Zobacz temat - [R416] jak otworzyć auto, kluczyki zatrzaśnięte w bagażniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] jak otworzyć auto, kluczyki zatrzaśnięte w bagażniku

sylwia_0606 - Nie Lip 22, 2012 09:47
Temat postu: [R416] jak otworzyć auto, kluczyki zatrzaśnięte w bagażniku
Jak mogę szybko otworzyć samochód, oba komplety kluczyków są zatrzaśnięte w bagażniku przez przypadek. Muszę szybko jechać i to z dzieckiem. Utknęliśmy w innym mieście u rodziny ale musze jechac do domu. Jak go otworzyć? Szyby mam automatyczne. Jestem w takiej desperacji że jak nic nie wymysle to wybije chyba szybe.

[ Dodano: Nie Lip 22, 2012 09:47 ]
poradzilismy sobie, mąż rozwalił zamek bagażnika...

KATwawa - Nie Lip 22, 2012 23:04

ja rwałem klamkę, chyba prościej o ile są to stare klamki które słabo się trzymają
kadzaf - Nie Lip 22, 2012 23:08

sylwia_0606 napisał/a:
Jestem w takiej desperacji że jak nic nie wymysle to wybije chyba szybe.

Tu sa sposoby na otworzenia auta :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=r2idz8zDzfs

bizon - Pon Lip 23, 2012 08:29

a jak wy to zrobiliscie, jak mozna zamknac dwa komplety kluczykow i zamknac centralny??
marius__ - Pon Lip 23, 2012 23:48

bizon można zamknąc jeden komplet - wysiadasz z auta, otwierasz bagażnik, zamykasz z pilota przy otwartym bagażniku i zatrzaskujesz w nim kluczyki :wink: Przerabiałem temat ale na szczęście u siebie pod blokiem - 2-gi komplet mam zawsze w domu :mrgreen:

Nie spotkałem osoby która w podróż zabiera 2 komplety kluczyków :wink: A tak serio to nie zazdroszczę sytuacji...

adamek.o2 - Wto Lip 24, 2012 08:15

ja też mam automatyczne szybki.
znam dwa sposoby na otworzenie autka i jeden z nich przerabiałem już u siebie..
1. Potrzebny jest ciśnieniomierz (taki na rękę nakładany z pompką), drzwi kierowcy (UWIERZ NA SŁWO) są na tyle elastyczne, że jeśli w gónym rogu (od środkowego słupka) podwarzysz je czymś na krawędzi i podłożysz poduszkę cisnieniomierza to pompując w nią powietrze drzwi odchylą się i będzie można od środka otworzyć autko.
Zapewniam, że drzwi powrócą do pierwotnego stanu, nie będzie odkształceń. - ten sposób to od osoby, która pomaga w otwieraniu takich aut na codzień.

2.Jak zatrzasnąłem kluczyki to uwziąłem się na tylną szybę i zaczałem ją "ściągać" w dół, tzn oparłem płasko ręce na szybie (dwie osoby) i ściągaliśmy ją w dół, szarpiąc co jakiś czas. Po prostu tak jakby się chciało ją opuścić tylko trzeba mocno szarpać i wyprzeć się o coś najlepiej, no i ręce muszą być suche ! :)
Po około 5 minutach szarpania szyba ustąpiła o jakieś 3 cm i wtedy najlepiej jest ściągnąć z drzwi tą uszczelkę co jest w ogół szyby obłożona. Ma się wtedy duuużo miejsca by operować wyrobionym drucikiem i otworzyć cyngielek drzwi. - ten sposób działa na milion procent i zależnie od szczęścia zajmuje jakieś 20 minut. CO NAJWAŻNIEJSZE można potem włożyć uszczelkę na miejsce i nie ma śladu po otwieraniu !