Zobacz temat - [R75] Szyberdach - nie odsuwa się podsufitka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szyberdach - nie odsuwa się podsufitka

sew87 - Nie Sie 12, 2012 18:02
Temat postu: [R75] Szyberdach - nie odsuwa się podsufitka
witam otoz mam problem z odsunieciem materialowej odsuwanej czesci szyberdachu, nie chcce mi sie cala schowac i nie moge odsunac szyberdachu na maxa, czy wie ktos jak sie do tego dobrac lub co naprawic
paolinio - Pon Lut 10, 2014 12:08

Odświeżam stary temat gdyż nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Kupując R75 zauważyłem brak materiałowej zasuwki szyberdachu. Sprzedający powiedział,że to taka wersja i tej zasuwki tam nie było. Moje pytanie brzmi czy sprzedający miał racje czy też nie? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pieta - Pon Lut 10, 2014 16:41

paolinio napisał/a:
Odświeżam stary temat gdyż nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Kupując R75 zauważyłem brak materiałowej zasuwki szyberdachu. Sprzedający powiedział,że to taka wersja i tej zasuwki tam nie było. Moje pytanie brzmi czy sprzedający miał racje czy też nie? Z góry dziękuje za odpowiedź.


Nie miał racji, zasuwka była w każdej wersji.
Niestety osłona ta posiada takie małe łapki, prowadzone w szynach. Łapki te lobią się zblokować a nawet urwać. Wtedy osłonę trzeba wyjąc bo się klinuje. Pewnie dlatego nie masz tej osłony.

paolinio - Pon Lut 10, 2014 16:52

Czy można to gdzieś dokupić? We wszystkich ogłoszeniach sprzedają to w komplecie z szyberdachem
Przemas1987 - Sro Lut 24, 2016 00:07

Pieta napisał/a:
paolinio napisał/a:
Odświeżam stary temat gdyż nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Kupując R75 zauważyłem brak materiałowej zasuwki szyberdachu. Sprzedający powiedział,że to taka wersja i tej zasuwki tam nie było. Moje pytanie brzmi czy sprzedający miał racje czy też nie? Z góry dziękuje za odpowiedź.


Nie miał racji, zasuwka była w każdej wersji.
Niestety osłona ta posiada takie małe łapki, prowadzone w szynach. Łapki te lobią się zblokować a nawet urwać. Wtedy osłonę trzeba wyjąc bo się klinuje. Pewnie dlatego nie masz tej osłony.


Witam wszystkim jestem nowy na forum i mam taki sam problem jak kolegą z pierwszego postu nie mogę otworzyć szyberdachu na Maxa ponieważ blokuje go ta osłona i chciałbym się spytac jaki jest najprostszy sposób wyjęcia tej osłony trzeba całą pod sufitke wyciągnąć czy jest inny sposób?

cin1391 - Sro Lut 24, 2016 10:39

Ja mógłbym się dołączyć. Osłona chodziła u mnie elegancko - czuć było, że jest na jakichś prowadnicach, nie haczyła, nie blokowała.

Jak rozsuwałem szyber, to zasłona wraz z szybą chowała się. Aż pewnego dnia zasłona zaczęła latać jak dzi**a po ulicy. I w sumie teraz mam tak, że jak przyspieszam, to zasłona mi się otwiera, jak hamuję - zamyka :D

Bardzo chętnie bym to naprawił, ale nie wiem jak się do tego dobrać. Kolega AdaskoC pewnie wie, bo pewnie nieraz rozbierał :)