Zobacz temat - [R620 Sdi] Odbija zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 Sdi] Odbija zamek

m. - Nie Wrz 23, 2012 17:28
Temat postu: [R620 Sdi] Odbija zamek
Witajcie, mam problem z moim roverkiem, od pewnego czasu nie mogę go zamknąć. Zamykam kluczykiem, od razu zamek "odbija". Czasami muszę po 5-6 prób wykonać, ewentualnie jeszcze raz otworzyć drzwi i zamknąć i wtedy może za pierwszym razem zamyka...

Mechanik mówi, że to pompka w tylnich lewych drzwiach. Jeśli to prawda, to gdzie mogę szukać takiej pompki? allegro przeszukałam i nic. Zastanawiam się nad wymianą tych drzi, bo lekko rdza zachodzi i w sumie opłaca się kupić całe drzwi. Pytanie tylko, czy w skład drzwi wchodzi pompka ?
A może sam zamek kupić, tu pytanie podobne - czy w sklad zamka wchodzi ta owa pompka ?

szoso - Nie Wrz 23, 2012 17:31

nie przypominam sobie żeby Rover miał centralny zamek pneumatyczny tylko elektryczny, więc żadnych pompek nie powinno być
m. - Nie Wrz 23, 2012 19:31

to w takim razie wymiana zamka powinna pomóc ?
bumbul - Nie Wrz 23, 2012 21:32

Wyciagajac kluczyk ze stacyjki przysluchaj sie czy odbija, jesli nie puknij w nia kluczykiem jak odskoczy powinno dac sie zamknac. Jesli nie sprobuj wciskajac guzik w dzrwiach po stronie kierowcy. Ja swojego zamykam w taki wlasnie sposob bo od strony kierowcy zawsze zamek mi odbija, od pasazera dziala normalnie :lol:
Ot, taka sobie mala wkurzajaca niedogodnosc i tyle :P

maajaaost - Nie Wrz 23, 2012 22:25

Nie zamka a samego silniczka. Zdejmij boczek i zobacz czy prowadzenie od silniczka do zamka nie poluzowało się czyli ramię jest zbyt długie.Silniczek wtedy nie jest opuszczony zbyt nisko ( automat nie rozłącza ) i odbija z powrotem. Spróbuj ustawić to ramię.