki :)

KNA - Pią Lip 20, 2012 21:55

KATwawa napisał/a:
nie "oszpeciłbym" auta za normalne pieniądze

To znaczy za ile? 50 000zł? Dla wielu ludzi auto za 5-10 tyś. jest autem za normalne pieniądze. Wejdź na jakieś forum tuningowe i zobacz jakie w większości auta są poddawane profesjonalnym modyfikacjom (których koszt przekracza kilkukrotnie albo i lepiej wartość auta). Takie do około 10-15tyś., czy kilkuletnie za 30-50tyś. To co do tej pory zrobiłeś na pewno nie można nazwać tuningiem (tak jak to zrobiłeś w temacie), ale już Wiejskim Tuningiem jak najbardziej. Tutaj daję Ci link do tematu, w którym możesz zobaczyć (o ile nie widziałeś) jak można z głową upiększyć, za nieduże pieniądze (bo sądzę, że właściciel nie wydał na to milionów) tani (jak dla Ciebie) samochód jakim jest Rover:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=80386
To można nazwać TUNINGIEM WIZUALNYM i powiem szczerze, że na pewno 100 razy bardziej wolałbym się obejrzeć za tą 600-tką, niż za np. nowszym Passatem za 30-40tyś.
Sorki za szczerość, ale z natury mówię to co myślę i nie owijam w bawełnę.

KATwawa - Sob Lip 21, 2012 00:33

Roverek z linku ładny radość właściciela pewnie też nieziemska, co do kasy jaka włożył, nie chcę się zastanawiać. Ale cóż to za radość wstawić do warsztatu auto, wrócić za kilka dni i podpisać fakturę? Tym się tak jaracie? jak będzie sprzedawał samochód to ile więcej za te kapcie czy soczewki dostanie?. I tak potwierdzam twoją opinię wiejski tuning za grosze, jest gościu ma dzień wolny, ma browarka wchodzi do garażu i rzeźbi, jest efekt jest zadowolenie ze się samemu coś tam zrobiło. Pojawiła się dodatkowa satysfakcja w postaci waszego zgorszenia niesmakiem, choć efekt niezamierzony :) Co by jednak zmniejszyć napięcie zmienię tytuł, choć lepiej aby jakiś admin skasował post aby oczy nie bolały:)
Ps. Ktoś wspomniał o paskudnych czerwonych pokrowcach, cóż w Biedronce były za 19.99 i szły jak świeże bułeczki wiec został tylko kolor czerwony, przy następnej promocji kupie niebieskie bo te już za bardzo cementem upaćkane:)

KNA - Sob Lip 21, 2012 01:06

KATwawa napisał/a:
Ale cóż to za radość wstawić do warsztatu auto, wrócić za kilka dni i podpisać fakturę?

Tyle, że właściciel zlecił tylko zamontowanie soczewek do reflektorów, a nie przerobienie całego auta.
KATwawa napisał/a:
Jak będzie sprzedawał samochód to ile więcej za te kapcie czy soczewki dostanie?.

Na pewno trochę więcej dostanie, albo sprzeda auto bez felg. Poza tym ładnie zrobione, wyróżniające się auto dużo szybciej sprzeda się niż seria, seria natomiast dużo szybciej sprzeda się niż cyrk na kółkach.
KATwawa napisał/a:
I tak potwierdzam twoją opinię wiejski tuning za grosze, jest gościu ma dzień wolny, ma browarka wchodzi do garażu i rzeźbi, jest efekt jest zadowolenie ze się samemu coś tam zrobiło.

My chyba inaczej rozumiemy pojecie tuningu wizualnego. Ja zawsze myślałem, że ma on na celu poprawienie wyglądu seryjnego auta i nie oszukujmy się, każdy robi to na pokaz. Natomiast z twojej wypowiedzi wnioskuję, że najważniejsze jest, żeby tylko coś przerobić, nie ważne czy dobrze czy nie, czy ładnie czy nie, byleby było przerobione.
KATwawa napisał/a:
Pojawiła się dodatkowa satysfakcja w postaci waszego zgorszenia niesmakiem, choć efekt niezamierzony

Tutaj tylko pokazałeś jak płytkim człowiekiem jesteś. Większość ludzi na tym forum krytykując coś, stara się pomóc i doradzić. Gdyby mi 10 osób powiedziało, że coś jest brzydkie i nie pasuje to bym poważnie zastanowił się nad zmianą, bo prawdopodobnie inni ludzie tez tak myślą, a nie jeszcze się z tego cieszył i miał satysfakcję.
To chyba na tyle (przynajmniej na razie :twisted: ).
KATwawa napisał/a:
Ps. Ktoś wspomniał o paskudnych czerwonych pokrowcach, cóż w Biedronce były za 19.99 i szły jak świeże bułeczki wiec został tylko kolor czerwony, przy następnej promocji kupie niebieskie bo te już za bardzo cementem upaćkane:)

