Zobacz temat - [R200] Nawiew trykocze lub w ogole nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Nawiew trykocze lub w ogole nie działa

roolez - Wto Lip 24, 2012 11:12
Temat postu: [R200] Nawiew trykocze lub w ogole nie działa
witam,

Mam problem z nawiewiem, mianowicie praktycznie mi nie dziala. Przeważnie, zaraz po uruchomieniu , załącza się i dmucha, ale na wyższych biegach jest spowolniony, potem zaczyna trykotać, by w zupelności stanąc. Bywa tak, że po najechaniu na jakąś nierówność na drodze, nagle zaczyna działać.
Dziś z rana w ogole juz nie dmuchal, potem troche podmuchal i znowu przestał.
Czy mogłby ktoś mi coś doradzic? Z tego co znalazlem szukajką na innych wątkach, problemem mogą być jakieś zabrudzenia (liście). Jesli tak, to czy jest jakiś łatwy sposób bez wielkiego demontażu, żeby je wyjąć (ktoś może już to robił).
A może to zupełnie coś innego ? Rezystory wykluczam, bo jak działa, to na wszystkich biegach.
Piszę tu na forum, bo każdy mechanik u jakiego bylem, wykręca się od takiej roboty, więc pomyślałem, że może z Waszą pomocą uda się samemu coś podziałać
z góry dziękuję za każdą poradę.

robsson78 - Wto Lip 24, 2012 18:41

Musisz to rozebrać to pewne. Syf lub łożyska do wymiany. Użyj szukajki, wpisz silnik dmuchawy na pewno coś znajdziesz a sama dmuchawa znajduje się za schowkiem pasażera.
zdzichu - Wto Lip 24, 2012 23:30

Wymień przekażnik wentylatora. Musisz wyciągnąć schowek po stronie pasażera. Przekażnik jest wciśnięty między obudowę filtra a wentylator.
Cezary_Czapski - Sro Paź 24, 2012 22:58

roolez napisał/a:
załącza się i dmucha, ale na wyższych biegach jest spowolniony, potem zaczyna trykotać, by w zupelności stanąc

Miałem takie same objawy, wręcz identyczne
Winne okazały się szczotki silniczka wentylatora - po prostu się zawiesiły. Przy okazji wymieniłem uszkodzony rezystorek od 1 i 2 biegu.

- odkręcamy schowek od spodu na zawiasach 2x śruba 8
- od spodu modułu nawiewu 3x też 8 dolna obudowa silniczka
- wyciągamy w dół silnik z wiatrakiem wcześniej wyciągając wężyk do chłodzenia silnika i odpinając kostkę
- za wiatrak wyciągamy silnik z obudowy delikatnie ruszając na boki aby puściły zatrzaski
- sprawdzamy ruchomość szczotek, czyścimy komutator wirnika

montaż w odwrotnej kolejności - i zapomniałem o fotkach...
Całość max godzinka, a koszty uzależnione od ilości browarków :roll: