Zobacz temat - [R45] Kierownica i zacinanie się.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Kierownica i zacinanie się.

baltian - Wto Wrz 04, 2012 21:00
Temat postu: [R45] Kierownica i zacinanie się.
Nie wiem jak to opisać dokładnie, ale mam problem z kierownicą. Mianowicie przekręcenie jej w miejscu to jakis dramat :/ Nie dość, że ciężko chodzi to na dodatek nie kręci się "płynnie" tylko tak jakby się zacinała w kilku punktach. Jak trzymam ją skręconą(nawet nie na max ) to tak jakby chciała wrócić (odbija się) Normalnie chodzi dopiero wtedy gdy dodam gazu. Czy to może być maglownica, albo jakaś pompa wspomagania ?

Nie mogłem znaleźć w innych tematach.

Jugol - Wto Wrz 04, 2012 21:14

Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu od wspomagania, może już jest tak stary, że wypadałoby go wymienić na nowy, następnie oblukaj czy pompa nie jest gdzieś mokra, czy ogólnie układ masz szczelny. Jak to sprawdzisz, zrobisz, wtedy mozna szukac głębiej.
sknerko - Sro Wrz 05, 2012 09:13

a pasek od wspomagania nie jest czasem wyciągnięty? W r200sdi tak miałem wymiana paska załatwiła sprawę.

[ Dodano: Sro Wrz 05, 2012 09:13 ]
aha no i nie piszczał

mirwin - Sro Wrz 05, 2012 11:09

To że chce sama wrócić to dobry objaw. A podczas jazdy też tak działa skokowo? A tak na marginesie to zawsze mi mówili by nie kręcić kierownicą jak auto stoi.
baltian - Sro Wrz 05, 2012 15:41

Ale czasami są sytuacje, w których trzeba trochę pokręcić kółkiem w miejscu. Podczas jazdy jest ok, bo jak dodam gazu to chodzi normalnie. Ale wystarczy że puszcze gaz spadnie na małe obroty i kierownica się tnie ;/
Pasek jest co prawda trochę wiekowy już, też i piszczy. Może to to... Sprawdzę.

sknerko - Czw Wrz 06, 2012 12:46

Na bank masz pasek do wymiany i to jest cały problem w twoim przypadku

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2012 12:46 ]
Pasek kosztuje śmieszne pieniądze więc wymień i się nie oglądaj