Zobacz temat - [rover620]Czyszczenie EGR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [rover620]Czyszczenie EGR

kpolski - Nie Lip 22, 2012 20:13
Temat postu: [rover620]Czyszczenie EGR
Witam, Mam zamiar wziąsc się za czyszczene zaworu egr, nastawnika oraz silniczka krokowego. Może ktoś mi rozpisać gdzie co jest. Wklejam zdjęcie silnika.
kadzaf - Nie Lip 22, 2012 21:46

kpolski napisał/a:
Witam, Mam zamiar wziąsc się za czyszczene zaworu egr, nastawnika oraz silniczka krokowego. Może ktoś mi rozpisać gdzie co jest.

W SDI EGR masz na kolektorze wydechowym od góry (taki zawor łaczacy rurka kolektro wydechwy z wlotem powietrza do kol.ssacego)
Co do nastawnika (chyba chodzi o ten w pompie wtryskowej) to proponuje wpisac w google:,, czyszczenie nastawnika pompy VP37'' :wink:
A co do silniczka krokowego ciezko bedzie ci go znalezc nawet moge powiedziec ze niewykonalne. :razz:

kpolski - Pon Lip 23, 2012 16:36

A w jakimś dobrym zakładzie mechanicznym wyczyscili by go? I zrobili resztę?
kadzaf - Pon Lip 23, 2012 19:04

kpolski napisał/a:
A w jakimś dobrym zakładzie mechanicznym wyczyscili by go? I zrobili resztę?

Pewnie ,przyjedz do mnie to za free zrobie ci czyszczenie EGRa .
roboty 10 min a sam zawór wezmiesz na pamiatke. :smile:

kpolski - Pon Lip 23, 2012 19:51

A skąd jestes?
kadzaf - Pon Lip 23, 2012 20:57

Zaslep EGR i bedziesz mial swiety spokoj .Nic ono nie daje ,wiecej złego jak dobrego .

kpolski napisał/a:
A skąd jestes?

tak jak pod avatem :cool:

lastfish - Pią Lip 27, 2012 09:21

witam, podłącze si epod temat.
zmeniłem ostatnio turbine na zregenerowaną i przejechałem ok. 1tkm.wczoraj podcza spowrotu z nad morza w trakcie jazdy silnik zaczął nierówno pracować, jakby przerywać, nie gasł ale stało się to dosć odczuwalne i mam wrażenie że z włączoną klimą to przerywanie było bardziej intensywne.
dziś rano tez po odpaleniu, prycha, obroty lekko skaczą pomiędzy 800-900, bywa tak że sie uspokoi i jest dobrze...
dodam że już wczesniej zdarzyło się że tak "nierówno" chodził ale uspokoiło się no i teraz ma nawrót. wtedy niewiem czy przypadkowo czy jak, ale ruszałem wiązka przewodów co idzie po silniku (bo tka pisali w którymś wątku) i wtedy chyba to pomogło bo był spokój z pół roku.
i teraz niewiem czy może to wina tej zregenerowanej turbiny?czy może czas zajrzeć do tego EGR?a może to wina pompy?(czyszczenie tego nastawnika?)niech ktoś coś doradzi.

kpolski - Wto Lip 31, 2012 14:58

Jak można się dostać do silniczka krokowego żeby go wyczyscić. Falują mi obroty a mechanik mówił że to wina silniczka krokowego. Moze ktoś opisac jak się do niego dostac?
marthinez - Wto Lip 31, 2012 18:07

kpolski napisał/a:
Jak można się dostać do silniczka krokowego żeby go wyczyscić.
Najpierw musisz znaleźć auto które go posiada (benzyna), bo w Twoim silniku go brak. :wink:
kpolski - Sro Sie 01, 2012 18:50

W takim razie to coś przyczyną falowania obrotów w dieslu?
Pawkaz - Sro Sie 01, 2012 19:23

kpolski napisał/a:
W takim razie to coś przyczyną falowania obrotów w dieslu?

Wiazka przewodow od pompy

kpolski - Wto Sie 07, 2012 17:41

Jak moge sobie z tym poradzić trzeba wymontowywać pompe? Mam spray kontakt antykorozyjny do inst elektrycznej czy rozwiąże problem?

[ Dodano: Czw Sie 02, 2012 13:05 ]
W którym miejscu jest dokładnie pompa wtryskowa?

[ Dodano: Wto Sie 07, 2012 17:41 ]
Nie będe zakładał nowego tematu. Urwał się ten czerwony kabel od egr. Urwane jest od strony podszybia jakby wyszło ze tej gumki. Jak to naprawic?

[ Dodano: Wto Sie 07, 2012 17:41 ]
Nie będe zakładał nowego tematu. Urwał się ten czerwony kabel od egr. Urwane jest od strony podszybia jakby wyszło ze tej gumki. Jak to naprawic?