Zobacz temat - [Freelander TD4 2005] Problemy z rozrusznikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander TD4 2005] Problemy z rozrusznikiem

Seraphim - Sro Sie 22, 2012 12:14
Temat postu: [Freelander TD4 2005] Problemy z rozrusznikiem
Witam. Zdaję sobie sprawę że temat już był przerabiany jednak ten samochód jest świeżym nabytkiem i nie znam jego zwyczajów co do poziomu rozładowania akumulatora czy też tejże usterki opisanej poniżej. Od momentu kupna przejeździłem nim 2 tys km (teraz 130 tys km na liczniku). Ostatnio byłem w dłuższej podróży i nie było problemów z odpalaniem. Wczoraj natomiast zamiast kręcenia dało się usłyszeć tylko pstrykanie przekaźnika. Zgodnie z poradami zajrzałem do kostki przy stacyjce, ale styki były w mojej ocenie w bardzo dobrym stanie. Nie zapalał mimo wszystko. Pompę przy silniku było słychać. Po kilku próbach szybkiego załączania zapłonu zaskoczył, choć momentami czuć było że rozrusznik momentami zwalnia z obrotów i tak kilka razy. Po odbyciu kilkunastokilometrowej przejażdżki palił jak dawniej. Co mam dalej sprawdzić? Od razu zwalać na rozrusznik? Rozumiem że teraz mam przeczyścić połączenia z klemami i przewody doprowadzające do rozrusznika? A co dalej?
SyntaX - Sro Sie 22, 2012 19:30

Sprawdź akumulator, może nie trzymać pojemności.