Zobacz temat - [MG ZR 160] Pompa paliwa nie zalacza sie co jakis czas
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Pompa paliwa nie zalacza sie co jakis czas

rieger - Sob Lip 21, 2012 23:41
Temat postu: [MG ZR 160] Pompa paliwa nie zalacza sie co jakis czas
Witam mam maly problem z pompa paliwa, moze ktos mnie kopnie akurat w dobrym kiedunku :mrgreen: Otoz pompa sama w sobie dziala tylko co ktorys raz (dzieje sie to losowo wg mnie) wogole sie nie zalacza, wiec odpalam awaryjnie na gazie i lapie od razu. Potem np po przejechaniu paru km gasze ide np so sklepu wracam i pompa zas dziala. Dzisiaj najadlem sie wstydu bo gonilem za mercem obladowanym 4 os i u mnie przy 5 czy 6 tys obrotow przelacza z gazu na pb no i jade a tu nagle przy tych 6 tys auto prawie staje w miejscu,noga z gazu, zalaczylo sie lpg i dalej git. Kiedy przelaczylem recznie na pb ameno, zgasl i juz nie zalacza pompy.
Generalnie wydaje mi sie jakby komp nie wystawial sygnalu na przekaznik od pompy tylko nie bardzo rozumiem dlaczego. Jak szukalem ostatnio przyczyny to doszedlem to tego ze przekaznik jest ok i pompa tez ale niestety nic dalej nie moglem dojsc bo dziadostwo nagle zaczelo sie zalaczac i koniec diagnozowania.
Podobny problem mam z centralnym zamkiem tez losowo nie dziala tzn wydaje mi sie ze jak auto sie nagrzeje mocno na sloncu towtedy central nie lapie moze to nie ma nic zwiazku ale takie mam wrazenie.
Moze ktos mial podobny przypadek i cos podpowie?

Bumelant - Nie Lip 22, 2012 00:38

No czyli wszystkie wiązki elektryczne do sprawdzenia - schemacik i jedziesz z kabelkologią :mrgreen:
leszczu - Nie Lip 22, 2012 10:25

Po czy stwierdzasz, że pompa działa prawidłowo ??
Co do centralki to sprawdź wiązkę klapy tylnej.

rieger - Nie Lip 22, 2012 11:31

leszczu, po tym ze jak zmostkuje przekaznik to pompa trybi wiec od niego do pompy jest ok

Wiazka tylnej klapy jest zdrowa to pierwsze co mi przyszlo do glowy.

Bumelant - Nie Lip 22, 2012 12:13

Musi jakaś pierdołka nie łączyć - mówię sprawdź jeszcze raz uważnie wiązki, wtyczki etc. Coś tam ewidentnie musi przerywać. Może się przetarł gdzieś kabelek jakiś. Częsta sprawa w tych autach.
slav-kiler - Nie Lip 29, 2012 22:00

ja miałem to samo z pompą i wyprowadziłem 2 kabelki z przekaźnika z włącznikiem i załączam sam manualnie przed jazdą.