Zobacz temat - [R75] Przypchany przepływ paliwa miedzy bakiem a silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przypchany przepływ paliwa miedzy bakiem a silnikiem

dawidd - Wto Paź 09, 2012 20:24
Temat postu: [R75] Przypchany przepływ paliwa miedzy bakiem a silnikiem
Witam
Mam problem z przepływem paliwa od pampy z baku do pompy kolo akumulatora. Paliwo bezpośrednio z baku leciu bardzo szybko, ale już w komorze silnika bardzo slabo. Prześledziłem przewody - nie widac zeby byly gdzies złamane albo zgniecione.Auto nie bylo tez uderzone. Co prawda przy baku wiele sprawdzić sie zabardzo nie da, ale raczej tez tu wszystko wygląda ok. Wychodzi na to ze coś jeszcze po drodze musi być - przychodzi mi do głowy tylko chłodnica pod tylnym kołem ale paliwo z baku przez nią chyba nie płynie. Gdzie moze byc to wąskie gardło ?

PS
znalazłem schemat układu paliwowego i próbuje go rozgryźć
Moze ktos podpowie która rurka to doprowadzenie paliwa z baku, a która idzie do pompy kolo aku.
No i która to powrót do baku

[ Dodano: Wto Paź 09, 2012 20:24 ]
Sprawdziłem ze paliwo dochodzi przewodem nr 3.
Myślałem ze 1 laczy tylko z 2 a 3 z 4 i 5 a tu sie okazuje ze ten łącznik jest otwarty w środku i łączy wszystkie 5 rurek ze sobą - dlatego nie kapuje jak to paliwo ma płynąc - wychodzi na to ze 3 wpływa a 1 wraca do baku - trochę bezsensu, ale tak jest - może ktoś mi to wytłumaczyć?
Gdy zablokuje powrót do baku wtedy kolo akumulatora paliwo leci znacznie szybciej - czyli wychodzi na to ze w pompie na powrocie powinien być jakiś zawór, no i jest, ale jest to zwykła gumka która ni jak nie może utrzymać ciśnienia, a juz nalewno nie na 2,5bara (tyle jest podane ze pompa w baku ma tyle pompować)

Wychodzi na to ze cały dzień rozkopywałem auto i albo jeszcze cos pominąłem, albo wszystko jest ok i pompa w baku ma po prostu wolno pompować paliwo - ok 0,8l na 40sekund miezone kolo akumulatora (az sie sama wyłączy po przekręceniu kluczyka)
Jeżeli jestem w bledzie to bardzo proszę aby ktoś mnie naprowadził