Zobacz temat - [R214i]Po wymianie czujnika temp wentylator dalej nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i]Po wymianie czujnika temp wentylator dalej nie działa

Konrad21 - Pią Wrz 14, 2012 14:30
Temat postu: [R214i]Po wymianie czujnika temp wentylator dalej nie działa
Witam,
Przeszukiwałem Forum kilkakrotnie, ale nie znalazłem odpowiedzi która pomogła by rozwiązać mój przypadek.
Problem polega na niedziałającym wentylatorze ( wentylator po odłączeniu od czujnika temperatury i zmostkowaniu działa ). Czujnik oczywiście został wymieniony.
Bardo bym był wdzięczny za pomoc;)

leszczu - Pią Wrz 14, 2012 17:46

Ogólnie bez żadnego zmostkowania, wentylator powinien się uruchomić, po odłączeniu wtyczki czujnika i odpaleniu auta.
A po czym stwierdzasz, że wentylator nie włącza się ??

Konrad21 - Pią Wrz 14, 2012 19:12

Dzisiaj sprawdzałem jeszcze raz... po odłączeniu wtyczki wentylator nie włączył sie;(
A to że wentylator nie działa stwierdzam po tym ze po przejechaniu 20 kilometrów i wjechaniu do miasta ( wtedy zaczynam stać w korkach ) wskaźnik temperatury na desce podnosi się ponad połowę ( wraca do normalnego stanu po włączeniu nawiewów ). Jeżeli nie włączę nawiewu to wskaźnik potrafi zbliżyć się do czerwonego pola.

leszczu - Pią Wrz 14, 2012 19:16

Konrad21 napisał/a:
Dzisiaj sprawdzałem jeszcze raz... po odłączeniu wtyczki wentylator nie włączył sie;(

No to teraz wszystko jasne. Rozumiem, że sam silniczek wentylatora jest sprawny ?? jeśli tak to pierwsze co bym sprawdził to bezpieczniki i przekaźnik.

Konrad21 - Pią Wrz 14, 2012 20:07

Silniczek wentylatora jest sprawny, bezpieczniki też dzisiaj spawdzałem, jedynie nie wiem czy przekaźnik jest ok... w jaki sposób moge to sprawdzic?