Zobacz temat - [R75] Elektrozawór EGR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Elektrozawór EGR

dawidd - Czw Sie 30, 2012 21:01
Temat postu: [R75] Elektrozawór EGR
Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem pięknego kombi cdt z 2002r. Auto ma sporo do poprawy ale class 7 tez robi swoje. Ze względu ze w życiu miałem 1 diesla i z elektroniki miał on tylko radio :) to w tym sie zupełnie nie lape co jest do czego. Moje pierwsze pytanie to co to za element na foto i gdzie powinien być i do czego służy? Wisi on na kabelkach i 2 rurkach, znajduje sie z przodu miedzy silnikiem a chłodnica pod tym srebrna duża puszka - która tez nie wiem do czego jest - a wiedzieć chciałbym
Element z foto jest albo urwany albo dolozony bo jest na nim kawal czarnej uksytej bądź uciętej blachy, ale na silniku nigdzie nie znalazłem reszty mocowania

piobzu - Czw Sie 30, 2012 21:19

To jest elektrozawór do sterowania zaworem EGR i do niego właśnie jest podłączona ta krótsza rurka.Powinien on być zamocowany przy bloku silnika,za tę puszką z przewodami od świec żarowych.Najwidoczniej blacha na której był zamontowany ułamała się pod drganiami.Srebrna puszka o której piszesz,to zapewne chłodniczka oleju silnika.
dawidd - Czw Sie 30, 2012 21:26

dzieki za odpowiedz, jutro jeszcze sprawdzę gdzie to byc powinno. Interesuje mnie jeszcze co to jest: (foto)
piobzu - Czw Sie 30, 2012 21:29

To jest właśnie zawór EGR.
maciej.s - Wto Wrz 04, 2012 19:41

U mnie było tak samo, znalazłem zawór na rozruszniku. Jak zatkałem EGR starą złotówką odpiłem to w cholerę a rurki zaślepiłem śrubką i zipem.
dawidd - Pią Wrz 07, 2012 07:05
Temat postu: [R 75] czyszczenie filterka na elektrozaworze egr
Witam
Gdzieś na forum znalazłem opis czyszczenia filierka na elektrozaworze egr. Nie było tylko napisane jakie sa skutki jazdy np z zabrudzonym/zapchanym filterkiem. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś to objaśnił i ewentualnie co ile km powinno sie taki zabieg przeprowadzić.