Zobacz temat - [R25] Pompa paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Pompa paliwa

arni55 - Sro Wrz 19, 2012 21:16
Temat postu: [R25] Pompa paliwa
Witam Kolegów

Zwracam się do was z zapytaniem czy pompa paliwa do Rvoverka 25 jest z immobilajzerem ?? Jeśli tak to czy da się go jakoś wymontować ściągnąć.

Dziś po krótkiej przejażdzce chciałem go odpalić ponownie niestety silnik kręci ale nie mogę odpalić, mój mechanik powiedział że to może być właśnie problem pompy. Jak zabaczyłem ceny używek to ciary mnie przeszły.

No nic czekam na szybkie odpowiedzi.

Raptile - Sro Wrz 19, 2012 23:02

immo jest w komputerze a nie w pompie paliwowej ;)

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2012 23:02 ]
Test przelewowy . Ile auto ma przebiegu ?

kadzaf - Czw Wrz 20, 2012 01:36

arni55 napisał/a:
Jeśli tak to czy da się go jakoś wymontować ściągnąć.

Musialbys udac sie do jakiegos magika który ma odpowiedni sprzet ,wtedy on mogłby ci to pominąc aby chodzil niezaleznie.
Z twojej pozycji raczej samemu nic nie zdziałasz ,chyba ze załozysz pompe od wersji SD . :smile:

Krzysi3k - Czw Wrz 20, 2012 10:08

arni55 napisał/a:
Dziś po krótkiej przejażdzce chciałem go odpalić ponownie niestety silnik kręci ale nie mogę odpalić, mój mechanik powiedział że to może być właśnie problem pompy. Jak zabaczyłem ceny używek to ciary mnie przeszły.

Co w tej sytuacji ma do powiedzenia immo?
Po prostu najprawdopodobniej sterownik pompy Ci padł, niestety.

bociannielot - Czw Wrz 20, 2012 16:57

Arni zrób test na plaka jak odpala to sterownik albo sama pompa :ok:
arni55 - Czw Wrz 20, 2012 23:50

no tak dmuchnąłem mu trochę dezodorantu i zakręcił. Czyli prawdopodobnie pompa lub sam sterownik mówicie ?

[ Dodano: Czw Wrz 20, 2012 23:50 ]
aaa autko ma 168 tys. przebiegu

Jugol - Pią Wrz 21, 2012 06:56

Kolego poczytaj sobie moją epopeję, a będziesz mądrzejszy :ok: w temacie pompy:

http://forum.roverki.eu/v...owa++moja+walka

i powodzenia życzę. a immo w to nie mieszajmy ;)

bociannielot - Pią Wrz 21, 2012 10:23

arni55, tak przebieg podajesz jakby w 12 letnim aucie z silnikiem diesel'a mógł być on prawdziwy ;] Poza tym nawet jeśli jest pompa potrafi paść już przy 150kkm jest o tym zresztą w wątku Jugiego ;)
arni55 - Pią Wrz 21, 2012 23:21

Jugol, dzięki, poczytałem dokładnie i jeśli dobry mechanik mojego brata potwierdzi to ( bo ma r75 2.0tdi z tym samym problemem) i już wysłał sterowniki jeśli będzie działać na pewno skorzystam z Twoich porad. Bo 450 zł niczym się ma do regeneracji czy kupna nowej pompy.

bociannielot, no cóż auto było sprawdzane przy z ciąganiu z zagranicy przez policjanta (znajomego byłego właściciela) więc może akurat przebieg nie jest "kopnięty" chociaż dla mnie też jest podejrzany. Ale podaje to co widzę na liczniku ;)

Jugol - Nie Wrz 23, 2012 20:20

arni55 napisał/a:
( bo ma r75 2.0tdi z tym samym problemem)


Kolego, nie ma takiej możliwości :niee: , 75- ka z silnikiem Beemki, to zupełnie inna historia :taa:

arni55 - Wto Paź 09, 2012 19:46

no i podsumowanie

Na moje szczęście w nieszczęściu to była Tylko usterka sterownika pompy paliwa. Autko poszło do elektro-mechanika ten wysłał sterownik do Krakowa Ponieważ dawał bardzo słabe sygnały. Po otrzymaniu i zamontowaniu go z powrotem auto na szczęście odpaliło. Niestety ta przyjemność kosztowała mnie trochę no ale nie tyle co regeneracja pompy czy jej kupno.

Dzięki za wszystkie rady i wsparcie.