Zobacz temat - [400] kupiłem automat i mam kilka pytań
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400] kupiłem automat i mam kilka pytań

TomP - Sob Lip 28, 2012 10:11
Temat postu: [400] kupiłem automat i mam kilka pytań
Witam, kupiłem wczoraj rover 416 (tak pisze w dowodzie) automat i mam kilka pytań:

1. Brak śruby zaznaczonej na zdjęciu, jaka ona pełni funkcje?



2. Sprawdzałem poziom oleju w skrzyni rano na zimnym i jest również zaznaczony stan, czy jest prawidłowy? jak czytać ta miarke?


haxigi - Sob Lip 28, 2012 16:50

olej tam gdzie czerwona strzałka oznacza max, czyli jest ok zalane.
polofix - Sob Lip 28, 2012 21:33

kolega sprawdzał na odpalonym silniku?
TomP - Nie Lip 29, 2012 12:26

Sprawdzałem na zimnym zgaszonym.
Chipsy2 - Pon Lip 30, 2012 03:34

Witam
też niedawno kupiłem 416 w automacie chociaż mój silnik wygląda deczko inaczej ale do rzeczy instrukcja podaje na temat sprawdzania poziomu oleju w skrzyni taki wpis:
"Uruchomić silnik; gdy uzyska normalną temperaturę pracy - wyłączyć, a następnie sprawdzić poziom oleju. Samochód powinien stać na płaskim podłożu.
Wyjąć miarkę i wytrzeć ją do sucha, a następnie włożyć całkowicie, ponownie wyjąć i sprawdzić poziom oleju. Musi on być utrzymany pomiędzy dolnym a górnym znakiem na wskaźniku (A' i B' na ilustracji)

W razie potrzeby dolać oleju ATF Dexron II przez otwór miarki. Po dolaniu ponownie sprawdzić poziom oleju."

TomP - Pon Lip 30, 2012 04:00

Witam ponownie, dla potomnych.
Byłem wymienić olej w skrzyni. Został wlany elfmatic (dexron III) taki jak wcześniej był lany do tej skrzyni. Weszło podobno 3 litry, według książki powinno być wlane max 2,7L oleju, może się trochę przelało panu mechanikowi, to najwyżej się odessie.

Wymiana polegała na odkręceniu śruby spustowej w misce, zlaniu oleju, zakręceniu śruby, i wlaniu przez miarkę świeżego oleju, potem uruchomienie silnika i dolewka oleju.

Koszt 140 zł całość.