Tak, to też byłem ja :twisted: .

bizon - Sob Lip 21, 2012 08:59

Cytat:
To co zrobiłem kosztowało mnie hmm ok 80zł? i kilka czteropaków tyskiego

ale nikt nie wysmiewa Cie tu za niskie koszty, kazdy inwestuje tyle ile ma. dalismy Ci rady co mozna by zmienic tez niskim kosztem np zegary w jednym kolorze, ramki chrom wokol calej szyby, inny kolor pokrowcow, a i dzienne z homologacja tez nie sa drogie

brkzzz - Sob Lip 21, 2012 16:27

KATwawa napisał/a:
Co by jednak zmniejszyć napięcie zmienię tytuł

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KATwawa - Sob Lip 21, 2012 23:24

bizon napisał/a:
Cytat:
To co zrobiłem kosztowało mnie hmm ok 80zł? i kilka czteropaków tyskiego

ale nikt nie wysmiewa Cie tu za niskie koszty, kazdy inwestuje tyle ile ma. dalismy Ci rady co mozna by zmienic tez niskim kosztem np zegary w jednym kolorze, ramki chrom wokol calej szyby, inny kolor pokrowcow, a i dzienne z homologacja tez nie sa drogie

Cóż moje buntownicze podejście nie pozwala mi iść za standardami, myślisz, że to przypadek że zegary mają rożne kolory? uprzedzę pytanie, nie nie zabrakło mi diod tego samego koloru:)
Widzicie są ludzie którzy klonują pomysły innych i robią wszystko pod szablon, ja do nich nie należę, co ciekawe wśród moich znajomych znalazło się już kilka osób które chcą zapłacić za podobne oświetlenie zegarów. Z tego co widzę, zacne grono forumowiczów ma dość sztywne zasady co do wyglądu Roverka, a szkoda bo nie widzę tu indywidualistów, którzy są w stanie tworzyć coś nowego a nie xerować kolejne autka. Czy nie wydaje sie wam nudne, że jak okleina to marki xxx i wzór yyy i żaden inny, światła do jazdy dziennej koniecznie w e wnęce halogenów marki xxx. Jak widzę po fotkach to prawie wszyscy maja śliczne chromowane kółka wokół liczników i pokręteł od ogrzewania, ale już nikt nie pomyślał aby nie wiem przemalować je lub wymyślić coś innego. Ja mam w planach mieć takie tylko że z pleksi i podświetlone poświatą, i zapewne będzie to w waszych oczach kolejna "choinka" :) Ale nikogo nie bulwersuje, że kupuje tandetę na allegro za 39 i 59zł.Bo przecież wszyscy tutaj to mają :) Czy to nie jest płytkie jak ktoś mi to zarzucił?
Chyba powinienem zostać przy poradach technicznych:P

rovek - Nie Lip 22, 2012 00:26

To ty wszcząłeś wojne obrażając markę, a forum skupia jej wielbicieli, co jest oczywiste, a teraz obrażasz forumowiczów. Dlatego też proponuję abyś napisał petycję do moderatorów o usunięcie postów nie odnoszących się bezpośrednio do twojego tematu, a sam temat wstawić do działu nasze auta i tam ukazuj swoją twórczość i bez wojen.

KATwawa napisał/a:
Z tego co widzę, zacne grono forumowiczów ma dość sztywne zasady co do wyglądu Roverka, a szkoda bo nie widzę tu indywidualistów, którzy są w stanie tworzyć coś nowego a nie xerować kolejne autka.

Jest wielu indywidualistów, obejrzyj sobie galerie klubowiczów, gwarantuje że znajdziesz w niej nie jeden samochód który ci sie spodoba.
Może dla ciebie indywidualizm to spojlery, lambo doorsy czyli agresywny i kontrowersyjny temat ale do roverów to nie pasuje, to samochody z klasą, do ich tuningu trzeba podejść z wyczuciem, trzeba mieć pomysł i motyw, to nie japońce, do których wszystko pasuje.

