Zobacz temat - [R200 1.4 8v] uciekający prąd
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 8v] uciekający prąd

kmisiowy - Czw Lip 19, 2012 16:28
Temat postu: [R200 1.4 8v] uciekający prąd
Witam, wprawdzie nie jestem posiadaczem R200 ale moja Mama już owszem :)
Od dłuższego czasu borykamy się z problemem prądu. Samochód był już u 3-4 różnych elektryków i każdy niby robił ale chyba nie do końca.
Oto objawy: gdy jest sucho, gorąco, mróz -30* itd to samochód odpala bez problemów zawsze za pierwszym razem. Problem pojawia się gdy są obfite opady deszczu - wtedy zazwyczaj nigdy nie odpala i przy dłuższych opadach rozładowuje się akumulator. Dzisiaj podczas burzy i wjechaniu w kałuże zgasł po czym po kilku przekręceniach odpalił....
ma ktoś jakieś pomysły?
dzieki za wskazówki.
pozdrawiam

leszczu - Czw Lip 19, 2012 16:31

kmisiowy napisał/a:
Dzisiaj podczas burzy i wjechaniu w kałuże zgasł po czym po kilku przekręceniach odpalił....
ma ktoś jakieś pomysły?

100% cewka. :wink:

kmisiowy - Czw Lip 19, 2012 17:22

a jest to możliwe że przez cewke ucieka prąd i nie mogę odpalić auta jak mocno pada??
leszczu - Czw Lip 19, 2012 17:41

kmisiowy napisał/a:
i nie mogę odpalić auta

Kręci rozrusznikiem ??

kmisiowy - Czw Lip 19, 2012 17:48

kręci ale nie chce odpalić....
leszczu - Czw Lip 19, 2012 17:56

kmisiowy napisał/a:
kręci ale nie chce odpalić....

No to cewka ;)

Steff - Pią Lip 20, 2012 19:39

Też bym obstawiał cewkę. Miałem podobną historię w R111. Po wjechaniu w wodę gasł natychmiast. Chwila przerwy, osuszenie i już ok. To momentu aż już wcale nie zapalił. Wymiana cewki (150zł) i przeniesienie jej w bardziej niedostępne miejsce dla wody, rozwiązało problem dożywotnio :mrgreen:
kmisiowy - Pon Lip 23, 2012 09:56

wymieniłem cewke. dostęp i wymiana bez problemów. wczoraj troche popadało i samochód odpalił wec jest ok. poczekam jeszcze na jakas wieksza ulewe i wtedy zobacze. musze jeszcze kable wymienic bo sa w słabym stanie.
dzieki za pomoc.
pozdr