Zobacz temat - [R600] Porady przy kupnie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R600] Porady przy kupnie.

baksik28 - Wto Sie 28, 2012 16:43
Temat postu: [R600] Porady przy kupnie.
Witam wszystkich.

Jezeli pisze w zlym dziale to prosze o przeniesienie tematu.


Jako ze posiadam Roverka juz od dluzszego czasu, spodobal sie on takze mojemu mlodszemu bratu,dokladnie wspomniany R600. I tu mam do was pytanie jako do uzytkownikow danego modelu, ktory najlepiej wybrac, disela czy benzyne z gazem, na co zwracac szczegolna uwage podczas ogladania auta. Czytalem juz ten temat http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124 ale prosze was jeszcze o rady.
Pozdrawiam.

davidlive - Wto Sie 28, 2012 20:28

Zwracaj uwagę na rdze na tylnych nadkolach, sworznie przednich kół .

diesla miałem mól straszny jak dla mnie choc niesamowicie bezawaryjne autko , jeśli ma być bezawaryjny i oszczędny to polecam diesla , ja mam obecnie TI spida ma i tylko to sie liczy :twisted:

Pawkaz - Wto Sie 28, 2012 21:36

SDi wg mnie jak najbardziej nadaje sie do codziennej jazdy po miescie.
Takze zwroc uwage czy elektryczna antena prawidlowo i w calosci sie wysuwa.

thef - Czw Sie 30, 2012 21:05

Pawkaz napisał/a:
Takze zwroc uwage czy elektryczna antena prawidlowo i w calosci sie wysuwa.
Pawkaz, no bez jaj, ale to chyba nie jest usterka dyskwalifikująca auto ;) Antenę się czyści albo wymienia, a auto bez niej i tak działa. Ważniejsze jest przejechanie się autem, a potem sprawdzenie czy nie ma błędów w komputerze, czy dolot jest szczelny (rury turbo), czy nie ma bicia na kierownicy przy wyższych prędkościach i hamowaniu i czy obroty jałowe są ok. Pompa wspomagania może cieknąć jak też i kilka innych rzeczy, ale generalnie wszystko co złe wychodzi podczas jazdy. Potem oględziny blacharki, sprawdzenie elektryki i zbijanie ceny. Naprawy pierdółek nie są trudne i drogie, ale zawsze można próbować zbić cenę.
KRYS - Pią Wrz 07, 2012 21:05

tak jak koledzy:
sprawdź blachy zwłaszcza nadkola - naprawa ich to duże koszta
i najważniejsze obroty na jałowym i to jak auto przyśpiesza w zakresie 1500 - 2000.
Bo jezeli obroty pływają albo auto szarpie przy przyspieszaniu to dłuuugo możesz z tym walczyć.

generalnie to motor , sprzęgło i skrzynia pancerne. najlepsze hondowskie jednostki