Harry - Nie Lip 22, 2012 22:38

KATwawa napisał/a:
Z tego co widzę, zacne grono forumowiczów ma dość sztywne zasady co do wyglądu Roverka

wejdz na forum astry-g to sie dowiesz co to znacza sztywne zasady.
Założyłeś temat co o tym myslimy, wieć każdy wypowie sie na ten temat.
To, że Tobie się podoba to ok. Twoje auto. o gustach sie nie mowi.
Co do listwy led. jeżeli masz je razem z mijania to mogą Ci zabrać dowód, bo nie mają homologacji i świecą razem z pozycjami/mijanymi(światła do jazdy dziennej powinny gasnąć Natomiast kiedy chcesz mieć światła do jazdy dziennej jest dużo fajnym modeli różnych firm i nie musisz ich montować w halogeny. Większośc tak montuje,ponieważ wyglada to estetycznie i jest miejsce.
O okleinie mysle, iż ładny jasny odcien drewna.
Jeżlei chodzi o licznik to jeśli cały będzie w zieleni to sądze,że nawet ładnie może to wygladać, listwy chrom wszystko zalezy od tego jak je połączyłeś. Ostatnio widziałem audi,gdzie cały grill i przo byl w takiej listwie-kiepsko to wyglądało.

KATwawa - Nie Lip 22, 2012 23:00

rovek napisał/a:
To ty wszcząłeś wojne obrażając markę, a forum skupia jej wielbicieli, co jest oczywiste, a teraz obrażasz forumowiczów.

Proszę czytać ze zrozumieniem, nie obrażam marki Rover bo sam lubię ten samochód, to że porównałem go do "malucha" tyczyło się tylko kwestii finansowej, iż jest to tanie auto przy którym można pofantazjować, tak jak kiedyś przy 126p.
Także w żadnym zdaniu nie miałem na celu obrażania kogokolwiek, jednak na żarty w stylu " oklej felgi okleiną" odpowiadam podobnym żartem. Nikogo nie obrażałem za wyrażenie negatywnej oceny samochodu, jesli jednak ktoś wchodzi na moją osobę odpłacam tym samym.
rovek napisał/a:
Może dla ciebie indywidualizm to spojlery, lambo doorsy czyli agresywny i kontrowersyjny temat ale do roverów to nie pasuje, to samochody z klasą, do ich tuningu trzeba podejść z wyczuciem, trzeba mieć pomysł i motyw, to nie japońce, do których wszystko pasuje

I tu się właśnie zupełnie mijamy z oceną co do Roverka pasuje a co nie.

Ostatnia wypowiedz Harrego jest jak najbardziej trafna , bez osobistych pretensji, jasne i rzeczowe podejście do oceny. Takich wypowiedzi oczekiwałem.

bizon - Pon Lip 23, 2012 08:48

KATwawa napisał/a:
óż moje buntownicze podejście nie pozwala mi iść za standardami, myślisz, że to przypadek że zegary mają rożne kolory? uprzedzę pytanie, nie nie zabrakło mi diod tego samego koloru:)
Widzicie są ludzie którzy klonują pomysły innych i robią wszystko pod szablon, ja do nich nie należę, co ciekawe wśród moich znajomych znalazło się już kilka osób które chcą zapłacić za podobne oświetlenie zegarów. Z tego co widzę, zacne grono forumowiczów ma dość sztywne zasady co do wyglądu Roverka, a szkoda bo nie widzę tu indywidualistów, którzy są w stanie tworzyć coś nowego a nie xerować kolejne autka. Czy nie wydaje sie wam nudne, że jak okleina to marki xxx i wzór yyy i żaden inny, światła do jazdy dziennej koniecznie w e wnęce halogenów marki xxx. Jak widzę po fotkach to prawie wszyscy maja śliczne chromowane kółka wokół liczników i pokręteł od ogrzewania, ale już nikt nie pomyślał aby nie wiem przemalować je lub wymyślić coś innego. Ja mam w planach mieć takie tylko że z pleksi i podświetlone poświatą, i zapewne będzie to w waszych oczach kolejna "choinka" :) Ale nikogo nie bulwersuje, że kupuje tandetę na allegro za 39 i 59zł.Bo przecież wszyscy tutaj to mają :) Czy to nie jest płytkie jak ktoś mi to zarzucił?
Chyba powinienem zostać przy poradach technicznych:P

Jejku to po cholere ludzie wstawiacie zdjecia z pytaniem co sadzicie, jak pozniej urazeni ze ktos im podsunal inny pomysl. wstawiles jak mowisz "cos nowego" bo Tobie sie tak podoba, innym podoba sie tak jak ma wiekszosc i kazdy wyrazi swoja opinie.
zgadzam sie natomiast ze zarzucanie tanich podrobek jest bez sensu, kazdy inwestuje tyle na ile go stac. oczywiscie pod warunkeim ze z tymi duperelkami sie nie przesadza. a jesli ktos zarzuci ze duperelami z allegro to nie tuning to niech sie wypowie czy te ledy co wstawia w zegary to porzadne diody czy tez takie z allegro za 1,20