Zobacz temat - [R75] tłuste szyby od środka.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] tłuste szyby od środka.

markozalko - Sro Wrz 05, 2012 13:14
Temat postu: [R75] tłuste szyby od środka.
Zastanawiam się od czego mi parują a raczej robią się tłuste szyby w środku. Często muszę gąbką przecierać szybę z przodu i po bokach. Nie jest to zaparowanie że nic nie widać ale denerwuje. Jak stoję przed autem to na dole szyby przedniej widać takie jakby zaparowanie szyby. Płyn z chłodnicy nie ucieka mi. Dzieje się to nie ważne kiedy czy to lato czy zima. Myślałem że to może od zapachów co siedzą na nawiewach ale nie chce mi się w to wierzyć. Jak to zwalczyć?
franki01 - Sro Wrz 05, 2012 13:24

Dzieje się to przy włączonej klimie czy nawiewie?
seyfer - Sro Wrz 05, 2012 13:26

filtr kabinowy kiedy zmienialeś ? Co do czyszczenia szyb wewnatrz polecam pianke do golenia :mrgreen:
markozalko - Sro Wrz 05, 2012 13:38

Raczej się to dzieje jak klima jest wyłączona, bo jak działa to szyby osusza ale nawiew działa zwykły.Filtr wymieniałem 2 lata temu ale jak pamiętam to i wcześniej tez takie się robiły szyby. Zawsze składałem na te zapachy. Przetrę szybę gąbką i zaraz znów taki jakby osad się pojawia.
sknerko - Sro Wrz 05, 2012 13:43

markozalko napisał/a:
Filtr wymieniałem 2 lata temu ale jak pamiętam to i wcześniej tez takie się robiły szyby.
Filtr wymienia sie co roku a już co 2 lata najpóźniej. Sam tak miałem i po wymianie filtra jak ręką odjął
mimo66 - Sro Wrz 05, 2012 13:44

Płynu chłodzącego nie musi drastycznie ubywać Tobie, może poprzedni właściciel miał problemy z nagrzewnicą i do teraz w przewodach masz tłusty osad.

Możliwe że komuś kiedyś śmierdziało z nawiewów i po prostu w przewody prysnął jakiś zapach, zamiast jechać i odgrzybić, wyczyścić itd.
:mrgreen:

markozalko - Sro Wrz 05, 2012 13:58

Ok dzięki za info. Będę nadal tak jeździł, może filtr kiedy wymienię i zobaczę.
sknerko - Sro Wrz 05, 2012 14:26

markozalko napisał/a:
może filtr kiedy wymienię i zobaczę.

Przecież jak on jest zasyfiony to ten cały syf wdychasz, a nie kosztuje on nie wiem jakiej kasy.
http://allegro.pl/filtr-k...2592676129.html