Zobacz temat - [200 SDi] Wymiana napinacza paska wieloklinowego DIESEL
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200 SDi] Wymiana napinacza paska wieloklinowego DIESEL

krzysiek8903 - Sro Lip 25, 2012 00:19
Temat postu: [200 SDi] Wymiana napinacza paska wieloklinowego DIESEL
Witam, czy ktoś wymieniał napinacz paska wieloklinowego w dieslu 2.0? jak popatrzyłem malutko miejsca z tej strony, a prawdopodobnie będę musiał wymienić bo coś rolka krzywo pasek podaje, czego skutkiem jest charakterystyczne popiskiwanie.
Najpierw podejrzewałem, że pasek może dostawać płynu wspomagania przez co lekko się ślizga, myjką ciśnieniową ''wyprałem'' pasek, potem płynem do mycia naczyń i jeszcze raz wodą, na chwilę zrobiła się błoga cisza, ale znów zaczął piszczeć i to wyjątkowo uciążliwie. A więc diagnoza taka: pierwsze koło z wieloklinem za napinaczem (chyba pompa wspomagania) dostaje przekoszony pasek i dlatego piszczy, co Wy na to?
Poprzedni właściciel polecał mi aby kupić odrobinę krótszy (osobiście nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania, chyba do końca nie wiedział o co chodzi)
Mam nadzieję, że skończy się na nowym dedykowanym pasku (jutro odbieram w sklepie) i łożysku tej rolki (wolałbym nie wymieniać całego napinacza bo ludzie chcą jakieś chore pieniądze za to). Czy ktoś miał podobny problem?