Zobacz temat - [R420] przegub czy łożyska?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] przegub czy łożyska?

sunriser90 - Wto Sie 28, 2012 20:09
Temat postu: [R420] przegub czy łożyska?
Witam,
od jakiegoś czasu coś głośno wyje mi gdzieś z przodu i nie wiem co to jest, najbardziej jest to słychać zaraz po odpaleniu auta szczególnie kiedy chwile stało potem to ucicha, a jak jest rozgrzany to nie ma tego słychać od zewnątrz, jednak w środku podczas jazdy też jest to odczuwalne. Postanowiłem podnieść przód i obejrzeć półosie, no i nie wiem czy przypadkiem guma na na lewym przegubie nie jest zsunięta, są tam widoczne takie zęby których nie ma z prawej strony, nie wiem ponieważ prawa półoś była wymieniana i jest chyba minimalnie inna ale nie jestem pewien, poza tym jak widać popękana jest ta guma z obu stron, sprawdzając palcem wydaje mi się że było to powierzchowne jednak może dostało się tam coś.
Poniżej zdjęcia:
lewa strona:
http://imageshack.us/phot...822/1004rv.jpg/
prawa strona:
http://imageshack.us/phot.../805/1005i.jpg/

gringo_on - Wto Sie 28, 2012 20:38

jesli słychać to po odpaleniu auta to na pewno nie jest to zwiazane z przegubem bo po pierwsze przegub odczuwalny jest przy ostrych skrętach a po drogie to gumy masz z tego co widze szczelne wiec jeszcze ładnych pare km na nich przejedziesz:)
sunriser90 - Wto Sie 28, 2012 20:53

czyli to "wycie" to pewnie łożyska?
Jugol - Pią Sie 31, 2012 11:48

Te ,,zęby'' to pierścień abs, jak widac na załączonym foto, masz z jednej strony przegub z abs, natomiast z drugiej strony masz przegub bez abs- zacząłbym od sprawdzenia tego czy masz u siebie abs. Gumy na dniach Ci popękają już na dobre, więc po stwierdzeniu, czy masz abs, czy też go nie masz, zakup odpowiednie 2 przeguby z osłonami gumowymi i je wymień. A co do szumu, to po odpaleniu auta, łożysk też nie będzie słychać ;)
truten23 - Pią Sie 31, 2012 21:07

Z pierścieniami ABS jest dokładnie jak pisał kolega Jugol. Ale: jeśli przy skręceniu maksymalnym kół i ruszaniu nie słychać takiego klekotania, lub stukania, to przeguby zewnętrzne masz ok. Można spokojnie dokupić same osłony przegubów.

Jeśli słyszysz jakieś zawodzenie jak odpalisz silnik to sprawdź czy ustaje po wciśnięciu sprzęgła. Jeśli ustaje, to wyje łożysko w skrzyni. Zapewne na wałku głównym.
Ale jeśli dalej wyje to czeka Cię najpierw ściągnięcie paska alternatora i sprawdzenia czy przestało, później wspomagania, a jak nie pomoże to zaglądnięcie do rozrządu. Bo wyć może któraś rolka/napinacz. Albo pompa wody. :bezradny: