Zobacz temat - [200 vi 99'] Klekotanie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200 vi 99'] Klekotanie silnika

wcinek - Sob Sie 18, 2012 14:35
Temat postu: [200 vi 99'] Klekotanie silnika
Od miesiąca słyszę klekotanie silnika na wolnych obrotach jak nie dodaje gazu. Jest to wyraźny "klekot" - nic innego. Odgłos dochodzi z górnej części silnika, bliżej krokowca.
Co to może być?

Wykonane prace w ostatnim kwartale to: wymieniony rozrząd + pompa wody.

Olej wymieniany w październiku 2011 r.

brkzzz - Sob Sie 18, 2012 15:26

To normalne, że klekocze na zimnym. Jeśli na ciepłym nie ustaje to pierwsze co to zmieniłbym olej.
wcinek - Sob Sie 18, 2012 15:34

Na ciepłym też klekoce!

Olej mam wlany pełny syntetyk! wlać pół syntetyk ? silnik już leciwy...

automechanik - Sob Sie 18, 2012 19:44

Być może klekocze wariator(układ zmiennych faz rozrządu), może winne łożysko igiełkowe, może coś spaprane przy wymianie rozrządu.
wcinek - Nie Sie 19, 2012 09:03

Na 90 % jestem pewien, że stukanie powstało po wymianie rozrzadu. Pisałem nawet w jednym z postów ze po wymianie rozrzadu dosyć głośno chodzi mi pompa wody - bo myślalem ze to ona taki dzwiek wydaje....

Co z tym zrobić? Czy należy się przejmować....

brkzzz - Nie Sie 19, 2012 15:09

Tak na chłopski rozum to klekocze bo wlałeś rzadszy olej (syntetyk) niż dotychczas (półsyntetyk). Jak już pisałem, pierwsze co zmieniłbym olej na 10W40. Jeśli nie pomoże to z reklamacjami do mechanika, który robił rozrząd.
wcinek - Nie Sie 19, 2012 20:08

To nie tak! żle sie zrozumieliśmy...

Od 3 lat jezdzę na syntetyku ! czyli od kiedy jestem włascicielem i było dobrze...

Ponowie pytanie... czy jest to groźne...?

Kozik - Nie Sie 19, 2012 20:35

wcinek napisał/a:
Ponowie pytanie... czy jest to groźne...?


do kserii a w szczególności do vvc zaleca się półsyntetyk, podobno mechanizmy vvc nie lubią syntetyka

[ Dodano: Nie Sie 19, 2012 20:35 ]
ja jeżdżę na liqui moly mos2 10w40, potwierdzone że to bardzo dobry olej

brkzzz - Pon Sie 20, 2012 12:29

Kozik napisał/a:
ja jeżdżę na liqui moly mos2 10w40, potwierdzone że to bardzo dobry olej


Mały OT;
Kozik, masz jakieś sprawdzone miejsce, gdzie kupujesz ten olej?
W sklepie za rogiem drożyzna, z drugiej strony jak widzę na Allegro 4 litry Castrola 10W40 za 70zł to mi się zapala czerwone światełko - czy czasami nie dostanę oleju z Tesco w opakowaniu Castrola :P

Kozik - Pon Sie 20, 2012 16:58

brkzzz napisał/a:
Kozik, masz jakieś sprawdzone miejsce, gdzie kupujesz ten olej?


ja kupuję obecnie w focie ale wcześniej kupowałem na allegro, nie zauważyłem różnicy między allegro a fotą. cena jest wyższa niż castrola no ale cóż ;)

brkzzz - Sro Sie 22, 2012 02:22

To cenna informacja, dzieki :)
wcinek - Sob Lis 17, 2012 19:03

Witam!

nie bede zakłądał nowego topika. Wymienilem olej na półsyntetyk vavoline.
Stukanie może troche ustało ale dalej jest zauważalne.
Napewno gęstość oleju ma znaczenie. Na zimnym silniku NIE MA ŻADNEGO KLEKOTANIA!
Dopiero jak sie nagrzeje to słychać stuki.

Dalej bije się z myślą czy zaczynać to naprawiać.... wiadomo ze wszytsko co zwiazane z silnikiem tanie nie jest... do tego robocizna droga...

Co o tym myslicie.... bo jestem w kropce.

Kozik - Sob Lis 17, 2012 19:09

wcinek, jeśli silnik ma moc, wszystko z nim ok, to klekotaniem się nie przejmuj
wcinek - Sob Lis 17, 2012 19:13

Kozik napisał/a:
jeśli silnik ma moc, wszystko z nim ok, to klekotaniem się nie przejmuj

:wink:
No tak tylko przyjdzie taki dzien ze bede go chcial sprzedać i każdy kto ma blade pojęcie o samochodach zaraz sie zniecheci, niewspomne juz o mechaniku.

Silnk ma moc.

I tak zapytam... Tobie klekoce? :razz:

Kozik - Sob Lis 17, 2012 19:45

wcinek, coś tam trochę klekocze, zaraz jak zapalę klekocze potem się uspokaja po bardzo mocnym rozgrzaniu typu ostrzejszy przejazd przez miasto klekocze bardziej ale tak naprawdę silnik zaczyna być mocniej słychać po przebiegu ok 8tys km na oleju, wtedy go wymieniam ;)
nie testowałem vavoline i nie będę chyba bo na liqui moly jest bardzo dobrze a lepiej nie potrzebuję
z pewnością jak zmienię auto to dostanie liqui moly i wkładkę k&N jako filtr powietrza do oryginalnej puszki :mrgreen:

wcinek - Sob Lis 17, 2012 22:26

Kozik napisał/a:
wcinek,
nie testowałem vavoline i nie będę chyba bo na liqui moly jest bardzo dobrze a lepiej nie potrzebuję
z pewnością jak zmienię auto to dostanie liqui moly i wkładkę k&N jako filtr powietrza do oryginalnej puszki :mrgreen:


Co to jest wkładka K&N ?

Kozik - Nie Lis 18, 2012 12:15

wcinek, sportowa wkładka zamiast oryginalnego filtra powietrza, udokumentowane, że coś daje ;) czego nie można powiedzieć o stożku