Zobacz temat - [R200i] Problem z cieknącą pompą wody
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200i] Problem z cieknącą pompą wody

Rogal182 - Czw Sie 16, 2012 18:10
Temat postu: [R200i] Problem z cieknącą pompą wody
Witam,

niedawno zakupilem rover 200 1,4 z instalacją lpg, mam notoryczne problemy z ukladem chlodzenia, najpierw węże przeciekaly ktore zostaly wymienione, teraz woda wydobywa sie z ( prawdopodobnie pompy wody) miejsca pomiędzy paskiem od alternatora a miską olejową.

moje podstawowe pytanie brzmi czy zeby wymontowac tą pompe to trzeba rozebrac rowniez pasek rozrządu czy tylko od alternatora? czy to jest naprawde skomplikowane czy poradze sobie z tym bez ingerencji mechanika?

proszę o pomoc

Adrian - Czw Sie 16, 2012 19:12

Rogal182 napisał/a:
moje podstawowe pytanie brzmi czy zeby wymontowac tą pompe to trzeba rozebrac rowniez pasek rozrządu czy tylko od alternatora?
Pasek rozrządu trzeba zsunąć, dlatego jeśli jeszcze nie robiłeś rozrządu ta masz okazję to uczynić.
Firq - Czw Sie 16, 2012 19:15

Cytat:
czy to jest naprawde skomplikowane czy poradze sobie z tym bez ingerencji mechanika?

NIE ;]

flapjck1 - Czw Sie 16, 2012 20:19

aczkolwiek moze sie okazac ze wyciek nie jest z pompy wody tylko spod glowicy ( mogla puscic sciezka silikonowa )
Rogal182 - Czw Sie 16, 2012 21:19

Firq napisał/a:
Cytat:
czy to jest naprawde skomplikowane czy poradze sobie z tym bez ingerencji mechanika?

NIE ;]


tzn ze nie jest trudne czy ze sei nie poradze?

co do rozrządu to byl wlasnie wymieniany calkiem niedawno tzn 3 tys km temu, robil to jeszcze poprzedni wlasciciel, ale widac ze paski sa nowe

Firq - Pią Sie 17, 2012 01:00

nie nie jest skomplikowane i nie nie poradzisz sobie ;]
szoso - Pią Sie 17, 2012 07:56

pewnie ktoś wymieniając rozrząd chciał oszczędzić na wymianie pompy wody i tak to niestety później wychodzi